Księżna Tessy rozwodzi się z księciem Louisem. Przejmujące oświadczenie: To ogromnie smutne uświadomić sobie...

Księżna Tessy rozwodzi się z księciem Louisem. Poinformowała o tym w oficjalnym oświadczeniu.

Rozwody w rodzinach królewskich to rzadkość. Ostatni raz w Europie doszło do niego w 2005 roku w Danii, kiedy rozstali się księżna Alexandra i książę Joachim. Teraz do rozwodu dojdzie w Luksemburgu, gdzie tamtejsza księżna Tessy rozstaje się właśnie z księciem Louisem.

Jest mi smutno, ale potwierdzam, że rozstaję się z księciem Louisem po 12 latach wspólnego życia. Choć będziemy żyć oddzielnie, zawsze będzie nas łączyć opieka nad naszymi dwoma wyjątkowymi chłopcami. To ogromnie smutne uświadomić sobie, że odtąd nasze życiowe ścieżki będą biegły oddzielnie. W tych trudnych chwilach prosimy o uszanowanie naszej prywatności, a w szczególności prywatności naszych dzieci - czytamy w oświadczeniu.

Księżna Tessy z Luksemburga i książę Louis byli małżeństwem od 10 lat, choć znali się od 12. Poznali się podczas wizyty księcia w siedzibie armii. Tessy bowiem, jako 18-latka, wstąpiła do wojska, a służyła m.in. w byłej Jugosławii. Potem studiowała stosunki międzynarodowe w Richmond American University w Londynie. Kiedy brała ślub z księciem Louisem, towarzyszył im już pierwszy z synów, kilkumiesięczny wtedy Gabriel. Książęca para ma jeszcze jednego syna, Noaha.

Zobacz wideo

JZ

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.