Manowska roznosiła ulotki, a Grudowicz był grabarzem. Najbardziej zaskakuje jednak pierwsza praca Nosowskiej!

Nie od razu Rzym zbudowano, tak samo dzisiejsze gwiazdy nie zawsze zajmowały się z tym, z czego dziś słyną i co przyniosło im sukces. Przypominamy pierwsze prace gwiazd.
Marta Manowska Marta Manowska KAPIF.pl

Marta Manowska

Marta Manowska jest dziś jedną z największych gwiazd TVP. Największą popularność przyniosło jej oczywiście prowadzenie programu 'Rolnik szuka żony'. 34-latka jest nie tylko prezenterką telewizyjną, ale także dziennikarką i aktorką.

Co ciekawe, jej pierwsza praca była zupełnie niezwiązana z show-biznesem. Manowska wyznała ostatnio w wywiadzie dla 'Dobrego Tygodnia', że będąc dzieckiem pracowała przy roznoszeniu ulotek.

'Już w podstawówce roznosiłam ulotki, żeby zarobić na swoje potrzeby. Rodzice zapewniali mi kieszonkowe, wikt i opierunek, książki i ubrania, ale uważałam, że na zachcianki powinnam łożyć sama - powiedziała w rozmowie dla tygodnika.
Patryk Grudowicz Patryk Grudowicz Instagram/patryk_grudowicz

Patryk Grudowicz

Z domu pogrzebowego na wybieg. Brzmi jak tytuł filmu? Nic bardziej mylnego! Właśnie w tak zaskakujący sposób ewoluowała kariera Patryka Grudowicza. Chłopak zdradził nam w 'Kole Plotka', że zanim wziął udział w castingu do programu 'Top Model', wcześniej pracował jako grabarz.

Bardzo fajna praca. Bardzo dobrze to wspominam. (...) Najczęściej nosiłem zwłoki, też jeździłem na cmentarze zakopywać trumny - wspominał podczas nagrania.

Zaskoczeni? My bardzo.

Mikołaj Roznerski Mikołaj Roznerski Kapif

Mikołaj Roznerski

To, czego zapewne nie wiecie o Mikołaju Roznerskim to to, że kiedyś był spawaczem.

Miałem możliwość wyjechania do Holandii, nie wyjechałem, bo tutaj zrobiłem dwuletni kurs spawacza i później dostałem propozycję wyjazdu do Holandii na roczny kontrakt - powiedział w rozmowie z Klaudią Wiśniowską w Superstacji.
Krzysztof Ibisz Krzysztof Ibisz Kapif

Krzysztof Ibisz

Krzysztof Ibisz czyścił toalety w Kanadzie.

Uważam, że każda praca jest przywilejem. Jako młody chłopak, studiując w Kanadzie, musiałem się jakoś utrzymać. Dlatego też czyściłem toalety, pracowałem w greckiej knajpie w kuchni, robiłem nadruki na koszulkach - powiedział z rozmowie we 'Świat i ludzie'.
Margaret Margaret Kapif

Margaret

Margaret zanim została odkryta przez swojego menedżera i nagrała przebój 'Thank you', pracowała jako kelnerka.

Wynajmowałyśmy z przyjaciółką mieszkanie w okolicach placu Zbawiciela. Zdarzyło nam się siedem miesięcy zalegać z czynszem. Pracowałam jako kelnerka - najgorsza na świecie. Potem jako sprzedawczyni w sklepie z ubraniami: nuda pośród wieszaków - zły czas - zdradziła w wywiadzie z Przeambitni.com.
Radek Liszewski Radek Liszewski Kapif

Radek Liszewski

Radek Liszewski, lider zespołu Weekend, nie zawsze był w stanie utrzymać się z samego grania. Dlatego pracował m.in. jako kierowca.

Szybko wszedłem w dorosłe życie. Ożeniłem się w wieku 21 lat. Musiałem stanąć na wysokości zadania. Ciężko pracowałem. Byłem kasjerem w sklepie spożywczym, kierowcą, z kolegami graliśmy na weselach, komuniach, festynach - przyznał w rozmowie z Gala.pl.
Hugh Jackman Hugh Jackman Screen z Instagram.com/Hugh Jackman/East News

Hugh Jackman

Hugh Jackman próbował swoich sił jako klown. Dodajmy - bardzo zły klown.

Byłem naprawdę kiepski w sztuczkach. Przebierałem się za klowna na zabawach dla dzieci. Byłem Klaunem Koko i nie znałem żadnej sztuczki. Pamiętam 6-latka, który mówił do mamy: 'Mamo, ten klaun jest okropny, nie zna żadnych sztuczek'. Miał rację - przyznał w rozmowie z 'Daily Mail'.
Jessica Mercedes Jessica Mercedes Screen z Instagram.com/Jessica Mercedes/Kapif

Jessica Mercedes

Jessica Mercedes, gdy była nastolatką, pracowała jako kelnerka, a także jako niania.

Koleżanki w weekend miały wolne, a ja dorabiałam sobie jako kelnerka w rodzinnej restauracji (...). Byłam i kelnerką, i nianią. Najmilej wspominam czas, gdy byłam nianią w amerykańskiej rodzinie. Opiekowałam się wtedy 9-latką, a sama miałam 13 lat. Moja podopieczna uczyła mnie angielskiego. To były zabawne czasy - wspominała w Gala.pl.
Agnieszka Grochowska Agnieszka Grochowska Kapif

Agnieszka Grochowska

Grochowska pracowała jako kelnerka w uchodzącej za dość snobistyczną 'Qchni artystycznej'.

Pracowałam tam miesiąc. Jak każdy aktor, musiałam pracować jako kelnerka. Ja się snobowałam tam totalnie, ponieważ pracowałam tam na I roku studiów przez wakacje. I w przerwach uczyłam się roli Julii po niemiecku - przyznała w programie 'Kuba Wojewódzki'.
Beyonce i Jay Z Beyonce i Jay Z East News/Bulls

Jay Z

Jay Z zaczynał niechlubnie jako diler narkotyków.

Byłem dilerem narkotyków. To było naturalne, normalne. Tak żyli wszyscy moi znajomi. W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że jestem uzależniony od uczucia strachu, niepewności, zagrożenia i niesamowitej adrenaliny, którą dawał mi ten niebezpieczny styl życia - przyznał w rozmowie z Oprah Winfrey przytoczonej w Oprah.com.
Katarzyna Grochola Katarzyna Grochola Kapif

Katarzyna Grochola

Zanim Katarzyna Grochola zasłynęła powieścią 'Nigdy w życiu', imała się różnych zajęć. Tuż po maturze, pracowała jako salowa.

Zostałam salową w szpitalu. Kiedy okazało się, że prawie czterdzieści osób umarło mi na rękach, zrezygnowałam - powiedziała w Wyborcza.pl.

Potem doradzała innym w sprawach sercowych.

Pracowałam w biurze matrymonialnym jako konsultantka i miałam okazję poznać wielu ludzi, którzy swojej samotności postanowili powiedzieć 'NIE' - chwaliła w Czandra.pl.
Krzysztof Krawczyk Krzysztof Krawczyk Kapif

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk pracował jako goniec, czego nie wspomina najlepiej.

To nie jest trudna praca, ale na pewno upokarzająca. Goniec to człowiek na posługi. Zarabiałem 650 złotych - powiedział w rozmowie z 'Playboyem', którą przytacza portal Wywiadowcy.pl.
Courtney Love Courtney Love Pr Photos/East News

Courtney Love

Courtney Love sprawdziła się jako striptizerka.

Pracowałam w ciągu dnia. Wtedy 300 dolarów dziennie to były dla mnie pieniądze. Dzięki nim założyła zespół. Trzeba było być naprawdę rozumnym, żeby to zrobić. Narkotyki były ogromną pokusą. Mówiłam sobie wtedy: jak zarobię milion dolarów, kupię sobie wszystkie narkotyki, jakie zechcę. Co, nawiasem mówiąc, zrobiłam - przyznała w wywiadzie W Laweekly.com.
Katarzyna Nosowska Katarzyna Nosowska Kapif/TVN/X-News

Katarzyna Nosowska

Katarzyna Nosowska pracowała na poczcie.

Nie dostałam się do szkoły teatralnej. A skoro nie studiowałam, ojciec doszedł do wniosku, że muszę opłacić swoje utrzymanie (...) W końcu mama załatwiła mi pracę na poczcie. Wprowadzałam dane do komputera Odra. To było coś strasznego, ogłupiająca robota przy taśmie na akord. Codziennie płakałam, wychodząc do pracy wyznała w Wysokieobcasy.pl.

Artystka po niespełna roku pracy na wspomnianym stanowisku pojechała na festiwal w Jarocinie, na którym odniosła sukces.

Moje życie i praca na poczcie wywoływały we mnie tak negatywne emocje, że byłam na skraju załamania. Każdy dzień przy tym cholernym komputerze był przepełniony gniewem, żalem i potwornym lękiem, że tak już będzie zawsze. A wiedziałam, że jeśli to potrwa dłużej, to się zabiję. Serio, brałam to pod uwagę. Byłam nieszczęśliwa. Można powiedzieć, że uratowała mnie muzyka - dodała.
Katarzyna Pakosińska Katarzyna Pakosińska Kapif

Katarzyna Pakosińska

Katarzyna Pakosińska na studiach pracowała jako woźna. Złożyła dokumenty na polonistykę, jednak znalazła się 'pod kreską' i poprosiła o pomoc dziekana.

Zatrudnił mnie w charakterze... woźnej. Miałam legitymację i jako pracownik uniwersytecki mogłam uczestniczyć w zajęciach. W ten sposób zaliczyłam pierwszy rok. Było mi strasznie ciężko, wylałam niejedną łzę, ale osiągnęłam swój cel - mówiła w Se.pl.
Patti Smith Patti Smith Patti Smith fot. Steven Sebring/East News

Patti Smith

Patti Smith pracowała w fabryce zabawek.

Traktowali mnie tam jak szmatę - dawno przestałam liczyć ile razy moja głowa wylądowała w toalecie mówiła w wywiadzie, który przytacza Oceanstar.com.

BM, MŁ