Dariusz K. wróci do aresztu? "Przesłanki uzasadniają, by go przywrócić". Jest nowa opinia biegłego ws. wypadku

Dariusz K. w kwietniu zeszłego roku został skazany na 7 lat więzienia za potrącenie kobiety na pasach ze skutkiem śmiertelnym. Odwołał się od wyroku, a sąd uchylił mu areszt. "SE" twierdzi, że prokuratura będzie wnioskować o jego przywrócenie.

5 kwietnia w Sądzie Okręgowym w Warszawie odbyła się rozprawa apelacyjna Dariusza K, który w 2014 potrącił na pasach ze skutkiem śmiertelnym 63-letnią kobietę. Był pod wpływem narkotyków. Sąd pierwszej instancji skazał go w maju zeszłego roku na 7 lat pozbawienia wolności (2 lata, które spędził w areszcie, zostały potraktowane jako część wyroku). Do czasu rozpatrzenia sprawy przez Sąd Okręgowy w Warszawie, uchylono mu areszt tymczasowy zasądzając 400 tysięcy złotych kaucji.

Obrońcy Dariusza K. w rozprawie apelacyjnej będą chcieli udowodnić, że ich klient w momencie wypadku był nie "pod wpływem", a "po spożyciu" kokainy, które miało nastąpić "na przyjęciu dzień wcześniej". To działanie ma skutkować złagodzeniem wyroku. 

Zdaniem pierwszego biegłego do zażycia kokainy miało dojść 2 godziny przed wypadkiem. Powołany na wniosek obrony biegły twierdzi natomiast, że przeprowadzając ekspertyzę, nie można wywnioskować, ile czasu upłynęło od zażycia narkotyku do wypadku - wyjaśnia "Super Express".

Biegły zatrudniony przez obronę Dariusza K. wykazywał w sądzie, że czas rozpadu kokainy w organizmie zależy od tego, czy jest ona przyjmowana sporadycznie czy regularnie. W pierwszym wariancie wynosi on od pół do półtorej godziny, drugim -  jak w przypadku K. - do ośmiu godzin. 

"Super Express" donosi również, że prokuratura złożyła wniosek o przywrócenie tymczasowego aresztu dla K. Decyzja w tej sprawie ma zapaść 18 kwietnia. 

Przesłanki uzasadniają, aby ten środek izolacyjny przywrócić - powiedziała prokurator Aleksandra Piasta w rozmowie z tabloidem. 

EK

Edyta Górniak przegrała w sądzie z teściami. Musi płacić za utrudnianie kontaktów z wnukiem. "Allan zadzwonił do nich i..."

Więcej o:
Komentarze (2)
Dariusz K. wróci do aresztu? "Przesłanki uzasadniają, by go przywrócić". Jest nowa opinia biegłego ws. wypadku
Zaloguj się
  • Gość: wac

    Oceniono 8 razy 6

    Bandyta winien być tam gdzie jego miejsce,nic go nie usprawiedliwia,w końcu zabił i już chce być wolny? To i tak wyrok po znajomości za śmierć 7 lat jak przedszkolakowi.Nie jestem fanem pewnej opcji,ale jestem za aby sędziowie z takimi atutami wylecieli z zawodu.

  • Gość: aa

    Oceniono 4 razy 4

    Po co strzelać lepiej przejechać samochodem, ale wcześniej należy wypić i się naćpać wówczas jest się niepoczytalnym i kary nie ma.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX