Milionerzy. Flaga państwowa, kaczan i kolba kukurydzy oraz Adaś Miauczyński z filmu "Dzień Świra" pokonały zawodników

Milionerzy. Pani Emilia miała odpowiedzieć na pytanie, gdzie właściciel prywatnej posesji nie powinien wywieszać flagi państwowej. Była o krok od naprawdę wielkich pieniędzy. Ale nie tylko ona trafiła na trudne pytania. Kaczan i kolba kukurydzy oraz cytat z Adasia Miauczyńskiego z "Dnia Świra" również sprawiły sporo kłopotów uczestnikom.

"Milionerzy" to jeden z najchętniej oglądanych teleturniej TVN i nic dziwnego, że stacja emituje powtórki odcinków z początku tego roku. W odcinku pokazanym w czwartkowy wieczór z pytaniami Huberta Urbańskiego zmierzyła się ponownie pani Emilia, która miała już na swoim koncie naprawdę przyzwoitą sumę gwarantowaną (40 tysięcy) i miała szansę zdobyć 250 tys. złotych. Pytanie, na którym zakończyła grę, brzmiało:

Właściciel prywatnej posesji nie powinien wywieszać flagi państwowej:

  • A - na maszcie przed domem
  • B - z balkonu
  • C - z okna
  • D - na maszcie na dachu domu

Pani Emilia wykorzystała jedno z dwóch kół ratunkowych i zadzwoniła do taty. Wspólnie obstawiali, że prawidłową odpowiedzią jest D - na maszcie na dachu domu. Jednak uczestniczka nie zdecydowała się zaryzykować i wycofała się z dalszej gry. Tymczasem, gdyby rzeczywiście zaznaczyła odpowiedź D, zostałyby jej zaledwie dwa pytania do miliona złotych.

Kolejne problematyczne pytania ze 123. odcinka "Milionerów" brzmiały:

Jaki kolor dominuje na dzisiejszych banknotach o nominale pięćdziesiąt złotych? Poprawna odpowiedź: niebieski

Nowy dom wciśnięty między dwa stare budynki to...? Poprawna odpowiedź: plomba

Wyspy jak ciasteczka. Poprawna odpowiedź to: markizy

Ale dla uczestnika to pytanie o "Dzień Świra" okazało się zabójcze.

"Musisz przyznać, że jak tatuś zrobi dzióbek, to nie ma... (mhm, mhm) we wsi" - mówi Adaś Miauczyński.

Poprawna odpowiedź to: poprawiając synowi kaptur.

Kiedy zakończył grę, do odpowiadania na kolejne pytania przystąpiła jeszcze jedna uczestniczka show. Ona również nie poradziła sobie z pierwszymi pytaniami, które brzmiały:

Co ile lat odbywają się mistrzostwa świata w piłce nożnej? Poprawna odpowiedź to: co cztery

Jakie miasto pokaże Ryanowi Goslingowi Ania z Polski, jeśli pokaże mu: "Plan B i Łazienki, Przekąski i Zakąski, metro i Powązki"? Poprawna odpowiedź: Warszawę

Osiągnąwszy gwarantowany tysiąc, uczestniczka otrzymała pytanie o "kaczan i kolbę", mylnie wskazując, że chodzi o karabin.

Jeśli kaczan i kolba, to tylko...

Poprawna odpowiedź: kukurydzy.

Milionerzy. Powtórki odcinków

Od ponad tygodnia TVN emituje wyłącznie powtórki odcinków, dlatego możemy śmiało powiedzieć, że w najbliższym czasie nikt z uczestników nie dojdzie do wymarzonego miliona. Zaczęły się już jednak zdjęcia do kolejnego sezonu teleturnieju, który zobaczymy w telewizji najpewniej na wiosnę 2019 roku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA