Pamiętacie, że przed Krawczykiem Pawła w "Pierwszej miłości" grał ktoś inny? Dziś wygląda inaczej. Musiał zmienić się do roli

Mateusz Janicki to aktor, który początkowo grał Pawła w "Pierwszej miłości". Odszedł z serialu, ponieważ wolał poświęcić się studiom. Dziś pojawia się w innych serialach. Znacznie wyprzystojniał i wygląda znacznie lepiej, niż wtedy, gdy grał w "Pierwszej miłości".
Pierwsza miłość Pierwsza miłość Mat. prasowe

"Pierwsza miłość"

Na małym ekranie zadebiutował w 2004 roku w roli Pawła Krzyżanowskiego, partnera Marysi Radosz (Aneta Zając). Szybko jednak zrezygnował, a rolę tę przejął Mikołaj Krawczyk. W "Pierwszej miłości" grał w 60. odcinkach. Zrezygnował w 2005 roku, gdyż studia na krakowskiej PWST uniemożliwiły mu granie w serialu. Fanki do tej pory chcą jego powrotu do "PM".

Mateusz Janicki Mateusz Janicki Instagram.com/ mateuszjanicki

Kariera

Janicki jest dziś na topie. Gra w polskich serialach m.in. w "Na dobre i na złe". Pojawił się w 698. odcinku jako lekarz, Michał. Do roli musiał zgolić brodę, którą nosił przez lata.

Zgoliłem brodę trochę na potrzeby roli Michała, ale też innego projektu, o którym będę mógł mówić już wkrótce. Sam jestem fanem zarostu i braku obowiązku golenia - mówił w rozmowie z Interią.
Mateusz Janicki Mateusz Janicki Instagram.com/ mateuszjanicki

Leśniczy Krzysztof

Przystojny aktor pojawi się także w kontynuacji "Pensjonatu nad Rozlewiskiem", premiera odbędzie się w marcu. Internauci, a zwłaszcza internautki i fanki urody Janickiego, nie ukrywają, że cieszą się, że wraca ich ulubiona postać.

Na takiego leśniczego można patrzeć zawsze i bez przerwy.
Mnie zastanawia, czy jest pan świadomy, że kobietom na pana widok miękną kolana?
Mogłabym oglądać i słuchać tego pana bez końca - piszą na Instagramie.
"Singielka" Mat. prasowe TVN/X-News.pl

"Singielka"

Największą rolę zagrał jednak w 2015 roku. W serialu "Singielka" wcielił się w postać Tomasza, który zdobył serce Elki. Widzowie szybko go polubili.

Mateusz Janicki Mateusz Janicki Instagram.com/ mateuszjanicki

Filmy

Janicki nie jest tylko serialowym aktorem. Pojawia się także w filmach. Można go zobaczyć m.in. w "Planecie singli", "Powidokach" i "Karuzeli". Gra także na deskach wielu teatrów w Polsce m.in. w IMCE i Teatrze Nowym im. K. Dejmka w Łodzi.

Mateusz Janicki Mateusz Janicki Instagram.com/ mateuszjanicki

Pasja

Mało kto wie, że 34-letni Janicki jest instruktorem narciarstwa w krakowskim klubie YETI. Jeździ od piątego roku życia. Teraz zajmuje się szkoleniem dzieciaków, bo, jak mówi, sprawia mu to większą radość niż uczenie dorosłych.

Mam taki szalony plan, żeby kiedyś pomieszkać trochę w Nowej Zelandii. Ona jest idealna, bo można tam przez cały rok jeździć na nartach - mówił w jednym z wywiadów.
Mateusz Janicki Mateusz Janicki Instagram.com/ mateuszjanicki

Życie prywatne

Ku niepocieszeniu fanek Janickiego, aktor jest szczęśliwym mężem i ojcem. Nie była to jednak miłość od pierwszego wejrzenia.

Pierwszy moment, kiedy pomyślałem o mojej żonie, jako o obiekcie zainteresowania to było w Bukowinie Tatrzańskiej na ulicy Sportowej, gdzie teraz jest wielki hotel, termy itd. Poszedłem tam na spacer z moją obecną żoną, a wtedy koleżanką z liceum. I tak sobie rozmawialiśmy i rzeczywiście rozmawiało nam się bardzo miło - mówił.
Ola wcale nie była w kręgu moich najbliższych znajomych, ale tak wyszło i tak jest do dzisiaj - wspominał kiedyś w ''Dzień Dobry TVN''.
Mateusz Janicki jako Tomasz Mateusz Janicki jako Tomasz TVN, Agnieszka K. Jurek

Ta jedyna

Aktor nie pokazuje się z żoną na branżowych imprezach oraz rzadko mówi o niej w wywiadach. Jednak jeśli już to robi, to nie ukrywa, że Ola jest dla niego najważniejszą kobietą.

Prywatnie lubię najbardziej jedną kobietę, i jest nią moja wspaniała żona - mówił w wywiadzie dla magazynu "Cosmopolitan" zapytany o to, jakie kobiety lubi prywatnie.
 Janka (Joanna Osyda), Wojtek (Mateusz Janicki) Janka (Joanna Osyda), Wojtek (Mateusz Janicki) MTL Maxfilm

Synowie

Wspólnie wychowują dwóch synów: 6-letniego Jana i 4-letniego Antoniego. Nie ukrywa, że lubi być ojcem, a dzieci dają mu wiele radości.

Synowie się dla mnie totalną... rozkoszą. Wszystko, co robię, robię dla moich chłopaków. Czasami dostawałem fioła, bo jednego na przykład trzeba było przewinąć, drugi w tym samym czasie rozwalał swoje zabawki... Ale kiedy indziej było i jest fantastycznie! Im chłopcy są starsi, tym więcej rzeczy możemy razem robić - powiedział kiedyś w jednym z wywiadów.

Chcielibyście żeby wrócił do "Pierwszej miłości"?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.