Geje w polskim szołbiznesie

Przybijamy piątkę facetom, którzy są osobami publicznymi i mieli odwagę powiedzieć "Jestem gejem".
Tomasz Jacyków. Tomasz Jacyków. www.KAPIF.pl

Tomasz Jacyków

Odkąd wiele lat temu pojawił się w show-biznesie wszem i wobec mówi, że jest gejem. Od lat związany jest z fotografem Tomaszem Jaworskim (z którym kilka lat temu wziął udział w odważnej sesji zdjęciowej dla magazynu "Viva!"). Ma także syna.

Jacek Poniedziałek. Jacek Poniedziałek. www.KAPIF.pl

Jacek Poniedziałek

Znajomi z teatru od zawsze wiedzieli, że jest gejem, zwłaszcza że przez 18 lat związany był z jednym z najwybitniejszych polskich reżyserów teatralnych. Miał dosyć nieustannego kłamania w wywiadach dlaczego mając 40 lat wciąż jest kawalerem. Swój publiczny coming out dokonał kilka lat temu w "Fakcie".

Marek Barbasiewicz. Marek Barbasiewicz. www.KAPIF.pl

Marek Barbasiewicz

Aktor był pierwszą osobą publiczną w Polsce, która ujawniła swoją homoseksualną orientację. Było to w 1992 roku w wywiadzie dla magazynu "Pani". Ze swoim partnerem żyje w związku od 1982 roku.

Michał Piróg. Michał Piróg. www.KAPIF.pl

Michał Piróg

W show-biznesie pojawił się w 2006 roku jako roztańczony prezenter MTV Polska. Początkowo ani nie potwierdzał, ani nie zaprzeczał doniesień o swojej homoseksualnej orientacji. Gdy rok później został jurorem "You can dance - po prostu tańcz!" natychmiast stał się jedną z największych gwiazd polskiego show-biznesu, a w jednym z wywiadów potwierdził, że jest gejem.

Tomasz Raczek i Marcin Szczygielski. Tomasz Raczek i Marcin Szczygielski. www.KAPIF.pl

Tomasz Raczek i Marcin Szczygielski

Są parą od 1994 roku. Publiczny coming out dokonali w 2007 roku. Raczek we wstępie do kultowej gejowskiej książki "Berek" Marcina Szczygielskiego przyznał, że od wielu lat jest partnerem autora. Rok po swoim coming oucie para otrzymała nagrodę "Róże Gali" w kategorii "para roku".

Nick Sinckler. Nick Sinckler. www.KAPIF.pl

Nick Sinckler

Czarnoskóry wokalista nigdy nie miał problemu ze swoją orientacją seksualną. W 2008 roku, gdy brał udział w "Fabryce gwiazd" w Polsacie, w rozmowie z innym uczestnikiem oraz prowadzącym show Maćkiem Rockiem, przyznał że chciałby ze swoim chłopakiem adoptować dziecko.

Tomasz Tyndyk. Tomasz Tyndyk. www.KAPIF.pl

Tomasz Tyndyk

Aktor teatralny i filmowy (masowej publiczności znany m.in. z filmu "Weekend" Cezarego Pazury) w 2009 roku w wywiadzie dla gejowskiej "Repliki" wyznał, że jest gejem.

Michał Witkowski. Michał Witkowski. www.KAPIF.pl

Michał Witkowski

"Miśka literatka" - jak o sobie mówi pisarz - zasłynęła w 2005 roku gejowską powieścią "Lubiewo", która została uznana za jedną z najważniejszych powieści współczesnej Polski. Witkowski ma skomplikowany stosunek do swojej seksualności. Twierdzi, że słowo "gej" jest wytworem kultury masowej, utrwalający zawężony, bo stereotypowy obraz tej mniejszości. Dlatego w wywiadach otwarcie przyznaje, że jest osobą homoseksualną, ale nie uważa siebie za geja.

Maciej Nowak. Maciej Nowak. www.KAPIF.pl

Maciej Nowak

Polski teatrolog i krytyk kulinarny (znany m.in. z cyklu "Podróżnik kulinarny" w "Dzień dobry TVN") nie ukrywa swojej orientacji seksualnej. Jest gejem.

Więcej o:
Komentarze (104)
Geje w polskim szołbiznesie
Zaloguj się
 • zebra20

  Oceniono 79 razy 55

  Geje dzielą się na dwie grupy, cioty pokroju jacykowa i normalnych facetów

 • sansa

  Oceniono 43 razy 29

  A w ogóle o co chodzi z tym ujawnianiem się? Co to kogo obchodzi, co kto i z kim robi w sypialni? Niedługo będą wzywani do ujawniania się wszyscy ci, którzy uprawiają seks na jeźdźca albo w koronkowej bieliźnie. To jest jakaś paranoja. Tworzenie kretyńskich jakichś kretyńskich list.

 • oojtam_oojtam

  Oceniono 59 razy 21

  Mają prawo do szczęścia, jak każdy z nas.
  To ich życie.

 • esoterique

  Oceniono 44 razy 18

  Znani Polscy geje to Jarosław Iwaszkiewicz, Karol Szymanowski, Jerzy Waldorff, Witold Gombrowicz, Jan Lechoń+Józef Rajnfeld, Jerzy Zawieyski+Trębaczkiewicz, Miron Białoszewski, Jerzy Nasierowski, Konstanty "Kot" Jeleński, Julian Stryjkowski, a także kobiety: Maria Konopnicka, Zofia Nałkowska, Maria Dąbrowska, Wanda Landowska, Narcyza Żmichowska, Maria Rodziewiczówna. Żadna z tych osób nie była hetero. Niektóre z nich były biseksualne, inne 100% homo, ale już nie wyszczególniałem. To są fakty dawno wiadome. Dziękuję.

 • opetany

  Oceniono 21 razy 17

  Tomasz Jacyków w wieku 15 lat został ojcem i ma syna. No zaraz padnę.

 • dalt0n

  Oceniono 34 razy 14

  Proponuje teraz zrobić nastepujące listy: lista polskich Żydów, polskich czarnych, polskich dewotów, polskich wegetarian, polskich brudasów, polskich idiotów itd. Po kiego taka lista ?

 • pajacyk

  Oceniono 13 razy 9

  I jeszcze ten juror z tańca z gwiazdami, nie pamiętam nazwiska..

 • iberia3

  Oceniono 20 razy 8

  Ciekawe kiedy Matełuszek sygnet (byłem krótko mężem) Damięcki się przyzna.

 • hyolee

  Oceniono 15 razy 7

  Umieszczanie Jacykowa na pierwszym miejscu w tej liście, to mały nietakt i psuje obraz gejów. Nie dość, że wygląda jak pajac, jest antypatyczny, to sam stwierdził, że "pedałów tylko ru*cha", a tak to się nimi brzydzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX