Marzena Rogalska nie wytrzymała "dobrej zmiany" i po latach odeszła z TVP. Nie ona jedna musiała pożegnać się z pracą

We wtorek Marzena Rogalska ogłosiła, że po 12 latach żegna się z Telewizją Publiczną. Na decyzję prezenterki wpłynął również strajk mediów, który odbył się 10 lutego 2021 roku. W ciągu kilku ostatnich lat z TVP pożegnała się cała plejada gwiazd.
Marzena Rogalska Marzena Rogalska KAPIF.pl

Marzena Rogalska

Marzena Rogalska była związana z Telewizją Publiczną od 12 lat. Niemałym zaskoczeniem była jej decyzja o odejściu z TVP, o której poinformowała 16 lutego. Jak sama przyznaje, duży wpływ miał na nią strajk mediów, który odbył się 10 lutego. Był to najgorszy dzień w jej karierze zawodowej. 

Po dwunastu latach współpracy z TVP podjęłam decyzję o odejściu. Środa 10 lutego 2021 roku była najtrudniejszym dniem w mojej karierze zawodowej. Programy i zwiastuny z moim udziałem, które jeszcze zobaczycie na antenie, zostały nagrane wcześniej... - napisała na Instagramie. 
Grażyna Torbicka Grażyna Torbicka KAPIF.pl

Grażyna Torbicka

Grażyna Torbicka pożegnała się z TVP w maju 2019 roku. Prezenterka była związana z Telewizją Publiczną przez 31 lat. Jej odejście również była związane z polityką stacji. 

Pod szyldem mojego autorskiego programu "Kocham Kino" wypuszczono publicystyczno-propagandową rozmowę na temat "Idy", która z filmem i kinematografią nie miała nic wspólnego. Zrobiono to bez mojej wiedzy. Stwierdziłam, że skoro przestałam mieć wpływ na to, co pokazywane jest w moim programie, to muszę odejść - mówiła wówczas w rozmowie z "Plejadą". 
Agata Młynarska, Tadeusz Rydzyk Agata Młynarska, Tadeusz Rydzyk Agencja Wyborcza.pl

Agata Młynarska

Agata Młynarska przez kilka lat prowadziła program "Świat się kręci". O zakończeniu współpracy z Telewizją Polską dowiedziała się zaledwie kilka godzin po nagraniu ostatniego odcinka. Stacja ogłosiła wówczas w tej sprawie specjalny komunikat, co było niemałą niespodzianką dla dziennikarki. Kilka dni później Agata Młynarska zamieściła wpis na Facebooku, który podsumowywał decyzję TVP.

Decyzji nie komentuję, zostawiam to widzom. Tym bardziej powstrzymam się od skomentowania formy, w jakiej została nam przedstawiona - napisała.

Agata Młynarska zasugerowała również, że decyzja stacji mogła być związana z jej aktywnością podczas marszów Komitetu Obrony Demokracji.

Piotr Kraśko Piotr Kraśko ONS

Piotr Kraśko

Piotr Kraśko odszedł z TVP w styczniu 2016 roku. Dziennikarz był twarzą Telewizji Publicznej przez 25 lat. Na nową pracę nie musiał długo czekać. W tym samym roku dostał propozycję prowadzenia "Dzień Dobry TVN" wraz z Kingą Rusin, a także ofertę z TVN24.

Beata Tadla Beata Tadla WBF

Beata Tadla

Beata Tadla do końca 2015 roku była prowadzącą "Wiadomości". Dziennikarka została zwolniona na początku 2016 roku. Tłumaczono jej, że nastąpiła zmiana koncepcji programu, do której już nie pasuje.

Hanna Lis Hanna Lis KAPIF

Hanna Lis

W tym samym czasie co Beata Tadla, z pracą w TVP pożegnała się również Hanna Lis, która prowadziła wówczas "Panoramę". Szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Mariusz Pilis, który zwolnił dziennikarkę, tłumaczył, że zwolnienie nie jest niczym osobistym. Telewizja wówczas miała pracować nad odbudowywaniem wiarygodności.

Dziękuję moim Przyjaciołom z Panoramy. Jestem dumna, że mogłam być częścią tego zespołu. To były fantastyczne cztery lata! Trzymajcie się ciepło - pisała na Twitterze.
Pogodynek Jarosław Kret. Pogodynek Jarosław Kret. www.KAPIF.pl

Jarosław Kret

Jarosław Kret był związany z Telewizją Polską do 1994 roku. Jego czas na antenie TVP skończył się jesienią 2016 roku. Dziennikarz w rozmowie z "Faktem" mówił, że o zwolnieniu z pracy dowiedział się od koleżanki, który powiedziała mu, że nie ma go w grafiku.

Ja się nie żegnam. To TVP pożegnało się ze mną. W dość specyficzny, ale jakże przewidywalny sposób. Dowiedziałem się od koleżanki, że nie ma mnie w grafiku na lipiec. Nigdy nie byłem i nie jestem na etacie. W czerwcu skończyła mi się kolejna, bodaj trzymiesięczna (jak zwykle) umowa i nie przedłużyli mi jej. Tak się żegna gwiazdy - tłumaczył wówczas Kret.
Więcej o: