Iza Miko jest na ostrej diecie

Aktorka słynie z ekologicznego stylu życia.
Izabella Miko. Izabella Miko. KAPIF

Wizyta w Polsce

Izabella Miko pojawiła w środę w Warszawie odebrała kluczyki do samochodu elektrycznego. Auto przez najbliższy rok będzie używane przez EkoMiko, fundację aktorki, która promuje ekologiczne życie.

Zauważyliśmy, że szczupła aktorka jest jeszcze szczuplejsza. Postanowiliśmy więc to sprawdzić.

Izabella Miko

Izabella Miko. Izabella Miko. KAPIF

Wegańska dieta

Mieliśmy rację. Jak informuje nasze źródło, Iza jest na wegańskiej diecie. Je 5 razy dziennie wegańskie posiłki, czyli praktycznie warzywa i owoce. Schudła około 5 kilogramów. Jest to jeden z elementów ekologicznego życia, które tak promuje.

Iza ma swój własny ogródek w Los Angeles, w nim różne gatunki warzyw i owoców. Ma drzewa pomarańczowe i grejfrutowe. Ma też swój własny kompostownik - mówi nasz informator.

Nie wydaje Wam się, że w 2010 roku było troszkę okrąglejsza?

Izabella Miko

Izabella Miko. Izabella Miko. Screen z Facebook.com

EkoMiko

Iza Miko na stałe mieszka w Los Angeles. Próbuje swoich sił w amerykańskich produkcjach, na razie bez większych sukcesów. Tytuły z jej filmografii to m.in.: "Wygrane marzenia", "W rytmie hip-hopu 2" czy serial "The Cape" z tego roku. Miko jest też tancerką. Ten talent wykorzystała w 2009 roku - zagrała w polskiej produkcji "Kochaj i tańcz". Partnerował jej Mateusz Damięcki. Film był kasowym przebojem. W 2010 roku głośno było tym, że wycięto ją z superprodukcji "Starcie tytanów".

Miko od kilku lat czynnie działa na rzecz ekologii. Założyła fundację EkoMiko. Na oficjalnej stronie napisała:

Nie chcę faszerować Was "niepokojącymi danymi" lub opowiadać "nawiedzonych" historii o tym, jak zmienić świat. Chcę podzielić się z Wami fajnymi ekologicznymi wydarzeniami, ekotrendami, pomysłami na małe zmiany w najbliższym otoczeniu, które przeniosą was na eko stronę mocy :). To naprawdę nie jest to trudne. Wystarczy chcieć. A ponieważ wyznaję zasadę, że świat "należy zacząć zmieniać od siebie" - chcę aby EKOMIKO.pl stało się takim "eko-starterem" - miejscem na dobry początek.
Izabella Miko. Izabella Miko. KAPIF

Ekologiczne życie

Jej fundacja odnosi spore sukcesy. Miko stworzyła linię odzieżową z ekologicznych materiałów. Namawia do segregacji śmieci i recyclingu. Ciekawie zachęca do krótszych pryszniców:

Skróć prysznic poprzez ścięcie włosów. Przekaż tego kucyka do "Locks of love" fundacja, która produkuje peruki dla chorych dzieci - przyp.red.). Zrobisz dobry uczynek, a przy okazji oszczędzisz na produktach do włosów, wodzie i prądzie.

W sprzedaży są także świece, z których dochód zasila konto fundacji i pomaga w szerzeniu pomysłów na ekologiczne życie. Aktorka wystąpiła w bardzo seksownej reklamie tych świec:

Izabella Miko

Kupicie?