Robert Makłowicz przechodzi do TVN. "Ludzie nadal chcą oglądać moje peregrynacje". Mamy komentarz stacji

TVP w marcu odstąpiła od umowy z Robertem Makłowiczem. Teraz kucharz będzie gotował na kanale Food Network.

Robert Makłowicz to kolejna gwiazda Telewizji Polskiej, która zakończyła z nią w ostatnim czasie współpracę w atmosferze skandalu. Najpopularniejszemu polskiemu kucharzowi nie spodobało się, że jego twarz została wykorzystywana w spocie promującym TVP. Po głośnych wpisach, w których otwarcie krytykował stację, otrzymał wypowiedzenie.

Dostarczono mi przed chwilą kurierem urzędowe pismo, w którym TVP odstępuje od umowy na realizację cyklu "Makłowicz w podróży" z chwilą odebrania epistoły. To oznacza, że po prawie dwudziestu latach me programy niebawem znikną z anteny telewizji publicznej, a niektóre nakręcone już premierowe odcinki nie zostaną przez nią kupione i wyemitowane - pisał w marcu.

W czerwcu Makłowicz zapowiedział, że pracuje nad nowym formatem, który pojawi się na konkurencyjnym kanale. W rozmowie z "Faktem" potwierdził właśnie, że kanał ten to należące do grupy TVN Food Network. Już jesienią zobaczymy tam program o nazwie "Makłowicz w drodze".

Rzecz jasna, cieszę się, że będę mógł robić w TVN rzeczy podobne do tych, które wcześniej przez prawie dwadzieścia lat przygotowywałem dla TVP. Dostałem multum listów z zachętą do kontynuowania podróży i dalszego pokazywania świata od kuchni, czyli ludzie chcą nadal moje peregrynacje oglądać. I tak właśnie będzie - zapewniał.

Współpracę potwierdziło także biuro prasowe stacji.

Możemy potwierdzić, że Robert Makłowicz poprowadzi w kanale Food Network program "Makłowicz w drodze". Będzie można go zobaczyć na antenie jesienią - powiedziała nam Joanna Lichosik-Białoń z TVN.

Jak czytamy w "Fakcie", program przedstawi kulinarne wyprawy Makłowicza na Ukrainę, do Austrii oraz Serbii. W pierwszym odcinku kucharz ma wyruszyć na wyprawę za naszą wschodnią granicę. W Mukaczewie, Użhorodzie czy Kołomyi spróbuje klasztornych serów i przygotuje tradycyjną zupę rybną oraz banusz.

Pamiętacie gwóźdź wbity w rękę Rogalskiej? Wpadek w TV w tym roku nie brakowało. Zobaczcie te najlepsze!

MK