Patryk Jaki oburzony materiałem "Dzień dobry TVN". "Dzieci z daleka"

Sobotnie wydanie "Dzień dobry TVN" mocno poruszyło prawicowe media. Swoje trzy grosze w tym temacie postanowił dorzucić Patryk Jaki, który dodatkowo zaapelował do rodziców.

Nie jest tajemnicą, że Patryk Jaki nie jest fanem TVN-u. Choć w lutym tego roku polityk przyjął zaproszenie Anety Regulskiej do "Czarno na białym", po rozmowie wrzucił na portal X nagranie zza kulis, w którym nazwał program TVN24 "najpodlejszym programem III RP". Teraz Jaki postanowił ponownie uderzyć w stację. Tym razem "zawinił" materiał "Dzień dobry TVN" na temat osób niebinarnych.

Zobacz wideo Będą dalsze zmiany?

Patryk Jaki uderza w "Dzień dobry TVN" za materiał o osobach niebinarnych

Rzeczony materiał TVN-owskiego programu śniadaniowego został wyemitowany w sobotę 20 kwietnia. Temat osób niebinarnych został poruszony ze względu na to, że powstała książka dziennikarki Renaty Kim "Pomiędzy. Historie osób niebinarnych", która jest zbiorem wiedzy na temat niebinarności. Do studia "Dzień dobry TVN" zaproszono nie tylko Kim, ale też Lu Olszewski i Hihi Kalisiak będące osobami niebinarnymi. - Niebinarność jako taka, to przede wszystkim zbiór wszystkich tożsamości płciowych, które nie są ani całkowicie męskie, ani całkowicie kobiece, czyli że ktoś po prostu nie jest ani kobietą, ani mężczyzną - tłumaczył Halisiak. "To jest doświadczenie kilku tożsamości naraz albo, tak jak u mnie, żadnej" - dodał.

Ja jestem demidziewczyną, ale inna osoba demidziewczęca może mieć inne zapatrywanie na płeć. Może inaczej chcieć wyglądać, może innych zaimków używać. Określenie tożsamości płciowej jest bardzo indywidualne. (...) To, że ja używam zaimków ona/jej, nie oznacza, że jestem kobietą

- opowiadała z kolei Lu Olszewski. W programie poruszono także kwestię, jak ważne dla osób niebinarnych jest stosowanie odpowiednich zaimków. Hihi Kalisiak przyznał, że gdy nie jesteśmy pewni, w jaki sposób zwracać się do kogoś, najlepiej zapytać wprost.

Materiał "Dzień dobry TVN" wywołał spore poruszenie w prawicowych mediach. Artykuły na ten temat pojawiły się w serwisie wPolityce.pl oraz na stronie "Do Rzeczy". Link do newsa na stronie tygodnika udostępnił Patryk Jaki. Polityk nie odmówił sobie krótkiego komentarza nie tylko na temat TVN-u, ale też całej telewizyjnej ramówki.

Trzymać swoje dzieci z dala od tej telewizji

- napisał.

Oglądasz "Dzień dobry TVN"?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.