Seriale medyczne dostępne na platformie Netflix. Zostaniesz lekarzem-amatorem?

Kto nie kocha seriali medycznych? Chyba tylko osoby zajmujące się tą dziedziną na co dzień. Pozostałym polecamy najlepsze seriale i dokumenty związane z medycyną dostępne na platformie Netflix.

Ludzie od lat uwielbiają poznawać tajniki medycyny. Niektórzy z tego powodu wybierają się nawet na kierunki związane z tą dziedziną nauki. Inni wolą oglądać dokumenty, aby zrozumieć ludzkie ciało albo stawiają na czystą rozrywkę z lekarskim zabarwieniem. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom każdej grupy i przedstawiamy seriale o tematyce medycznej, które są dostępne na platformie Netflix

Seriale medyczne dostępne na platformie Netflix

1. Medical Police (2020)

Amerykański serial, który jest połączeniem kryminału z wątkiem medycznym. Dwójka amerykańskich lekarzy jest zatrudniona w szpitalu pediatrycznym w São Paulo w Brazylii. Pewnego razu przypadkowo odkrywają zagrażającego cywilizacji wirusa. Wkrótce zostają zrekrutowani jako agenci rządowi i rozpoczynają wyścig z czasem, aby znaleźć lekarstwo, jednocześnie odkrywając mroczny spisek w samym centrum epidemii. Temat bardzo na czasie!

 

2. Szukając diagnozy (2019)

Serial dokumentalny, w którym doktor Lisa Sanders korzysta z pomocy postronnych osób, aby postawić diagnozę w tajemniczych i rzadkich przypadkach medycznych.

 

3. Doktor Martin (2004)

Doktor Martin Elingham porzuca dobrze zapowiadającą się karierę chirurga. Cały czas stara się ukryć wstydliwy sekret. Panicznie boi się krwi... Przeprowadza się z tętniącego życiem Londynu na prowincję i postanawia zostać lekarzem rodzinnym. 

 

4. Charité (2017)

Pracownicy berlińskiego szpitala Charité na przełomie XIX i XX wieku są świadkami historycznych wydarzeń, takich jak odkrycia nowych szczepionek czy rozwój eugeniki. 

 

5. Zapytaj lekarza (2017)

 

Trójka przyjaznych lekarzy dzieli się fachowymi radami, obala medyczne mity i testuje najnowsze odkrycia m.in. na temat alergii, snu i właściwej diety.

6. Life (2018)

Coś z drugiego końca świata. Najlepszy w Korei szpital uniwersytecki - dbający o dobro pacjentów lekarz oddziału ratunkowego i nowo mianowany dyrektor placówki często mają odmienne wizje i interesy.

 

7. W czasach wojny (2017)

Rok 1921. Pielęgniarki z madryckich wyższych sfer otwierają w Melilli szpital dla żołnierzy walczących w wojnie o Rif. Ratując życie, znajdują też przyjaźń i miłość. 

 

DK