Pamiętacie Franka z "Lokatorów"? Córka Kowalewskiego też jest aktorką. Zagrała w hitowym serialu TVN-u!

Postać Franka Stachyry, którego grał w 'Lokatorach' Maciej Kowalewski, szybko zyskała sympatię. Chłopak, któremu ciągle brakowało pieniędzy i szukał sposobu na to, jak zarobić i się przy tym zbytnio nie napracować, stał się ulubieńcem widzów serialu. Po latach ciężko go rozpoznać. Wszystko przez włosy i brodę. Jednak ciekawsze jest to, że Marianna Kowalewska, która zyskała sławę w TVN-owskim serialu "Pułapka", to jego córka!
Maciej Kowalewski i Michał Lesień Maciej Kowalewski i Michał Lesień Mat. prasowe

Maciej Kowalewski i Michał Lesień w serialu "Lokatorzy"

Serial "Lokatorzy" 20 lat temu bił rekordy popularności. Opowiadał o życiu przyjaciół, którzy wynajmowali wspólnie mieszkanie od Heleny i Stanisława Bogackich. Przyjaciela głównego bohatera produkcji, Jacka, grał Maciej Kowalewski. Wcielił się on w postać Franka Stachyry, młodego chłopaka, który często narzekał na brak pieniędzy i pożyczał od znajomych.

Maciej Kowalewski Maciej Kowalewski TOMASZ URBANEK/ EAST NEWS

Maciej Kowalewski. Zmiana wizerunku

Dziś aktor ma 49 lat i jego wygląd mocno się zmienił. Nie chodzi jednak tylko o upływ czasu. Kowalewski zapuścił włosy i brodę, przez co można mieć trudności z rozpoznaniem go.

Maciej Kowalewski Maciej Kowalewski Facebook.com/ kowalewskimaciej

Maciej Kowalewski jak wino

Kowalewski świetnie się prezentuje. Wiek mu służy i jest przystojnym dojrzałym mężczyzną. Internauci widzą w nim podobieństwo do znanych aktorów.

Wzrok Mela Gibsona, wygląd faktycznie jak Sean Bean - piszą pod jego zdjęciem na Facebooku.
Ned Stark - dodaje kolejny fan.
Maciej Kowalewski w 2010 roku Maciej Kowalewski w 2010 roku Fot. Grażyna Jaworska / Agencja Gazeta

Maciej Kowalewski i jego niemałe sukcesy

Nie każdy wie, że od dawna jest cenionym pisarzem i reżyserem teatralnym. Za swoją działalność, głównie jako autor sztuk, zbiera wiele pochwał oraz zdobywa cenne nagrody i wyróżnienia.

Kowalewski ma talent odkrywania w szarej rzeczywistości tematów dla swoich dramatów i scenariuszy, które okazują się zabawne, ciekawe i ważne - pisała o nim Joanna Ruszczyk ('Newsweek Polska' 2006, nr 16).

Sztuki, które reżyserował, cieszą się sporym uznaniem. Przedstawienie do własnego tekstu, 'Bomba', które miało premierę w 2006 roku w Centrum Artystycznym M25 na warszawskiej Pradze, umocniło jego pozycję.

Maciej Kowalewski jest w młodej polskiej dramaturgii postacią wyjątkową: ma poczucie humoru, świetne pióro, czyta nie tylko gazety, ogląda nie tylko telewizję, zna teatr i potrafi korzystać z możliwości, jakie ten gatunek sztuki oferuje - pisała o nim Aneta Kyzioł ('Polityka' 2006, nr 16).

Mariann Kowalewska Mariann Kowalewska Fot. pulapkatvn/isntagram

Marianna Kowalewska, córka Macieja Kowalewskiego

Kowalewski jest ojcem trójki dzieci. Mało kto wie, że jego córką jest Marianna Kowalewska! Dziewczyna także jest aktorką. Szerszej publiczności dała się poznać dzięki roli Ewy w 'Pułapce', gdzie zagrała u boku Agaty Kuleszy.

Marianna Kowalewska, córka Macieja Kowalewskiego

Córka aktora w październiku tego roku pochwaliła się na Instagramie, że jest zaręczona.  Narzeczonym 22-latki jest Miłosz Gierszewski. Nie dość, że Marianna pokazała zdjęcia, na których eksponuje delikatny pierścionek zaręczynowy, to również opublikowała bardzo wymowny i romantyczny wpis. 

Wczoraj powiedziałam TAK mojemu ukochanemu, @miloszgierszewski... Kochany mój, jedyny... nauczyłeś mnie kochać. Pokazałeś mi, czym jest miłość... 'Moja miłość równie jest głęboka jak morze, równie jak ono bez końca. Im więcej Ci jej udzielam, tym więcej czuje jej w sercu' - W. Shakespeare ... Zawsze Ty. Zawsze Ja. Zawsze My. Twoja, Mania. - czytamy na Instagramie gwiazdy. 

Mariann Kowalewska
Fot. mariankakowalewska/Facebook

Mariann Kowalewska
Fot. mariankakowalewska/Instagram

Marianna Kowalewska Marianna Kowalewska Instagram.com/ mariankakowalewska_official

Marianna Kowalewska, córka Macieja Kowalewskiego

Wiedzieliście o tym, że Maciej Kowalewski i Marianna Kowalewska są spokrewnieni? 

Więcej o: