Salvador Sobral, zwycięzca Eurowizji, jest ciężko chory. Tomasz Raczek: Do końca roku ma czas na znalezienie dawcy

Salvador Sobral, o którym mówi się, że odmienił oblicze Eurowizji, sam walczy o każdy dzień życia. Jest ciężko chory na serce.

Tomasz Raczek o zwycięstwie tegorocznej Eurowizji napisał: "Piękny moment, piękna piosenka, piękny człowiek". Salvador Sobral bez wątpienia wyróżnia się na tle innych uczestników i to nie tylko w tym roku, ale w całej historii konkursu.

Portugalczyk jest jednak ciężko chory na serce. Jego problemy są tak poważne, że jeśli do końca roku nie znajdzie się dawca, może umrzeć. Sam jednak nie wspomina o tym w rozmowach z mediami. O jego zdrowiu mówią przede wszystkim dziennikarze.

Szkoda, że ciężko chory na serce i na scenę musiał wyjść z maszynerią regulującą jego pracę, umieszczoną na brzuchu (chciał ukryć swoją chorobę, ale przed finałem jego stan się pogorszył i musiał pilnie przejść operację - do końca roku dano mu czas na znalezienie dawcy serca). Czy tylko na granicy życia potrafimy odrzucać blichtr, by dostrzegać to co proste, prawdziwe i naprawdę ważne? - pisał Tomasz Raczek na Facebooku.

Salvador Sobral o swojej ciężkiej chorobie nie mówi wcale, wyręczają go jednak media, które zaczęły donosić o poważnych problemach ze zdrowiem Portugalczyka. Zrobiło się  o nich głośno, gdy opuścił próby przed półfinałem. 28-latka w sprawach technicznych zstępowała wówczas jego starsza siostra Luisa (to ona skomponowała zwycięską piosenkę).

W tym czasie Salvador Sobral dochodził do siebie po operacji w szpitalu, dlatego pojawił się w Kijowie z kilkudniowym opóźnieniem. Ekipa Portugalczyka uspokajała jednak jego fanów.

Nie będę komentowała sprawy - mówiła siostra artysty dla "Jornal de Noticias". - Odpoczywa po operacji przepukliny. Ani występ na Eurowizji, ani też jego muzyczna kariera nie stanowią ryzyka. Wyprzedaliśmy bilety na praktycznie wszystkie koncerty.
 

Eurowizja 2017. Portugalczycy szaleją! "To najwyższy wynik w historii. Po ogłoszeniu wygranej płakaliśmy"

ZI

Więcej o:
Komentarze (50)
Salvador Sobral, zwycięzca Eurowizji, jest ciężko chory. Tomasz Raczek: Do końca roku ma czas na znalezienie dawcy
Zaloguj się
 • Gość: jaki

  Oceniono 50 razy 28

  Chrzanisz Raczek i powielasz plotki. Znajdź jedno oficjalne potwierdzenie. Człowiek czekający na przeszczep serca tak nie wygląda i nie koncertuje. Spytaj kardiochirurga.

 • xx78

  Oceniono 27 razy 25

  Wielka bujda na resorach. W marcu menedżerka i brat artysty zdementowali te ploty.
  Proszę wpisać w google: Saúde de Salvador Sobral: "A Eurovisão não está em risco"

 • Gość: paras

  Oceniono 21 razy 17

  Ja mam niedomykalność zastawki mitralnej i męczę się po 10 krokach ale na przeszczep nie czekam tylko jadę na lekach. Skąd on ma tyle siły żeby zaśpiewać w finale a jest bardziej chory ode mnie?

 • oszrany

  Oceniono 42 razy 14

  Aha i dlatego dali mu wygrana ?

 • Gość: paras

  Oceniono 21 razy 13

  Objawy niewydolności serca
  Objawy niewydolności serca zależą od stopnia zaawansowania choroby i jej przyczyn.
  Należą do nich:
  - duszność i zmęczenie
  - kaszel w pozycji leżącej
  - obrzęki kończyn dolnych
  - kołatanie serca - nierówne bicie serca
  - zmiana wagi - zwiększenie lub ubytek masy ciała

  Jakim cudem on zaśpiewał z niewydolnością serca,przecież do tego trzeba masy tlenu w płucach.

 • Gość: Miłosz

  Oceniono 51 razy 11

  Mieczysław Malicki.Porządny człowiek,ojciec i mąż też czeka na przeszczep.Jednak nie ma dawcy,bo Ziobro pozbawił go lekarzy.
  Pytanie,panie Tomaszu.Kto bardziej odmieni świat?

 • Gość: Gość

  Oceniono 10 razy 8

  Osoba zakwalifikowana do przeszczepu koncertuje i udziela wywiadów?
  Kto wam piszę te niusy, naczelny Faktów?

 • Gość: I.

  Oceniono 18 razy 8

  Wielu ludzi czeka na nowy narząd, pozwalający żyć dalej. Ilu z was ma oświadczenie woli w portfelu? Ilu z was pisze głupoty o transplantacji, równieź na tym forum?
  Jestem po przeszczepie. Żyję, bo ktoś, kogo nie znam i o którym nigdy niczego się nie dowiem, altruistycznie podarował mi kawałek siebie, podarował mi zdrowie i źycie. Nie ma znaczenia, kto otrzymuje nowy narząd- ktos waźny dla ludzkości czy tzw zwykły człowiek. Każdy jest ważny dla kogoś, każdy jest ważny dla świata. Ja mam w portfelu oświadczenie woli.

 • Gość: Dee

  Oceniono 11 razy 7

  A skąd pan Raczek ma te informacje? Lekarz Salvadora się z nim konsultował?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX