Jak dziś wygląda i co robi seksowna stewardessa Durajowa z "W labiryncie", czyli Renata Pękul

Renata Pękul w kultowej operze mydlanej "W labiryncie" rozpalała zmysły jako seksowna stewardessa, Krystyna Duraj. Jak dziś wygląda i co robi aktorka?
Renata Pękul, kadr z serialu  Renata Pękul, kadr z serialu "W labiryncie". East News

Seksowna stewardessa

Serial "W labiryncie" był pierwszą polską operą mydlaną. Panie w ogromnych futrach i luksusowe, jak na owe czasy wnętrza mieszkań, to musiało przyciągać uwagę. Łakomi co tygodniowej dawki intryg masowo zasiadali przed telewizorami. Serial był pokazywany w latach 1988-1990, w pewnym momencie oglądało go nawet 16 milionów widzów. Na jego fali wypłynęła Ranata Pękul, która "W labiryncie" wcielała się w rolę żony pracownika naukowego, Duraja. Krystyna Duraj miała prestiżowy wówczas zawód - była stewardessą. Adorował ją przystojny kapitan Werner, a ona zdecydowanie nie miała nic przeciwko. Denerwowała ją chorobliwa zazdrość męża. Mimo kłótni, tworzyli udane małżeństwo i udało im się dojść do porozumienia. Rola seksownej stewardessy otworzyła jej furtkę do kariery.

Dla mnie była to pierwsza tak duża rola. Wcześniej grałam co prawda w dwóch filmach fabularnych, ale dopiero "Labirynt" przyniósł mi prawdziwą sławę - wyznała w rozmowie z Se.pl.

Jak to często jednak bywa, kultowa rola okazała się również szufladką, z której trudno jest się wydostać.

Obecność w serialu wspominam bardzo miło, choć miała ona także swoje gorsze strony. Na długo po emisji serialu nie chciano mnie obsadzić w żadnej innej roli, bo w oczach widzów cały czas byłam... stewardesą.

Jak teraz wygląda wcielająca się rolę Durajowej, Renata Pękul?

Renata Pękul, w labiryncieScreen z youtube.com

Renata Pękul. Renata Pękul. Kapif

Renata Pękul zawodowo

Rola flirtującej stewardessy "W labiryncie" przyniosła jej największą popularność. Aktorka nie spoczęła jednak na laurach, wciąż występowała w serialach, choćby miały to być tylko występy gościnne. Od 1997 roku gra w serialu "Klan", w którym wciela się w rolę Renaty Zabużańskiej, żony Antoniego, wspólnika Jerzego. Aktorka zagościła też, i to na dobre, w serialu "Na dobre i na złe". Od 1998 przez 9 lat roku grała Violę, koleżankę Elżbiety Walickiej. W 2007 roku pojawiła się na koncercie "Na dobre i na złe" z okazji 300 odcinka. Na imprezie postawiła na odważną stylizację.

Renata Pękul, 2007Kapif
Aktorkę mogliśmy zobaczyć też w "Na Wspólnej" i "Hotelu 52". W tym roku grała w serialu "Przyjaciółki" jako pani Bieniek.

Renata Pękul, 2009. Renata Pękul, 2009. Kapif

Prywatnie

Renata Pękula od 26 lat jest żoną Leszka. Gwiazda poświęciła się wychowywaniu syna i prowadzeniu domu. Kiedy po latach przerwy wróciła na plan i w "Klanie" zagrała sekretarkę, zażartowała sobie:

Po tak długiej przerwie mogę zacząć od parzenia kawy - powiedziała w rozmowie z Fakt.pl.
Renata Pękul i syn Aleksander  Sosiński, 2007. Renata Pękul i syn Aleksander Sosiński, 2007. Kapif

Renata Pękul i syn Aleksander Sosiński

Syn aktorki, Aleksander Sosiński, poszedł w jej ślady i próbuje swoich sił w aktorstwie. 21-latek na swoim koncie ma epizodyczne role w "BrzydUli", "Plebanii" i w "Na dobre i na złe".

Aleksander  Sosiński, syn Renaty Pękul, 2007Kapif