Roman Giertych o wyroku w sprawie żony Roberta Janowskiego. "Nazywali ją złodziejką i szmatą". TO nie wszystko

Roman Giertych na swoim Facebooku poinformował o szczegółach decyzji sądu w sprawie tzw. "afery futrzanej". Udało mu się wywalczyć rekordowe zadośćuczynienia, a wyrok ma charakter precedensu. Mecenas udzielił nam w tej sprawie wymownego komentarza.

Roman Giertych umieścił wpis dotyczący wyroku sądu okręgowego w Warszawie w sprawie tzw. afery futrzanej. Ma on charakter precedensu i  może mieć duży wpływ na dotychczasowe funkcjonowanie polskich tabloidów. Mecenas reprezentuje Monikę Głodek (żonę Roberta Janowskiego), która w 2013 roku wraz z Janiną Drzewiecką (żoną byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego) została oskarżona za kradzież luksusowych towarów z butiku na Florydzie. Temat wielokrotnie trafiał na okładki tabloidów i był mocno eksploatowany, a cała sprawa doczekała się procesu. Monika Głodek wytoczyła bowiem wydawcom Super Expressu sprawę za naruszenie dóbr osobistych. Wyrok sądu okazał się bardzo surowy i niekorzystny dla SE.

Udało nam się skontaktować z mecenasem, który właśnie przebywa za granicą. Przedstawił nam swoje stanowisko w tej sprawie:

Nigdy wcześniej w Polsce nie było naruszenia dóbr osobistych na taką skalę, by przez rok w kilkudziesięciu publikacjach nazywać kogoś złodziejką i szmatą, która będzie sprzątać w więzieniach (...). Sprawa w sądzie amerykańskim zakończyła się umorzeniem postępowania ze względu na całkowity brak podstaw oskarżenia, a Super Express przez rok na pierwszej stronie publikował nieprawdziwe i szkalujące teksty. Dlatego teraz przez 30 dni powinien przepraszać tak, żeby wszyscy - nawet Ci którzy go nie czytają, ale zapoznały się z zarzutami poprzez kontakt z okładką - mogli zapoznać się się z przeprosinami (...). A Pan Jastrzębowski nie powinien się tak denerwować, bo będzie miał ułatwiony miesiąc urlopu, ponieważ nie będzie musiał redagować okładki.

W dalszej części rozmowy Roman Giertych odniósł się do słów redaktora naczelnego SE. Sławomir Jastrzębowski na Wirtualnych Mediach zapowiedział apelację i nie przebierał w słowach:

To absolutnie skandaliczny wyrok, który jest próbą zakneblowania prasy i cenzury prewencyjnej.

Innego zdania jest natomiast mecenas Giertych:

Sprawa jest oczywista. Tu nie chodzi o cenzurę i zakneblowanie prasy, tylko o to, by przestrzegać prawa prasowego i zachować minimalne standardy. Jeżeli prawo prasowe mówi, że nie można podawać imion i nazwisk osób, to należy się do tego stosować. A Super Express sobie ten obowiązek zlekceważył, sprawa skończyła się w sądzie i ponosi teraz tego konsekwencje. Niech Jastrzębowski teraz nie płacze, bo to trzeba było myśleć wtedy, kiedy formułował te zarzuty.

Wcześniej Jastrzębowski skomentował też wyrok na swoim Twitterze, powołując się na raport amerykańskiej policji:

 

A Wy, co o tym sądzicie?

AW

Więcej o:
Komentarze (73)
Roman Giertych o wyroku w sprawie żony Roberta Janowskiego. "Nazywali ją złodziejką i szmatą". TO nie wszystko
Zaloguj się
 • Gość: spoter

  Oceniono 10 razy 8

  Slawek Jastrzebowski -- jeszcze jeden polski głupek, co nawet po angielsku nie potrafi czytać. Rzeczywiście amerykańska strona bezlitośnie oświadczyła 'RECORD REMOVAL" co jak wół stoi na stronie, którą przytacza. Kto takich głupków dopuszcza w ogóle do publicznego wypowiadania się?

 • forfiter_jr

  Oceniono 7 razy 7

  SE - gazeta dla debili.

 • Gość: Arche556

  Oceniono 9 razy 7

  Brawo Panie Romanie. W końcu ktoś zrobił porządek. Może w przyszłości będzie większa odpowiedzialność za słowa. Chciałbym, żeby to również dotyczyło polityków.

 • Gość: justa

  Oceniono 11 razy 7

  Szmatławce typu SE i pseudodziennikarze potrafią zniszczyć każdego. Będą go kroić po kawałku i rzucać na że pod pretekstem interesu społecznego. Dmuchać balon do niebotycznych rozmiarów. ... nie ma dowodów winny. Niewinna, a to nic.. Na pewno winna tylko się wyłgała. Człowiek opluty, a niewinny nigdy się nie oczyści ... Za to powinni płacić ...Wstrętne hienny

 • vahoo

  Oceniono 6 razy 6

  Wreszcie padł blady strach na takich Sławków Jastrzębowskich!!
  Teraz taki jeden z drugim, może najpierw się poważnie zastanowi, nim oczerni publicznie drugą osobę!!

 • Zbyszek Gaua

  Oceniono 6 razy 6

  SE i Fakt nie są od informowania kogokolwiek o czymkolwiek, lecz do zbijania kasy na kimkolwiek za jakąkolwiek cenę

 • Gość: radhex

  Oceniono 6 razy 6

  jeśli to się uprawomocni to będzie koniec SE i początek normalizajci funkcjonowania bulwarówek

 • Gość: Edmund

  Oceniono 4 razy 4

  Brawo Panie Romanie, wreszcie jest odpowiedź na te beznadziejne czasy, kiedy wydaje się że zło wygrywa

 • Gość: Elka

  Oceniono 4 razy 4

  Mam nadzieję, że ona teraz pozwie Jastrzębowskiego!!!! To skandal co on bredzi, już po wyroku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX