20 lat temu padł pierwszy klaps na planie "M jak miłość". Przypominamy, jak kiedyś wyglądała obsada serialu

"M jak miłość" to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych polskich seriali. O jego sukcesie świadczy fakt, że w tym roku obchodzi 20. rocznicę, a wciąż jest jedną z najchętniej oglądanych produkcji. Nic też nie wskazuje, by miało się to zmienić. 20 lat temu, dokładnie 25 sierpnia, na planie "M jak miłość" padł pierwszy klaps, o czym przypomniała Kasia Cichopek na Instagamie. My tymczasem przypominamy, jak wyglądała obsada serialu na samym jego początku.
Kasia Cichopek i Marcin Mroczek Kasia Cichopek i Marcin Mroczek Instagram/mjakmilosc.official/katarzynacichopek

Kinga i Piotrek Zduńscy

Kasia Cichopek wrzuciła na Instagram swoje i Marcina Mroczka zdjęcie sprzed 20 lat, kiedy to zaczynali grać w 'M jak miłość'. Do tej pory wcielają się w role Kingi i Piotra Zduńskich. Bohaterowie produkcji przez 20 lat przeszli wiele, a swoimi doświadczeniami mogliby obdarować niejedną parę w prawdziwym życiu.

20 lat temu padł pierwszy klaps na planie serialu @mjakmilosc.official. Miałam wtedy 17 lat i nie śniłam nawet, że spędzę na planie 20 lat. Jestem wdzięczna i dumna - napisała Kasia Cichopek, świętując rocznicę serialu.

Obecnie serialowi Zduńscy przeżywają kryzys. Piotrek ma wylecieć bowiem do USA i to na trzy miesiące. Jakby tego było mało, będzie mu towarzyszyć koleżanka z pracy. Czy związek Kingi i Piotrka przetrwa? Z pewnością się przekonamy.

Teresa Lipowska Teresa Lipowska Instagram/mjakmilosc.official

Barbara Mostowiak

Barbara Mostowiak, w którą wciela się Teresa Lipowska, jest nestorką rodu w 'M jak miłość'. W serialu jest od początku jego istnienia i przeszła wiele, w tym śmierć ukochanego Lucjana (Witold Pyrkosz). 

Małgorzata Pieńkowska Małgorzata Pieńkowska East News/Instagram/mjakmilosc.official

Maria Rogowska

Maria Rogowska, z domu Mostowiak (grana przez Małgorzatę Pieńkowską), jest córką Barbary Mostowiak i... Nie, nie Lucjana, a Zenona Łagody, o czym nie wiedziała przez większość życia. Maria jest matką Piotra i Pawła. Jej pierwszy mąż Krzysztof zmarł na zawał serca. Potem wzięła ślub z Arturem Rogowskim (Robert Moskwa), z którym ma córkę, Basię. Po wyjeździe Marka i Ewy do Australii zamieszkali razem z Barbarą w Grabinie. Sama aktorka zrobiła sobie w międzyczasie dwuletnią przerwę od grania w serialu.

Dominika Ostałowska Dominika Ostałowska East News/Instagram/mjakmilosc.official

Marta Mostowiak

Marta Mostowiak jest córką Lucjana i Barbary, matką Łukasza oraz Ani. Bohaterka grana przez Dominikę Ostałowską ma burzliwe życie. Początkowo była zakochana w Norbercie, ojcu Łukasza, ale mężczyzna wyjechał do USA. Potem zakochała się w Jacku Mileckim, ale on ją zdradził. Później Marta wdała się w romans z Rafałem Lubomskim. W końcu znów związała się z Norbertem. Wzięła z nim nawet ślub i urodziła mu córkę Anię. Niestety, małżeństwo zakończyło się tragedią, bo Norbert zginął w wypadku lotniczym. Kobieta jednak się nie poddała i zaczęła spotykać się z sąsiadem Szymonem, potem z Andrzejem Budzyńskim, a następnie z Wiktorem Żakiem. To jednak nie koniec, bo Marta wróciła do Andrzeja. Obecnie nie są już razem, bo Andrzej jest mężem Madzi Marszałek. Sama Marta wyjechała do syna Łukasza i co jakiś czas wraca na ważne wydarzenia w rodzinie Mostowiaków.

Rafał Mroczek Rafał Mroczek Instagram/mjakmilosc.official

Paweł Zduński

Paweł Zduński (Rafał Mroczek), w przeciwieństwie do brata bliźniaka Piotrka, nie ma szczęścia w miłości. Jego życie uczuciowe zawsze było bardzo burzliwe. Początkowo był związany z Anią, a następnie z Teresą. Potem zakochał się w Magdzie Marszałek, a potem wdał się w romans z Sylwią Okońską, która była z nim w ciąży, niestety, poroniła. Spotykał się też z Mirką Kwiatkowską, szefową Kingi, a potem poznał Joannę Liberadzką, z którą wziął ślub. Małżeństwo się rozpadło, a Paweł zaczął się umawiać z Izą Sajdak. Potem związał się z Alą, z którą wziął ślub, ale w 1342 odcinku para wzięła oficjalnie rozwód. Nie da się ukryć, że Paweł (i Piotr również!) prawie nie zmienił się przez tych 20 lat! 

Anna Mucha Anna Mucha East News/Instagram/mjakmilosc.official

Madzia Marszałek

Madzia Marszałek to jedna z barwniejszych postaci 'M jak miłość'. Grająca ją Anna Mucha zrobiła sobie od postaci kilkuletnią przerwę, jednak powróciła na ekrany. Początkowo Madzia dała się poznać jako przyjaciółka Kingi i Piotrka Zduńskich, z którymi mieszkała w wynajmowanym mieszkaniu w Warszawie. Związała się z bratem bliźniakiem Piotrka, Pawłem. Była też w związku małżeńskim za pieniądze z Saszą Maksymowiczem. Wyjechała do Sudanu, gdzie zachorowała na malarię. Była także żoną Olka, a obecnie jest żoną Andrzeja Budzyńskiego.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Państwo Budzyńscy ?????? #mjakmiłość #ślub #wedding #państwomłodzi

Post udostępniony przez M jak miłość (@mjakmilosc.official) Sty 7, 2020 o 12:42 PST

Weronika Rosati Weronika Rosati East News/Instagram/mjakmilosc.official

Anka

Weronika Rosati w 'M jak miłość' grała od 2002 roku. Wcielała się w postać Anki, czyli przyjaciółki Kingi. Była nawet druhną na jej ślubie z Piotrkiem, a także spotykała się z Pawłem, bratem Piotrka. Wyjechała do Krakowa na ASP. Rola Anki była pierwszą w karierze Weroniki Rosati. Miała wtedy 18 lat i w serialu grała do 2005 roku. Po trzynastu latach zdecydowała się powrócić do produkcji.

Kacper Kuszewski Kacper Kuszewski Instagram/mjakmilosc.official

Marek Mostowiak

Marek Mostowiak był jedną z głównych postaci 'M jak miłość' w latach 2000-2018, czyli do momentu, w którym Kacper Kuszewski postanowił pożegnać się z produkcją. Nie możemy jednak go pominąć w naszym zestawieniu, mimo że w serialu już się nie pojawia, to jednak przez lata był ważną postacią. Marek Mostowiak jest synem Barbary i Lucjana, był mężem Hanki, która zginęła w kartonach. Po latach ułożył sobie życie u boku Ewy (Dominika Kluźniak), z którą postanowił wyjechać do Australii.

Iga Krefft Iga Krefft Instagram/mjakmilosc.official

Urszula Mostowiak

Urszula Mostowiak, wcześniej Jakubczyk, to adoptowana córka Hanki i Marka Mostowiaków. Trafiła do domu dziecka z powodu alkoholizmu ojca, Bronisława Jakubczyka. Po śmierci Hanki zajęła się nią Anna. W życiu Oli sporo się zmieniło. Fani serialu po raz ostatni mogli ją zobaczyć pod koniec kwietnia. Wszystko przez to, że wyjechała z Grabiny ze swoim mężem Bartkiem (Arkadiusz Smoleński) bez pożegnania! Para uciekała przed mafią i prokuraturą, która aresztowała dawnych znajomych męża Uli i chciała zająć się Bartkiem. 

Marcjanna Lelek Marcjanna Lelek Instagram/mjakmilosc.official

Natalia Mostowiak

Natalia jest drugą adoptowaną przez Hanka i Marka córką. Wciela się w nią Marcjanna Lelek. Nie da się ukryć, że Natalia zmieniła się z dziewczynki w kobietę na oczach miliona widzów.