Oscary 2016: Występ Lady Gagi poruszył gwiazdy. Owacje na stojąco i... Łez nie krył nawet ON

Lady Gaga na gali rozdania Oscarów 2016 wykonała poruszającą balladę "Till It Happens To You". To nie ona jednak zgarnęła Oscara za Najlepszą piosenkę roku.

Lady Gaga na tegorocznej gali rozdania Oscarów zaśpiewała balladę "Till It Happens To You", pochodzącą z filmu dokumentalnego "The Hunting Ground", poruszającego problem gwałtów na uczelnianych kampusach.

Gaga, która sama jest ofiarą molestowania seksualnego, w wykonanie tej nominowanej do Oscara piosenki włożyła wiele serca i emocji. Od samego początku do jej oczu cisnęły się łzy, a na koniec do artystki, która na scenie siedziała przy ogromnym białym fortepianie, dołączyła grupa ofiar przemocy na tle seksualnym.

Mam nadzieję, że jeśli oglądał nas ktoś, kto przeżył coś takiego, to utwierdziliśmy go w przekonaniu, że to nie jego wina i że nie jest sam - powiedziała w rozmowie z serwisem Buzzfeed.com jedna z występujących z Gagą na scenie kobiet. - Jest nas tu przynajmniej 52, którzy w ciebie wierzymy.
 

Występ gwiazdy wzbudził wśród zgromadzonej w Kodak Theatre publiczności ogromne emocje - zaproszeni na galę Oscary 2016 goście nagrodzili Gagę owacją na stojąco, a kamery uchwyciły wzruszenie niektórych gwiazd. Wyraźnie poruszone były choćby Kate Winslet i Rachel McAdams, a nawet Eddie Redmayne, którego operator kamery przyłapał na wycieraniu ukradkiem łzy.

embed

Niestety, choć Lady Gaga wydawała się być faworytką do zdobycia Oscara, to ostatecznie prestiżowa statuetka trafiła w ręce Sama Smitha , nominowanego za piosenkę "Writing's on the Wall" do filmu "Spectre". Werdykt Akademii nie przypadł do gustu internautom, którzy wyrazili swoje rozczarowanie w sieci, nie szczędząc Smithowi gorzkich słów:

Lady Gaga zdążyła w tym roku zdobyć Złotego Globa, oddać hołd Davidowie Bowiemu i zostać nominowana do Oscara, a mamy zaledwie marzec! Sam Smith za to... schudł - napisał jeden z wielbicieli Lady Gagi
Serio, każdy, kto uważa się za "dumnego homoseksualistę" powinien oddać swojego Oscara w ręce Lady Gagi - napisał inny internauta, nawiązując do przemówienia, jakie wygłosi Sam Smith podczas gali.
Lady Gaga nie wygrała Oscara, ale szturmem podbiła Oscary - dodał inny fan gwiazdy.
embed

A Wy uważacie, że to właśnie Gaga powinna była zdobyć statuetkę za Najlepszą Piosenkę?

Zobacz wideo

IN

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.