Rodzina Zbigniewa Wodeckiego wydała oświadczenie. Nowe fakty w sprawie pogrzebu i wzruszająca prośba

Rodzina Zbigniewa Wodeckiego opublikowała na jego stronie internetowej oświadczenie w sprawie pogrzebu.

Zbigniew Wodecki zostanie pochowany we wtorek, na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie o godzinie 14. Ceremonię poprzedzi msza święta, która rozpocznie się o godzinie 12 w Bazylice Mariackiej, a nie, jak wcześniej zostało podane do wiadomości, w kościele św. Piotra i Pawła.

W oświadczeniu, jakie rodzina Zbigniewa Wodeckiego opublikowała na jego stronie internetowej, poza informacją o nowym miejscu mszy świętej, znajdują się także dwie prośby. Pierwsza dotyczy nieprzynoszenia kwiatów.

Po zakończeniu mszy świętej nie będziemy udzielać wypowiedzi mediom, zaś zamiast kwiatów i wiązanek prosimy o przekazanie datków na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Zwracamy się z prośbą o okazanie szacunku i powagi, które powinny towarzyszyć uroczystości - czytamy w oświadczeniu.

Druga prośba nie dotyczy bezpośrednio samej ceremonii pogrzebowej, ale okresu żałoby po artyście.

Prosimy także, aby podczas trwania żałoby po śmierci naszego Męża i Taty, nie organizować bez naszej wiedzy i zgody żadnych wydarzeń artystycznych wykorzystujących jego twórczość, nazwisko oraz wizerunek. Prosimy o uszanowanie naszej żałoby

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja w jednym z warszawskich szpitali. Artysta przechodził tam operację wszczepienia bypass-ów, ale niespodziewanie doznał udaru, który dokonał nieodwracalnych obrażeń w jego organizmie.

Screen ze strony Zbigniewa WodeckiegoScreen ze strony Zbigniewa Wodeckiego Screen ze Zbigniewwodecki.pl

Zobacz wideo

JZ

Więcej o: