To ona stoi za karierą Struss i Krupy

Małgorzata Leitner. Była modelka. Jak zaczynała i jak osiągnęła sukces?

Początki

Małgorzata Leitner jest agentką/menadżerką Kasi Struss i Joanny Krupy. Prowadzi agencję Avant Models. Sama zaczynała jako modelka. W rozmowie z Plotkiem opisała początki:

"Romans" z modelingiem miałam w latach 2002-3, podróże po Europie, stypendia i praktyki zaowocowały kontaktami na całym swiecie. W 2004 roku poznałam młoda Katarzynę Strusińską znaną dzisiaj jako Kasie Struss. W 2005 zaczęłam promować ją na wybiegach Paryża i Londynu. W tym samym roku założyłam Avant Management.

Wykształcenie

Mówi biegle w trzech językach rosyjskim, niemieckim i angielskim. Jej pasją oprócz mody jest muzyka. Ekonomistka z wykształcenia, doktorant 3. roku na katedrze teorii systemów ekonomicznych SGH.

Podróże

Większość roku spedzam w podróży z modelkami. Z Kasią i Joanną mam bardzo bliski kontakt, Kasia to jedna z moich najbardziej zaufanych współpracownic, znamy się wiele lat.

Pierwszy pokaz Struss

Legenda ze podeszłam do Strusińskiej i powiedziałam, że będzie chodziła na wybiegach w Paryżu jest prawdą. Rok później otwierała pokazy podczas Fashion Week w Londynie i Paryżu. Zadebiutowała na wybiegach u Marca Jacobsa i Miucci Prady

.

Agencja

W agencji jest ok 25 modelek, wśród nich są też gwiazdy z zachodu.

Praca z młodymi

U Leitner starsze modelki jak Kasia czy Joanna pomagają młodym koleżankom z agencji. Dziewczyny się wspierają.

Joanna Krupa

Dzięki pracy w "Top model" Joanna Krupa stała się jedną z największych gwiazd w Polsce. To Leitner nad wszystkim czuwała i wszystkiego pilnowała.

Porażki w sukces

Wszyscy się śmiali z polskiego Krupy. Modelka pojawiła się publicznie w koszulce "Tap madl. Szajning like a star". Ludzie zaczęli używać zwrotu "Tap madl" zamiast "Top model".

Strusińska i showbiznes

Kasia Struss jest dużo młodsza od Joanny, jest najbardziej uznaną Polską modelką obok Anji Rubik. Kariera przed nią. W Polsce wzięła udział w Lexus Fashion Award jako jurorka obok Pawła Małaszyńskiego. Gratulacje!