Widzowie zawiedzeni finałem "MasterChefa". W obronie zwyciężczyni stanęła Magda Gessler. Do sprawy włączyła się organizacja pozarządowa

Magda Gessler postanowiła odpowiedzieć na oburzenie internautów w związku z finałem "MasterChefa". Restauratorka stanęła w obronie Oli Nguyen. Do sprawy włączył się również Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Finałowy odcinek programu "MasterChef" wzbudził w sieci sporo kontrowersji. Przypomnijmy, że VII edycję show wygrała Ola Nguyen. Werdykt ten nie spodobał się jednak wielu internautom, którzy swoje oburzenie wyrazili w mediach społecznościowych. W obronie zwyciężczyni stanęła Magda Gessler

"MasterChef". Magda Gessler broni Olę Nguyen

Widzowie "MasterChefa", komentując finałowy odcinek programu, zarzucali jury, iż werdykt ten nie należał do najlepszych. Internauci pisali bowiem, że Ola nie jest wszechstronną kucharką, gdyż specjalizuje się głównie w kuchni azjatyckiej. W komentarzach na facebookowym profilu "MasterChefa" widzowie spekulują również, że finał był po prostu ustawiony. Głos w sprawie zabrała więc Magda Gessler. Restauratorka postanowiła stanąć w obronie Oli i odpowiedziała na kilka z komentarzy internautów. Wyznała, że to ona miała okazję próbować dań Oli i dlatego wie najlepiej, kto z finałowej trójki zasłużył na tę wygraną. Gdy natomiast fani show pisali, iż to Lorek powinien zdobyć tytuł polskiego "MasterChefa", Gessler pokusiła się o wymowną odpowiedź, którą dała do zrozumienia, że jego potrawy nie były wystarczająco dobre.

Ja próbowałam dania. Lorek był uroczy, ale... - napisała.
Ola jest bardzo kreatywna, odważna i ma bardzo dużo solidnych podstaw do tworzenia i realizowania własnych dań - dodała Gessler.

Z pewnością Magda Gessler ma rację, pisząc, iż to ona mogła skosztować potraw, które przyrządziła Ola. Mimo to, należy również zgodzić się z internautami, którzy zarzucają zwyciężczyni, że serwowała potrawy głównie kuchni wietnamskiej. 

OMZRiK włącza się do sprawy

To jednak nie wszystko. Głos w sprawie, kontrowersyjnego dla wielu, zwycięstwa Oli Nguyen zabrał również Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Jest to spowodowane faktem, iż wśród internautów, komentujących werdykt finałowego odcinka "MasterChefa", znaleźli się również i tacy, którzy obrażali Olę ze względu na jej pochodzenie. 

Wygrał żółtek, co ona ma wspólnego z Polską?
To Masterchef edycja Vietnam?
W lewackiej telewizji Polak nie wygra - pisali internauci. 

OMZRiK wydał na swoim Facebooku oświadczenie, w którym poinformował, iż wpisy te podlegają ściganiu na podstawie art. 257 kk i zostaną one zgłoszone do prokuratury.

Co sądzicie o tej kontrowersyjnej sprawie?

Zobacz wideo

DH