Alicja Walczak była jedną z największych skandalistek "Big Brothera". Teraz wróciła na salony i nie przypomina siebie sprzed lat

Fani "Big Brothera" z pewnością pamiętają Alicję Walczak. Brała ona udział w pierwszej edycji programu i uchodziła wówczas za jedną z najbardziej kontrowersyjnych uczestniczek. Mieszkańcy domu Wielkiego Brata mieli z nią na pieńku, ale widzowie pokochali jej styl bycia. Walczak odpadła dopiero przed finałem. Co dziś u niej słychać?
Alicja Walczak w Alicja Walczak w Kapif

Debiut w telewizji

W 2001 roku 'Big Brother' był zdecydowanie najpopularniejszym programem w polskiej telewizji. Nic więc dziwnego, że najbardziej wyraziści uczestnicy z miejsca awansowali do rangi celebrytów. Do tego grona zaliczała się też Alicja Walczak. 

scena z: Alicja WalczakSK: konferencja prasowa przed filmem YYYREEK !!!
Akpa

Sympatia widzów nie szła jednak w parze z dobrymi relacjami z pozostałymi uczestnikami. Mieszkańcy chcieli wyeliminować ją z programu aż pięć razy, przez co stała się ona najczęściej nominowaną uczestniczką pierwszej edycji.

Alicja Walczak, Piotr Gulczyński i Klaudiusz Sevkovic Alicja Walczak, Piotr Gulczyński i Klaudiusz Sevkovic DD TVN/X-News

Stara gwardia

Alicja Walczak razem z innymi gwiazdami 'Big Brothera' od czasu do czasu pojawiała się w programach TVN-u.

Alicja Walczak Alicja Walczak AKPA

Powrót na salony

Kilka dni temu Walczak zaliczyła oficjalny powrót na salony. 51-letnia celebrytka pojawiła się na uroczystej gali zamknięcia Festiwalu 'Dwa Teatry'.

Festiwal Dwa Teatry- gala zamknięcia, maj 2019
AKPA

Wciąż jest piękna i kobieca, ale trzeba przyznać, że jej styl bardzo się zmienił. Obcisłe i wyzywające ubrania to już przeszłość. Teraz uczestniczka 'Big Brothera' stawia na kolorowe, przewiewne stylizacje.

Klaudiusz Sevkovic, Alicja Walczak i Piotr Gulczyński Klaudiusz Sevkovic, Alicja Walczak i Piotr Gulczyński Kapif

Kariera aktorska

Po zakończeniu 'Big Brothera' Alicja Walczak, podobnie jak pozostali uczestnicy, postanowiła kuć żelazo póki gorące i odcinać kupony od rozpoznawalności. Wystąpiła w dwóch filmach 'Gulczas, a jak myślisz?' i 'Yyyreek!!! Kosmiczna nominacja'. W obu produkcjach wcieliła się w agentkę Centralnego Biura Śledczego. Była to jej pierwsza i jednocześnie ostatnia kreacja aktorska.

Alicja Walczak w Alicja Walczak w Kapif

Przerwa od mediów

Popularność celebrytki nie trwała długo. Po tym, jak zamieszanie wokół pierwszej edycji 'Big Brothera ucichło' postanowiła skupić się na swoim życiu prywatnym. Zamiast bywać na salonach, wolała skupić się na edukacji. Studiowała politologię, dziennikarstwo i kierunki artystyczne. Swoją karierę zawodową związała jednak z doradztwem personalnym.

Alicja Walczak Alicja Walczak AKPa

Wypadek samochodowy

Życie Walczak nie było usłane różami. Celebrytka przeszła wypadek samochodowy, który skończył się dalej poważnym urazem kręgosłupa.

Cały czas muszę być rehabilitowana. Łączę to jednak ze sportem, dzięki czemu mogę normalnie funkcjonować - zdradziła w rozmowie z 'Faktem'.
Alicja Walczak w 2002 roku Alicja Walczak w 2002 roku KAPIF.pl

Choroba nowotworowa

Gwiazda 'Big Brothera' ma też za sobą walkę z chorobą nowotworową. Lekarze zdiagnozowali u niej raka drobnokomórkowego płuc. Cudowne, jej zdaniem, uzdrowienie zainspirowało ją do napisania książki 'Piękno duszy', w której opisała swoje nawrócenie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.