"Mali giganci", w finale zwyciężyła Klika Rubika. Nie obyło się jednak bez zgrzytów. Gwiazdy krytykowały kontrowersyjne show

Czy powinniśmy pozwalać dzieciom na występowanie w "dorosłych" programach, w których narażone są na stres niewspółmiernie duży w stosunku do swojego wieku?

To tylko jedno z wielu pytań, jakie pojawiały się w kontekście " Małych gigantów ". Inne brzmiało, na ile etyczne jest tworzenie programu, w którym dla rozrywki dorosłych, dzieci także zachowują się jak dorośli. Dyskusję na szeroką skalę wywołała w marcu Agata Młynarska , która na Facebooku napisała:

Pękło mi serce. Nie jestem w stanie patrzeć na to, jak kosztem dzieci odbywa się "Cały ten zgiełk". Zbyszek ma 5, może 6 lat. Jak wytłumaczyć mu, dlaczego Sara tak, a on nie? Jak wytłumaczyć całej reszcie, że jedni tak, a inni nie! Niech nikt mi nie mówi, że to jest tylko zabawa, nikt mi nie wmówi, że rodzice biorą za to odpowiedzialność. Rodzicom też zdarza się mijać z rozumem. Ale na naszych oczach z rozumem mija się kolejno każdy, kto macza w tym palce włącznie z trzema milionami ludzi, którzy to oglądają, fundując sobie rozrywkę kosztem nieświadomych dzieci.

Wpis dziennikarki komentowały inne gwiazdy i zwykli internauci, większość miała podobne zdanie.

Mam takiego wk*rwa na ten program. Tak mi żal tych maluchów. Tam nie ma równych szans. Tworzymy szkoły integracyjne, a robimy takie medialne pomyje w głowach tych maluchów. Nie mogę!!!! - zgodziła się z Młynarską Paulina Smaszcz-Kurzajewska .

Filip Chajzer usiłował bronić programu (był gospodarzem "Małych gigantów"). Przypomniał, że Agata Młynarska kiedyś prowadziła program "Eureko, ja to wiem" i wkleił na swój profil na Facebooku wpis matki , której dziecko wzięło udział w tym programie i miało potem poczucie krzywdy. Okazało się, że nie był to zbyt dobry pomysł, bo zarzucanie Młynarskiej niekonsekwencji w żaden sposób nie broniło "Małych gigantów".

TVN/X-News

Programu bronili również Kuba Wojewódzki i Piotr Rubik (pierwszy był jurorem, drugi opiekunem jednej z grup dziecięcych). Rubik, jako gość show Kuby Wojewódzkiego, tłumaczył:

Mamy taką manię wypowiadania się na tematy, na których się nie znamy. To tak, jakbym wypowiedział się o górnictwa. Ktoś, kto nie wie, na czym polega edukacja muzyczna dzieci, nie powinien się wypowiadać. Te dzieciaki, które są w programie, mają wielką frajdę z tego, że są w tym programie.

Kuba Wojewódzki z kolei wbił szpilę Młynarskiej.

Program, w którym występujemy razem, ni stąd ni zowąd stał się hitem, co nas cieszy, ale też spowodował gigantyczną lawinę, szczególnie ze strony tych telewizji, które mają akurat słabe wyniki; i niektórych osób, które mają słabe wyniki, atak. Paulina Młynarska powiedziała, że jej pękło serce - powiedział, myląc Paulinę Młynarską z jej siostrą.

Sam finał? Dzieci sprawnie odgrywały swoje "dorosłe" role śpiewając na przykład piosenki Whitney Houston czy prezentując umiejętności gimnastyczne na poziomie niemal olimpijskim. Poziom był wysoki, jurorzy bez naciągania przyznawali dzieciom zasłużenie najwyższe noty. W ostatecznej rozgrywce Czadersi, prowadzeni przez Anetę Toodorczuk-Perchuć jednym punktem przegrali z Kliką Rubika. Zadecydował głos Kuby Wojewódzkiego, oddany na Klikę. Potem zobaczyliśmy radość na scenie i taniec wśród baloników. Program się zakończył, kontrowersje pozostały.

TVN/X-News

alex

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.