Rudi Schuberth ma 4 domy na Kaszubach. Posiadłość piękna, ale muzyk nie dogaduje się z sąsiadami. 'Myśli, że mu więcej wolno'

Jeszcze kilkanaście lat temu Rudi Schuberth był jedną z największych polskich gwiazd. Muzyk postanowił jednak zwolnić i spełnić jedno ze swoich marzeń, czyli być bliżej natury. Udało mu się! Od 16 lat Schuberth mieszka z rodziną w samym sercu Parku Krajobrazowego 'Dolina Słupi'. Okazuje się jednak, że choć otoczenie piękne, to Schuberth nie jest ulubieńcem tamtejszych mieszkańców.
Rudi Schuberth Rudi Schuberth fot. Natasza Mludzik/East News

Rudi Schuberth

Muzyk zamieszkał w Folwarku Otnoga. Na posiadłość składają się cztery stylowo urządzone domy - część zajmuje rodzina, część została przeznaczona dla gości. Zgadza się, Rudi Schuberth prowadzi gospodarstwo agroturystyczne. I choć goście byłego celebryty są zadowoleni z pobytu w jego posiadłości, to Schuberth nie ma już tak dobrych kontaktów z sąsiadami. 

Dom Rudiego Schubertha Dom Rudiego Schubertha MIROSLAW PIESLAK / MIROSLAW PIESLAK / Newspix.pl

Posiadłość na Kaszubach

Jak donosi serwis Wirtualna Polska Rudi Schuberth nie budzi sympatii wśród wielu mieszkańców kaszubskiej wsi Otnoga. Zarzuca mu się bowiem, że izoluje się, a także  wykorzystuje swoją popularność i zgłasza wiele projektów w urzędzie gminy w Czarnej Dąbrówce. 

Myśli, że jak jest znany, to więcej mu wolno. Ciągle wymyśla jakieś inwestycje, które pasują tylko jemu. Na szczęście urzędnicy są rozsądni i nie zezwalają na wszystko, co przyjdzie mu do głowy - powiedział WP jeden z sąsiadów muzyka. 

Negatywnych emocji nie brakuje. W podobnym tonie wypowiadał się również inny sąsiad Schubertha.

Jesteśmy jedną społecznością. Wszyscy sobie pomagamy i wspieramy w trudnych chwilach. On żyje odosobniony w swoim folwarku, nie utożsamia się z naszymi problemami. Jest przejęty swoim biznesem, a z nami nie za wiele ma wspólnego, choć wszędzie opowiada, że żyje mu się tu z nami wspaniale - czytamy w materiale przygotowanym przez WP.
Dom Rudiego Schubertha Dom Rudiego Schubertha MIROSLAW PIESLAK / MIROSLAW PIESLAK / Newspix.pl

Ogromne gospodarstwo Rudiego Schubertha

Gospodarstwo Rudiego Schubertha zajmuje obszar około 18 hektarów. To całkiem sporo. Oprócz czterech domów na terenie posiadłości znajdują się też hodowla danieli, a także prywatne łowiska dla wędkarzy.

Folwark został wybudowany w pobliżu jeziora Otnoga. Artysta jakiś czas temu zdradził 'Faktowi', że za dnia chętnie się w nim kąpie, a nocą podgląda życie bobrów.

Dom Rudiego Schubertha Dom Rudiego Schubertha MIROSLAW PIESLAK / MIROSLAW PIESLAK / Newspix.pl

Stylowe wnętrza

Domy zostały urządzone w charakterystycznym dla tego regionu stylu. 

Staraliśmy się wpisać w tutejszą kulturę. Przy budowie domów wzorce braliśmy z pobliskiego muzeum - mówi Schuberth w rozmowie z 'Faktem'.
Dom Rudiego Schubertha Dom Rudiego Schubertha MIROSLAW PIESLAK / MIROSLAW PIESLAK / Newspix.pl

Myśliwskie klimaty

Salon Myśliwski to jedno z najciekawszych pomieszczeń w Folwarku 'Otnoga'. Na ścianach nie brakuje 'trofeów' z polowań. Znajduje się w nim również charakterystyczny komin i piec.

Folwark Otnoga Folwark Otnoga Fot. Folwark Otnoga/Facebook

Rodzinny biznes

Rodzina Schubertha prowadzi też wytwórnię wędlin oraz zajmuje się robieniem przetworów.

Rudi Schuberth Rudi Schuberth VIPHOTO/East News

Wypoczynek

Chcielibyście spędzić urlop w gospodarstwie Rudiego Schubertha?

Komentarze (90)
Rudi Schuberth ma 4 domy na Kaszubach. Posiadłość piękna, ale muzyk nie dogaduje się z sąsiadami. "Myśli, że mu więcej wolno"
Zaloguj się
 • aia7

  Oceniono 25 razy 17

  Izoluje się? Może nie znosi plotek, i tyle. Też mi zarzut! Podobnie jak "zgłasza dużo projektów". A kto broni tobie pani Mario i tobie panie Józefie zgłosić swój projekt? Brak pomysłów? O jak smutno!

 • kocisia

  Oceniono 17 razy 13

  Każdy ma prawo żyć jak mu się podoba. Nie musi utożsamiać się z sąsiadami, nie wyrządza tym nikomu krzywdy.

 • justas32

  Oceniono 16 razy 12

  Nie przyjaźni się ze mną - więc ma się za lepszego, to zrobię mu koło pióra ...

 • serenita123

  Oceniono 14 razy 10

  Przyjechał z pieniędzmi, inwestuje, rozwija się, a to w oczy kole!
  typowe polactwo - weś pomusz!
  Zamiast korzystać z tego, że ludzie (pewnie z kasą!) zaczęli przyjeżdżać, to jojczą, że Rudi się wywyższa. A on żyje normalnie, po swojemu, innym w szkodę nie lezie.
  Nadaje kierunek, więc inni powinni brać przykład, a nie kłody rzucać pod nogi

 • driftoczenko

  Oceniono 18 razy 10

  Czy złożył hołd lenny księdzu proboszczowi i czy w ogóle jest wyznania jedynie słusznego? Jeśli nie, niezależnie co będzie robić i tak nie będzie "swój".

 • amanda16

  Oceniono 16 razy 10

  Ej Plotku czemu nie mozna głosować na komentarze-oddaję głos i mi wychodzi ze "juz głosowałeś" a własnie że nie głosowałam, i to niezaleznie czy w górę czy w dół, w kazdym jednym temacie próbowałam i nigdzie ani razu głos sie poszedł. Nie da rady. dziwne. Kiedys działało bez problemów.

 • mreck

  Oceniono 13 razy 9

  Kryptoreklama.

 • i.l

  Oceniono 13 razy 7

  Zwyczajna zawiść. Dla chłopa będzie dobry, jak będzie przesiadywał przy piwku pod sklepikiem, a jeszcze lepiej jak będzie je stawiał wszystkim. Zamieszkałem kilka lat temu na wsi. Najpierw podglądanie, potem olali, bo nie chodzę do sklepiku. Nawet ksiądz nie przeszedł na drugą stronę drogi, żeby przywitać nowego parafianina. No i dorobili mi gębę byłego esbeka, co to musiał się schować. Wszystko robię sam, bo na pomoc nie ma co liczyć, zawsze brak czasu, albo się nie da, ale dla swojego zawsze się znajdzie. Zgłosiłem kilka problemów drogowych do urzędu to zostały załatwione. Za to sąsiedzi z dziką radością syfią do rowu i wyrzucają flaszki na mój teren. Na zachodzie jak pojawia się ktoś nowy, to go witają i pytają w czym pomóc. U nas oczekują, że zaprosi na osiedliny cała wieś.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX