Kiedyś Bruce, dziś Caitlyn Jenner. Operacja podzieliła nie tylko społeczeństwo, ale też klan Kardashianów

Rodzina Kardashianów od lat specjalizuje się w skandalach i skupianiu na sobie uwagi mediów. Ta historia wstrząsnęła jednak całym show-biznesem. Pamiętacie?
Bruce Jenner Bruce Jenner East News

Sportowa kariera

W latach 70. Bruce Jenner był jednym z najpopularniejszych amerykańskich sportowców. Triumfował wówczas w dziesięcioboju. Doczekał się nawet złota na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu (1976 r.). Wtedy nikt nie domyślał się, że ten wysportowany i umięśniony mężczyzna tak naprawdę czuje się kobietą.

Bruce Jenner Bruce Jenner East News

Młodość

Mimo problemu z określeniem tożsamości płciowej Bruce Jenner funkcjonował jako pełnoprawny sportowiec i mąż. Był trzykrotnie żonaty. Dopiero trzecie małżeństwo z Kris Jenner reaktywowało jego podupadającą popularność.

Ponoć jeszcze w latach 80. rozważał operację i kurację hormonalną. Finalnie nie zdecydował się i pozostał w ciele w mężczyzny.

Kris Jenner i Bruce Jenner Kris Jenner i Bruce Jenner Richie Buxo / Splash News / #Richie Buxo / Splash News/EAST NEWS

Powrót przed kamery

Na początku lat 90. Bruce Jenner ożenił się z Kris, byłą żoną znanego adwokata Roberta Kardashiana. Kilkanaście lat później stacja telewizyjna E! zaproponowała rodzinie Bruce'a i Kris udział w reality show, który jest emitowany do dziś. Widzowie śledzą wszystkie wzloty i upadki klanu. Tak też było w 2013 roku, kiedy Jennerowie ogłosili separację, a dwa lata później się rozwiedli.

Kim Kardashian, Kris Jenner and Bruce Jenner attend the Bravada International launch party at The Whisper Lounge at The Grove on April 7, 2010 in Los Angeles, California.at The Whisper Lounge at The Grove on April 7, 2010 in Los Angeles, California. Picture Derek Ross/LFI
East News

Caitlyn Jenner Caitlyn Jenner Vanity Fair

Prawdziwy przełom

W międzyczasie Bruce Jenner postanowił publicznie ogłosić światu, że od zawsze czuł się kobietą. Wtedy też rozpoczął kurację hormonalną, a także przeszedł kilka operacji. Efekty można było podziwiać na okładce "Vanity Fair" wiosną 2015 roku. Wtedy też celebrytka przedstawiła się światu jako Caitlyn.

Caitlyn Jenner i Khloe Kardashian -  nie mają kontaktu od dwóch lat Caitlyn Jenner i Khloe Kardashian - nie mają kontaktu od dwóch lat Fot. Caitlyn Jenner - instagram

Kryzys w rodzinie

Coming out Jenner zaskoczył zarówno widzów rodzinnego reality show, jak i Kardashianki. Nie wszystkie córki Caitlyn od razu zaakceptowały jej decyzję. Ponoć Khloe do tej pory nie utrzymuje kontaktów z 70-latką.

Kylie Jenner i Caitlyn Jenner
instagram.com/kyliejenner

Caitlyn Jenner Caitlyn Jenner Instagram/caitlynjenner

Nowa rzeczywistość

"Przemiana" Caitlyn była jednym z najgłośniejszych wydarzeń 2015 roku. Celebrytka wystąpiła w krótkim serialu dokumentalnym, a także zaczęła udzielać się jako aktywistka LGBT. Sama utrzymuje, że nigdy nie czuła pociągu seksualnego do mężczyzn.

Caitlyn Jenner z menadżerką Caitlyn Jenner z menadżerką Instagram/caitlynjenner

Związki

Po wielu latach występów w reality show, Caitlyn zdaje się nieco bardziej strzec prywatności. O jej życiu miłosnym nie wiadomo praktycznie nic. Kolorowa prasa długo łączyła celebrytkę z Sophią Hutchins. Ta przyznała jednak w jednym z ostatnich wywiadów, że jest wyłącznie menadżerką Jenner, a ich relacja nigdy nie była romantyczna lub seksualna.