Pamiętacie aktorkę z serialu "Julia"? Zobaczcie, jak dziś wygląda i czym zajmuje się Julia Rosnowska

Julia Rosnowska zdobyła popularność wcielając się w tytułową bohaterkę serialu "Julia". Teraz aktorka gra nie tylko w serialach, ale tez w angielskich produkcjach.
Julia Rosnowska Julia Rosnowska KAPIF

Dzięki "Julii" Julia Rosnowska zdobyła sławę

Julia Rosnowska była gwiazdą serialu TVN 'Julia'. Choć nie była to pierwsza rola aktorki (wcześniej grała w takich serialach, jak 'Komisarz Aleks' czy 'Bez tajemnic'), to jednak właśnie wcielając się w tytułową bohaterkę serialu TVN, zdobyła największą popularność. 

Krystian Wieczorek, M jak Miłość, Julia
KAPIF

Okazuje się, że od urodzenia jest związana z branżą telewizyjną. Jej mama Bernadetta Machała-Krzemińska to, aktorka znana z 'Plebanii'. Grała tam siostrę proboszcza Antoniego - Krystynę. Jej ojcem jest natomiast producent Stanisław Krzemiński.

Julia Rosnowska Julia Rosnowska Fot. julia.rosnowska/Instagram

Julia Rosnowska - dlaczego zmieniła nazwisko?

Prawdziwe nazwisko Julii to Krzemińska. Aktorka zmieniła nazwisko, na Rosnowska, bo tak nazywała się jaj babcia. Julia jest bardzo przywiązana do tego nazwiska od dawna. Jak podaje 'Życie na gorąco' gwiazda już w podstawówce, pisząc listy do przyjaciółek, podpisywała się Rosnowska. 

Co ciekawe niebawem zobaczymy Rosnowską w serialu TVP " Drogi wolności", gdzie wcieli się w postać Lali Biernackiej. Produkcja powstała właśnie w oparciu o pamiętniki babki Julii. U boku 29-letniej aktorki zagra jej mama. 

Aktorka zmieniła też nazwisko dlatego, że nie chce być kojarzona ze znanymi rodzicami.

Zawsze chciała mieć poczucie, że sama ma moc sprawczą. Świadomość, że otrzymaną rolę zawdzięcza sobie, a koneksjom rodzinnym uważa za rzecz bezcenną  - czytamy w 'Życiu na Gorąco'. 
Julia Rosnowska Julia Rosnowska Fot. julia.rosnowska/Instagram

Julia Rosnowska - gdzie jeszcze grała?

Na przestrzeni ostatnich lat wiedzieliśmy Rosnowską również w serialu "Czas honoru - Powstanie", gdzie zagrała Halszkę. Aktorka wystąpiła również w anglojęzycznym serialu BBC "Świeża krew". 

Na swoim koncie ma też jeden rolę w filmie długometrażowym. W 2011 roku zagrała w filmie "W imieniu diabła" w reżyserii Barbary Sass. 

Julia Rosnowska Julia Rosnowska Fot. julia.rosnowska/Instagram

Julia Rosnowska robi kremy

Pasją Rosnowskiej jest nie tylko aktorstwo. Ukończyła również podyplomowe studia na SGG z zakresu zielarstwa. Aktorka samodzielnie robi więc domowe kremy, którymi później obdarowuje najbliższą rodzinę. 

Ostatnio zaczęłam "wchodzić" w minimalizm. Staram się kupować jak najmniej i ograniczam w ogóle używanie kosmetyków. Jak się ma ład wokół siebie, to i głowa robi się czystsza - powiedziała w wywiadzie dla Polskiego Radia 
Julia Rosnowska Julia Rosnowska Fot. julia.rosnowska/Instagram

Rosnowska jest bardzo nieśmiała

Aktorka mimo że już zyskała popularność, nadal jest bardzo skromna. Peszą ją prośby o autografy i wspólne zdjęcia z fanami. 

AG

Więcej o: