Pamiętacie Elkę z "M jak miłość"? Spowodowała wypadek po pijanemu i zniknęła w atmosferze skandalu. Dziś wygląda zupełnie inaczej

Monika Obara była gwiazdą "M jak miłość". Kiedy pijana spowodowała wypadek samochodowy, jej kariera się załamała. Teraz? Niestety, aktorka wciąż ma kłopoty z powrotem do pierwszej ligi aktorskiej, ale wygląda... świetnie!
Steffen Möller i Monika Obara Steffen Möller i Monika Obara Akpa

Obrotna barmanka

Monika Obara dała się zapamiętać jako Elka z 'M jak miłość'. Obrotna barmanka postawiła sobie za cel zdobycie serca pięknego Niemca, Stefana Mullera, i w końcu dopięła swego - para w serialu wzięła ślub.

Obara od początku była aktorką niejednoznaczną, mającą tyluż fanów, co i osób jej nieprzychylnych. W serialu grała w latach 2004-2007. Jej kariera załamała się w 2007 roku, kiedy pijana Obara wjechała samochodem w latarnię.

Monika Obara i Steffen Moller Monika Obara i Steffen Moller Akpa

Nieszczęsna impreza

W 2007 roku koleżanka ze spektaklu zaprosiła ją na imprezę urodzinową. Monika Obara bawiła się na imprezie do 2.30. Piła tam alkohol, a potem usiadła za kierownicą, chociaż do domu miała raptem kilkaset metrów. Po wbiciu się w latarnię straciła przytomność. Noc spędziła w izbie wytrzeźwień.

To, co tam przeżyłam, to był jakiś koszmar! Położyli mnie na sali, na której na pryczach spały inne kobiety. Na środku sali stał otwarty sedes, z którego czuć było wymiociny i urynę. Ja do tej pory nie zdawałam sobie sprawy, że można w taki sposób traktować ludzi, nawet tych, którym życie się nie ułożyło, którzy żyją na marginesie. Pamiętam, jak prosiłam o wykonanie choć jednego telefonu do rodziny, a pracownicy izby wytrzeźwień kpili ze mnie na głos, mówiąc: 'Proszę, jak gwiazdeczce się w głowie poprzewracało' - tak opisywała w rozmowie z 'Vivą!' swoje wrażenia z pobytu na 'wytrzeźwiałce'. 
Monika Obara Monika Obara KAPIF.pl

Wyrok

Rano nastąpił dalszy koszmaru. Z relacji Moniki Obary wynika, że próbowano ją zastraszyć.

Pierwszy telefon wykonałam do przyjaciela z teatru, żeby powiedzieć, że nie zagram wieczorem przedstawienia. Potem zadzwoniłam do brata, który jest prawnikiem. Nie zdążyłam go jednak poinformować, kiedy mam rozprawę, bo połączenie przerwano. Policjant powiedział, że już dość się narozmawiałam. Przed samą rozprawą zaczął mnie straszyć, że będę siedzieć w więzieniu dwa lata, że tyle się dostaje za jazdę po pijanemu. Potem mój brat wytłumaczył mi, że nie groziły mi kratki, bo podczas wypadku, który spowodowałam, nikt nie ucierpiał - kontynuowała.

Monika Obara dostała 2 lata więzienia w zawieszeniu na pół roku. Zapłaciła też 2 tysiące grzywny i na 6 lat straciła prawo jazdy. Bardziej dotkliwa była jednak utrata pracy. 

Kadr z serialu 'M jak Miłość' Kadr z serialu 'M jak Miłość' Mat. prasowe

Koniec z "M jak Miłość"

Pomimo początkowych zapewnień ze strony produkcji, że utrzyma rolę w 'M jak miłość', grana przez nią bohaterka ostatecznie wyjechała z mężem do Niemiec. To zakończyło wątek Elki w serialu i Monika Obara straciła pracę. Od tamtej pory trudno jej przebić się do głównego nurtu. Aktorka grywa głównie postacie drugoplanowe. Wystąpiła między innymi w 'Na Wspólnej', 'Prawie Agaty', 'Szpilkach na Giewoncie', 'Prokuratorze'.

Monika Obara Monika Obara Facebook / Monika Obara

Monika Obara obecnie

Choć główna rola w filmie albo przynajmniej w serialu wciąż przed nią, nie jest całkowicie nieobecna w telewizji. W 2015 roku pojawiła się w serialu telewizyjnym 'Uwikłani'.

Monika Obara gra obecnie w Teatrze Studio Monika Obara gra obecnie w Teatrze Studio Screen / Teatr Studio

Monika Obara w Teatrze Studio

Monika Obara jest też związana z Teatrem Studio.

Gdybym nie była tym, kim jestem, byłabym mechanikiem samochodowym - czytamy na jej profilu na stronie Teatru. 
Monika Obara Monika Obara Facebook / Monika Obara

Monika Obara schudła

Nie sposób nie zauważyć, że aktorka od czasów 'M jak miłość' bardzo schudła. Wygląda dużo lepiej niż w przeszłości, prawda?

Więcej o: