To jak dziś wygląda filmowy Kevin, wiedzą chyba wszyscy. A jego matka? Po latach nadal piękna. W blondzie jej do twarzy

"Kevin sam w domu" jest już filmem kultowym. Mówi się, że bez niego nie ma prawdziwych świąt. Przygody małego Kevina, którego rodzina zostawiła samego w domu i nie zorientowała się, że nie ma go z nimi na lotnisku, zna chyba każdy. Ku naszemu zdumieniu (jak ten czas leci...), od premiery produkcji minęło już 28 lat. Jak zmienili się aktorzy grający w filmie? Zobaczcie naszą galerię.
Kevin sam w domu Kevin sam w domu Fot. WatchMojo.com | YouTube | Printscreen

Filmowy Kevin, czyli Macaulay Culkin

Gdyby zabrakło filmu "Kevin sam w domu" w okresie Bożego Narodzenia, to tak, jakby nie było choinki, prezentów i barszczu z uszkami. Kultowa komedia z 1990 roku jest nieodłącznym elementem świąt. Warto przypomnieć, że gdy raz nie wyemitowano obrazu w Polsacie, podniosły się głosy szczerego oburzenia.

Nic dziwnego, w końcu rezolutny Kevin McCallister jest najsłodszym urwisem w filmowych dziejach. Przygody ośmiolatka, który brawurowo broni rodzinnego domu przed włamywaczami, od lat niezmiennie wywołują salwy śmiechu. Dzięki tej roli Macaulay Culkin zyskał status supergwiazdy, którą pokochali widzowie na całym świecie.

Aktor nie wykorzystał szansy i padł ofiarą sukcesu. Dość szybko pojawiły się kłopoty z prawem. Przez lata zmagał się z uzależnieniem od narkotyków. 

Macaulay Culkin performs with his band The Pizza Underground
East News

Na szczęście to już przeszłość. Najnowsze zdjęcia gwiazdy wskazują na to, że dziś ma się już dużo lepiej. Culkin lekko się zaokrąglił, dzięki czemu sprawiał wrażenie zdrowszego. Do tego chodzi schludnie ubrany, ma przycięte, czyste, zadbane włosy i jest zawsze ogolony. 

Macaulay Culkin
East News

Taki wizerunek "Kevina" lubimy!

Joe Pesci w filmie 'Kevin sam w domu' Joe Pesci w filmie 'Kevin sam w domu' Kadr z filmu 'Kevin sam w domu'

Włamywacz Harry, czyli Joe Pesci

Joe Pesci jako jeden z włamywaczy, Harry, dał się ostro Kevinowi we znaki. Aktora pamiętamy głównie z ról psychopatycznych gangsterów ("Chłopcy z ferajny", "Kasyno") czy prawie gangsterów ("Zabójcza broń").

Po mistrzowsku łączy talent do śmieszenia i straszenia. Gdy za pierwszy z wymienionych filmów całkiem zasłużenie dostał Oscara, zamiast zwyczajowej przemowy powiedział:

To wielki honor i zaszczyt, dziękuję.

Kiedy go zapytano, skąd taka oszczędność w słowach, powiedział:

Naprawdę nie sądziłem, że wygram.

Jego dar przewidywania jest chyba naprawdę nadzwyczaj słabo rozwinięty, ponieważ "Premiere Magazine" uznało jego rolę Tommy'ego De Vito w "Chłopcach z ferajny" za jedną z najlepszych ról wszechczasów.

Joe Pesci
AR Photo / Splash News/East News

Dziś Joe Pesci ma 77 lat i wciąż jest aktywny zawodowo.

"Kevin sam w domu", reż. Chris Columbus Mat. pras. Twentieth Century Fox Film Corporation, Hughes Entertainment

Włamywacz Marv, czyli Daniel Stern

Daniel Stern, niezbyt rozgarnięty Marv, ma na koncie kilkadziesiąt ról, ale żadnej równie spektakularnej jak w "Kevinie". Z całą pewnością jednak zapisał się w pamięci miłośników serialu "Cudowne lata" z Fredem Savagem. To on był bowiem narratorem, którego głos wprowadzał nas w każdy odcinek.

Stern wyreżyserował również kilka odcinków serialu. Mało tego, w "Małych potworach" zagrał ojca bohatera granego przez Savage'a. Jaki ten (hollywoodzki) świat jest mały...

Film Premiere of Game Over, Man! - Arrivals Featuring: Daniel Stern, Henry Stern Where: Los Angeles, California, United States When: 21 Mar 2018 Cre...
Apega / WENN.com / Apega / WENN.com/agefotostock/East News

W 2018 aktor zagrał w produkcji "Game over, Man!". To właśnie z premiery tego filmu pochodzą ostatnie publiczne zdjęcia aktora.

John Heard John Heard Materiały prasowe/PR Photos

Tata Kevina, czyli John Heard

Filmowy tata Kevina zmarł pod koniec lipca 2017 roku w wieku 72 lat. 

Był aktorem znanym głównie z ról drugoplanowych. Można wręcz powiedzieć: 'mistrz drugiego planu'. Prywatnie był synem pracownika Pentagonu, miał trzy żony i w sumie trójkę dzieci. Dwójkę z ostatnią żoną, Laną Pritchard i jedno z eks-dziewczyną, Melissą Leo. Związek z tą ostatnią położył się ponurym cieniem na jego biografii. W 1991 roku Heard został aresztowany i oskarżony o pobicie Leo, a 6 lat później sąd uznał go winnym wkroczenia do jej mieszkania w Baltimore. Jednocześnie oczyszczono go z zarzutu najścia w szkole ich syna.

Catherine O'Hara. Catherine O'Hara. screen z youtube.com

Catherine O'Hara, czyli Kate McCallister

Catherine O'Hara, czyli Kate McCallister, matka, która nie pamięta o własnym dziecku. Scenarzyści musieli się nieźle natrudzić, żeby zasłużyła u widzów choćby na cień sympatii.

*BEVERLY HILLS, LOS ANGELES, CALIFORNIA, USA - NOVEMBER 11: Catherine OHara arrives at the Los Angeles Premiere Of HBO Documentary Films Very Ralph held at The Paley Center for Media on November 11, 2019 in Beverly Hills, Los Angeles, California, United States.fot. Face to Face/REPORTER
ImagePressAgency/face to face / 1ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER

Aktorka ma wrodzony stan zwany 'situs inversus' - jej serce i wątroba znajdują się po przeciwnej stronie klatki piersiowej niż powinny. Na ogół nie wiąże się to z komplikacjami zdrowotnymi, a zdarza rzadziej niż raz na 10 tysięcy przypadków. 

Dziś ma 66 lat.

Devin Ratray Devin Ratray PR Photos

Devin Ratray, czyli wredny brat Kevina

Tę postać z pewnością pamiętacie. Była niezwykle charakterystyczna. W "Kevinie samym w domu" Devin Ratray wcielił się w postać starszego brata Kevina, Buzza. W swoim dorosłym życiu zaliczył jeszcze bardziej symptomatyczną rolę: w jednym z odcinków serialu "Prawo i porządek" zagrał niezrównoważonego psychicznie seryjnego mordercę.

Robert Blossom Robert Blossom Kadr z filmu 'Kevin sam w domu' / YouTube

Robert Blossom, czyli pan, którego bał się Kevin

Nie wszystko złoto, co się świeci i nie zawsze strach ma wielkie oczy. Tyle teorii. A w praktyce? W praktyce Kevin panicznie bał się starszego pana (zgoda, wyglądał nieco demonicznie), który był jego sąsiadem. Potem staruszek okazał się być jego największym sojusznikiem w walce z podstępnymi rabusiami.

Zagrał go zmarły w 2001 roku Robert Blossom, nie tylko aktor, ale także reżyser teatralny i poeta. Miał kilkanaście lat, kiedy po zaledwie roku studiów na Harvardzie zrezygnował z nauki i zaciągnął się do wojska. Trwała wtedy II wojna światowa.

John Candy John Candy Kadr z filmu 'Kevin sam w domu' / PR Photos

John Candy

Tego aktora nie sposób było przeoczyć, nawet jeżeli grał role epizodyczne. Działo się to nie tylko z powodu jego umiejętności aktorskich, co wyróżniającej go aparycji. Podobno John Candy ważył prawie 140 kilo przez większą część swojego życia.

Aktor zmarł na zawał w 1994 roku w Meksyku podczas kręcenia filmu "Karawana". Amerykańska aktorka, Maureen O'Hara zdradziła, że tuż przed wyjazdem rozmawiała z Candym przez telefon. Miał jej wtedy powiedzieć, że boi się, ponieważ ma przeczucie, że "coś złego się wydarzy".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.