Była królową polskich reklam w latach 90. Zagrała w ponad stu! Jak dziś wygląda i co robi?

Słynna polska aktorka i modelka była gościem programu Polsatu "Studio Weekend". Co u niej słychać?
Katarzyna Butowtt
Katarzyna Butowtt Katarzyna Butowtt EAST NEWS/ZENON ZYBURTOWICZ

Reklamy

Na pewno znacie jej twarz. Występowała w większości reklam, które były emitowane w polskiej telewizji w latach 90. Pracowała jako modelka i aktorka. Katarzyna Butowtt, bo o niej mowa, dzisiaj ma 53 lata i nadal zachwyca wspaniałą figurą. Zobaczcie, co u niej słychać i jak wygląda.

Katarzyna Butowtt Katarzyna Butowtt screen z "Studio weekend"

Katarzyna Butowtt

W "Studio Weekend" wspominała, jak trudnym wyzwaniem była dla niej ta praca.

Była piękna reklama PEWEX-u. W ramach pokazu chodziłyśmy w studio i zaraz zadzwoniła do mnie Baltona, mówię: - Ale to jest konkurencja, dlaczego ja mam to reklamować? Odpowiedzieli: Prezesi powiedzieli, że pani Kasia i nikt inny! - wspomina Butowtt.

Modelka przyznała, że był taki czas, że nie mogła odpędzić się od propozycji reklamowych. Jej twarz była wszędzie, co nużyło nawet jej rodzinę. Jej mama stwierdziła, że jest jej już za dużo w telewizji. Reklamowała wszystko - od proszków do prania po samochody.

Butowtt ukończyła psychologię na wydziale filozofii Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Obecnie jest wolontariuszką Fundacji Dr Clown.

Dzien Matki i Dziecka z Fundacja Dr Clown, warszawskie zoo, 26.05.2012, fot. WBF

Katarzyna Butowtt

Katarzyna ButowttKapif

Gala PRCH Retail Awards, 18.10.2012, fot. WBF/Piotr Podlewski

Katarzyna ButowttKapif

Katarzyna Butowtt Katarzyna Butowtt Kapif

Modelka

Jaj kariera zaczęła się w latach 70. Miała wtedy 15 lat. Na ulicy zauważył ją fotograf, który pracował dla projektantki Grażyny Hase. To wystarczyło. Niedługo potem chodziła na wybiegach dla Mody Polskiej, Barbary Hoff, Grażyny Hase, Jerzego Antkowiaka, Ledy czy Cory. Przez kilka lat prowadziła agencję modelek. Teraz sporadycznie występuje na wybiegach Warsaw Fashion Street.

Katarzyna ButowttKapif

Katarzyna Butowtt Katarzyna Butowtt WBF

Wybieg

Od tamtej pory pojawia się głównie na imprezach modowych. Zaledwie kilka dni temu obejrzała pierwszy pokaz Nataszy Urbańskiej i Agnieszki Komornickiej.

Pokaz Muses - Urbanska&Komornicka, Reduta Banku Polskiego, 12.03.2013, fot. WBF/Tomasz MostowiakWBF

Katarzyna Butowtt Katarzyna Butowtt screen z mat. promocyjne

Aktorka

Pojawiała się nie tylko w reklamach. Wielu widzów kojarzy ją z telewizyjnej loterii "Teletombola". Wystąpiła też w kilku kinowych produkcjach, które cieszyły się dużą popularnością. Grała dziewczynę Wolfa w "Psach" w 1992 roku oraz żonę wiceministra w "Uprowadzeniu Agaty" w 1993 roku. Poza tym wystąpiła też w "Obywatelu świata" i "Przeklętej Ameryce" z 1991 roku. Ostatnio zagrała w 2000 roku w "Śnie o kanapce z żółtym serem".

Katarzyna ButowttKapif

Katarzyna Butowtt Katarzyna Butowtt WBF

Show-biznes

Przyjaźni się z wieloma gwiazdami i celebrytami.

Paprocki i Brzozowski pokaz kolekcji INOA w 3D  08.04.2010  Kino Praha  FOT. WBFWBF/

Gala PRCH Retail Awards, 18.10.2012, fot. WBF/Piotr PodlewskiWBF

Z?ota Orchidea  BELVEDERE RESIDENCE  07.03.2011  fot. WBF/PodlesWBF

Katarzyna Butowtt Katarzyna Butowtt WBF

Sposób na młodość

Wszystkich zachwyca swoją wspaniałą figurą. Jaka jest jej recepta na młodość? W wywiadzie dla Plus50.pl powiedziała, że jej żelazny dekalog to:  wysypiać się, ruszać się, nie objadać się, dużo pić, być optymistą, nie narzekać, być pogodną, być zajętą, szata zdobi człowieka, mieć dobry przykład.

Katarzyna ButowttKapif

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.