Woleli show-biznes od pójścia w ślady bogatych rodziców. Oni byli zamożni, jeszcze zanim stali się sławni

Majątek rodziny może szczęścia dzieciom nie daje, ale start w dorosłe życie niewątpliwie może czynić łatwiejszym. Które z polskich i zagranicznych gwiazd pochodzą z bogatego domu?
Natalia Lesz Natalia Lesz KAPiF

Natalia Lesz

Natalia Lesz kiedyś często zmagała się z oskarżeniami, że karierę zrobiła dzięki pieniądzom ojca.

Kiedy Na­ta­lia pod­czas te­go­rocz­ne­go fe­sti­wa­lu w Opolu do­sta­ła od pu­blicz­no­ści Su­per­je­dyn­kę, zaraz po­ja­wi­li się tacy, któ­rzy mó­wi­li, że to tatuś kupił jej te głosy - pisał w 2008 roku "Fakt".

Kim jest Aleksander Lesz? Założyciel Softbanku (pierwszej w Polsce prywatnej firmy obsługującej bankowe systemy informatyczne) kilka lat temu był stałym gościem na liście najbogatszych Polaków. Z kierowania firmą wycofał się w marcu 2004 roku. Na koncie ma też założenie Radia PIN, miesięcznika "Bank" oraz Firmy Doradztwa Inwestycyjnego Expander.

Natalia LeszKapif

Jake i Maggie Gyllenhaal Jake i Maggie Gyllenhaal MARIO ANZUONI / REUTERS / REUTERS

Jake i Maggie Gyllenhaal

Jake i Maggie Gyllenhaal pochodzą z szlacheckiej szwedzkiej rodziny. Ich ojciec, Stephen, jest reżyserem, a matka, Naomi, scenarzystką. Choć dorastali w bogactwie, od małego uczono ich szacunku do innych, m.in. przez wolontariat w schronisku dla bezdomnych. Jake łapał w wakacje dorywcze prace. Był m.in. ratownikiem i pomagierem w knajpie.

Jake Gyllenhaal, Maggie GyllenhaalREUTERS/CARLO ALLEGRI

Piotr Woźniak-Starak Piotr Woźniak-Starak ss

Piotr Woźniak-Starak

Rodzina Piotra to właściciele Polpharmy - największej polskiej firmy farmaceutycznej. Jerzy Starak w ubiegłorocznym rankingu 100 najbogatszych Polaków "Wprost" zajął 9. miejsce. Jego majątek szacuje się na 3 mld złotych.

Piotr Woźniak-Starak nie angażuje się w familijny interes. Po studiach w Nowym Jorku w prestiżowej Parsons School of Design wszedł do branży filmowej. Pracował m.in. jako asystent Andrzeja Wajdy przy "Katyniu", asystował podczas kręcenia serialu "Oficerowie", był także koproducentem filmu Christophera Doyle'a "Warsaw Dark". Na własny rachunek wyprodukował film" Big Love". Recenzje zebrał średnie. Ostatnio głośno jest o nim za sprawą nowego związku - producent spotyka się z Agnieszką Szulim.

Piotr StarakKapif

Aleksander Gudzowaty, Tomasz Gudzowaty. Aleksander Gudzowaty, Tomasz Gudzowaty. Reporter

Tomasz Gudzowaty

Tomasz Gudzowaty to 44-letni syn milionera Aleksandra Gudzowatego i jeden z najbardziej znanych na świecie polskich fotografów. Jest wielokrotnym laureatem wielu najważniejszych konkursów międzynarodowych i krajowych, m.in. Grand Press Photo (11 razy), World Press Photo (8), Picture of the Year International (7), NPPA Best of Photojournalisme (6). Oczywiście wielu krytyków zarzuca mu, że wszystko osiągnął dzięki pieniądzom bogatego ojca. Jednak nikogo, poza Polakami, nie interesuje to, kim był Aleksander Gudzowaty.

Zdjęcia fotografa sprzedają się świetnie na całym świecie. Dorobił się niezłego majątku - na surowcach i handlu. Według magazynu Forbes młody Gudzowaty w 2011 roku posiadał 760 milionów złotych i zajmował 23. miejsce w rankingu najbogatszych Polaków.

Tomasz GudzowatyAKPA

Weronika Rosati Weronika Rosati WBF

Weronika Rosati

Rodzice Weroniki Rosati to znana projektantka oraz polityk. Szczególna więź łączy aktorkę z matką, Teresą. Jak zapewniają obie panie Rosati, wzajemnie się wspierają, radzą i wydają majątek na telefon i rozmowy międzykontynentalne. Teresa Rosati w udzielonym kilka lat temu wywiadzie mówiła, że kiedy Weronika wraca w środku nocy z planu, zawsze do niej wstaje, żeby porozmawiać.

Przedsiębiorcza Teresa Rosati, absolwentka handlu zagranicznego na SGPiS (dziś SGH), ma na koncie m.in. nagrodę "Businesswoman Roku" oraz nagrodę "Kobiety Wybitnej" przyznawanej przez Business Centre Club. "Home&Market", "Gazeta Finansowa" i "Gentlemana" uznały ją za jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce.

Dariusz Rosati to polski ekonomista i polityk, były minister spraw zagranicznych, członek Rady Polityki Pieniężnej, poseł polskiego Sejmu, jak i do Parlamentu Europejskiego.

 

KapifKapif

 

Natalia Kukulska, Piotr Kukulski, 2003 rok Natalia Kukulska, Piotr Kukulski, 2003 rok Kapif

Natalia i Piotr Kukulscy

Jarosław Kukulski zmarł w 2010 roku. Swoim dzieciom zostawił majątek szacowany na 9 mln zł. Natalia Kukulska i jej brat Piotr używali tych pieniędzy w różny sposób. Gdy piosenkarka otrzymała spadek, była już znana. On chciał sławę właśnie z pomocą spadku dopiero zdobyć. Autopromocję Pikeja trwała dwa lata, po czym chłopak zniknął.

Urodzony w 1989 roku przyrodni brat Kukulskiej chciał być raperem i politykiem, ale nic z jego planów nie wynikło. Ostatni raz pojawił się w mediach jako obiekt żartów Natalii. Ona z majątku nigdy nie robiła szumu. Odnalazła swoje miejsce w polskim show-biznesie, a pieniądze są dla niej jedynie narzędziem dającym niezależność.

PikejKapif

Alicja Bachleda - Curuś Alicja Bachleda - Curuś Mat. prasowe Galeria Kazimierz

Alicja Bachleda Curuś

Ojciec Alicji, Tadeusz, był wiceministrem i głównym geologiem kraju. Wiązało się to z wyjazdami na dobrze płatne placówki dyplomatyczne (Alicja urodziła się w Meksyku). Sam też inwestował. Kupował działki i nieruchomości w Zakopanem. Jego majątek szacowany jest na ok. 100 milionów złotych.

Majątek gwiazd nie zawsze pochodzi tylko od rodziców. Wujek aktorki Alicji Bachledy-Curuś, Adam, zajmuje 47. miejsce na liście "Wprost", a jego majątek szacowany jest na 610 mln złotych. Jest właścicielem ponad stu nieruchomości, m.in. reprezentacyjnych domów na Krupówkach oraz w Krakowie. Przedsiębiorczy Góral sprowadził do Polski modową markę Carolina Herrera oraz balsamy do ust Carmex, które wychwala na swoim blogu Makelifeeasier.pl córka premiera - Kasia Tusk. A skoro o polityce mowa, Adam Bachleda-Curuś jest kojarzony przede wszystkim jako były burmistrz Zakopanego (1995-2001). Jest także zapalonym zwolennikiem organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Zakopanem.

Bachleda Curus Alicja 2014-12-03KAPIF

Edward Norton w 'Iluzjoniście' Edward Norton w 'Iluzjoniście' Fot. 'Iluzjonista' ('The Illusionist'), reż. Neil Burger, scen. Neil Burger. Prod. Bull's Eye Entertainment, Bob Yari Productions, Contagious Entertainment, 2006

Edward Norton

Rodzina aktora Edwarda Nortona dorobiła się dużych pieniędzy na budowach centrów handlowych. Dziadek ze strony mamy, James Rouse zbudował notowaną na giełdzie firmę The Rouse Company. Sam Edward Norton ma majątek szacowany dziś na 50 mln dolarów (185 mln zł).

Actor Edward Norton participates in a news conference for the film AP/Evan Agostini

Ronney Mara Ronney Mara RICHARD SHOTWELL/INVISION/AP/Richard Shotwell

Rooney i Kate Mara

Siostry Mara pochodzą z rodziny sportowych oligarchów. Pradziadek ze strony ojca, Tim Mara, był założycielem i właścicielem drużyny futbolu amerykańskiego, New York Giants. Rodzina nadal kieruje tym teamem. Pradziadek ze strony mamy, Art Rooney, Sr. założył inną drużynę ligi NFL, Pittsburgh Steelers. W fotelu prezesa zasiada ich bliski krewny. Obie drużyny warte są 2,3 mld dolarów (8,5 mld zł).

 

Kate MaraAP

jakub badach jakub badach KAPIF

Jakub Badach

Ojciec męża Aleksandry Kwaśniewskiej, Jakuba Badacha jest potentatem mleczarskim. To on wprowadził na polski rynek "Wiejski serek", który gości na stołach do dziś. Tadeusz Badach miał przez wiele lat finansować muzyczną pasję Kuby. Donosiło o tym m.in. "Życie na Gorąco".
Zespół Kuby w znacznej mierze finansował jego ojciec - zdradza przyjaciel Badacha. Ojciec kupił mu dom w Sulejówku, gdzie artysta ma studio nagrań.

Opłacało się. Jakub Badach ma dziś na koncie dwa Fryderki i jest jednym z najbardziej cenionych w Polsce artystów.

Ola Kwaśniewska, Jakub Badachkapif

Lana Del Rey Lana Del Rey MARIO ANZUONI / REUTERS / REUTERS

Lana Del Rey

Ojcem piosenkarki Lany Del Rey jest milioner Rob Grant, pośrednik handlu nieruchomościami i szef firmy Web Media Properties. Dorastając w Nowym Jorku, Lana chodziła do prywatnej szkoły. Czesne wynosiło tam 40 tys. dolarów (150 tys. zł) rocznie. Jej pierwszy producent muzyczny zaprzeczał, jakoby tata miał opłacić muzyczną karierę córki.

Lana Del Rey and her boyfriend Francesco Carrozzini are enjoying holiday in St Barth  Lana Del Rey;Francesco CarrozziniDALIPHARD-CHARRIAU/E PRESS PHOTO

Anderson Cooper Anderson Cooper GUS RUELAS REUTERS

Anderson Cooper

Dziennikarz CNN Anderson Cooper ma bardzo bogatą matkę. Gloria to dziedziczka rodu Vaderbiltów, a jej majątek szacowany na 20 mln dolarów (743 mln zł). Prapradziadek Andersona Coopera, Cornelius Vanderbilt, dorobił się na handlu morskim i kolejach.

Anderson CooperAP/Charles Sykes

Więcej o: