Marta Gałuszewska wygrała "The Voice of Poland"! Swoich sił wcześniej próbowała w dwóch innych show! Co o niej wiemy?

Do wielkiego finału 8. edycji "The Voice of Poland" dostali się Maja Kapłon z drużyny Marii Sadowskiej, Marta Gałuszewska z drużyny Michała Szpaka, Michał Szczygieł z ekipy Andrzeja Piasecznego oraz Łukasz Łyczkowski z teamu Tomsona i Barona. Choć wszyscy uczestnicy dali z siebie wszystko, to zwyciężyć mogła tylko ONA. Kim jest Marta Gałuszewska, rezolutna 23-latka z Elbląga?
Marta Gałuszewska Marta Gałuszewska Screen z Youtube.com

Wileki finał

Marta Gałuszewska od początku programu była faworytką jury. Często jednak w tego typu talent show bywa, że widzowie nie podzielają zachwytów sędziów. Tym razem jednak zarówno publiczność, jak i trenerzy, byli zgodni: to ona powinna wygrać 8. edycję "The Voice Poland".

Gałuszewska w finale musiała pokonać troje rywali: Maję Kapłon z drużyny Marii Sadowskiej, Michała Szczygła z ekipy Andrzeja Piasecznego i Łukasza Łyczkowskiego z teamu Tomsona i Barona. Walkę o zwycięstwo zaczęła od świetnego coveru "Jolene" Dolly Parton i "Don't Poison Your Heart" - nowego singla Michała Szpaka, który to utwór wykonała wspólnie ze swoim trenerem. Potem uczestniczka pojawiła się na scenie z piosenką "Zanim zrozumiesz" Varius Manx.

Na koniec, gdy drogą eliminacji Gałuszewska walczyła już tylko z Łukaszem Łyczkowskim, rozłożyła publiczność na łopatki swoim debiutanckim utworem pt. "Nie mów mi nie".

Marta Gałuszewska w pierwszym odcinku Marta Gałuszewska w pierwszym odcinku Screen z Youtube.com

Droga na szczyt

Martę Gałuszewską trenował Michał Szpak, choć walczyli o nią wszyscy trenerzy. Ostatecznie przyszła zwyciężczyni wybrała debiutanta - Szpak po raz pierwszy wystąpił w show. To jednak nie przeszkodziło mu nawiązać wyjątkowej więzi z Gałuszewską.Tuż przed końcem wspólnej drogi, odcinkiem finałowym, uczestniczka napisała o wyjątkowej relacji z jej trenerem.

Jestem dumna i zaszczycona, że mogę się nazywać Szpaczkiem, a Ciebie moim Trenerem. Wariat wariata zawsze znajdzie. Dziękuję za pomoc, wsparcie, rady, szaleństwo, dobre słowo, poświęcony czas, energię i za tę szansę, którą tu od Ciebie dostałam - napisała na Instagramie.

Rok temu @michal_szpakofficial zaśpiewał na Eurowizji 'Color of Your Life'. Dziś różem walczymy o tytuł @voiceofpoland ! Przypadek? Nie sądzę ?? Michał, cokolwiek się dziś nie wydarzy, jestem dumna i zaszczycona, że mogę się nazywać Szpaczkiem, a Ciebie moim Trenerem. Wariat wariata zawsze znajdzie. Dziękuję za pomoc, wsparcie, rady, szaleństwo, dobre słowo, poświęcony czas, energię i za tę szansę, którą tu od Ciebie dostałam. Wiem, że z Twoim wokalem i osobowością podbijesz serca ludzi na całym świecie. Póki co dziś podbijamy The Voice! Bądźcie gotowi ? __________ One year ago Michał Szpak sang 'Color of Your Life' at the Eurovision contest. Today we're fighting for the title of The Voice of Poland with pink! Coincidence? I don't think so ?? Michał, whatever happens tonight, know that I'm proud and honored to be able to call myself 'Szpaczek' and to call you my Coach. I guess birds of a feather flock together. Thank you for all your help, support, advice, craziness, good words, time, energy and that chance you gave me here, in the program. I know you're gonna find your way to the hearts of people all over the world with your voice and charisma. But here and now we're going for The Voice! Beware ? . #voiceofpoland #voice #of #poland #michalszpak #michal #szpak #szpaczki #marta #galuszewska #marthsia #pinkthebeat #finals #pinkhairdontcare #beware #thankyou #thank #you #16

Post udostępniony przez Marta Gałuszewska (@mgaluszewska) 25 Lis, 2017 o 10:52 PST

Trafne rady, świetnie dobrany repertuar w połączeniu z talentem i zaangażowaniem utalentowanej elblążanki sprawiły, że przez wszystkie etapy szła jak burza.

Jestem ogromnym fanem twojego głosu - rozpływał się nieraz nad Gałuszewską Baroon Baron.

W pierwszym etapie przesłuchań w ciemno od razu odwróciły się wszystkie fotele jurorów. Gałuszewska wykonała popularny utwór Eda Sheerana "I see fire". Wszyscy trenerzy chcieli mieć ją w swoim zespole.

Zazdroszczę całej widowni, że mogła na Ciebie patrzeć podczas występu. Naprawdę powiem Ci szczerze, że jestem zaskoczony tym wykonem - powiedział Michał Szpak.

Michał Szpak
Screen: www.voice.tvp.pl

Ostatecznie wybór padł na Michała Szpaka, który swoją drużynę nazwał pieszczotliwie "parszywą rodziną".

Marta Gałuszewska Marta Gałuszewska Screen z Facebook.com/pg/MGaluszewska

Wyjątkowy głos, wyjątkowy wygląd

W parze z wyjątkowym głosem docenianym przez publiczność i jury idzie także wyjątkowy wygląd. Stylizacje sceniczne Gałuszewskiej zawsze wyróżniały się na tle innych uczestników, a różowe włosy stały się jej znakiem firmowym (powstał nawet hasztag na FB #teamróżowa). W ciągu trwania całego programu przyszła zwyciężczyni zaprezentowała kilka odcieni swojej fryzury jak i wiele wariacji na jej temat.

Marta Gałuszewska
Screen z Facebook.com/pg/MGaluszewska

Marta Gałuszwska
Screen z Facebook.com/pg/MGaluszewska

FINAŁ - The Voice of Poland - na żywo, listopad 2017, The Voice of Poland, The Voice of Poland - finał, The Voice of Poland 8, Marta Gałuszewska
Akpa

Co ciekawe, nie tak dawno temu Gałuszewska była blondynką. Jaki kolor bardziej jej pasuje?

Marta Gałuszwska
Screen z Facebook.com/pg/MGaluszewska

Marta Gałuszewska Marta Gałuszewska Screen z Facebook.com/divergentmusic

To nie jej debiut

Marta Gałuszewska wygrała "The Voice of Poland"' jednak to nie była jej pierwsza próba, by wejść do show-biznesu dzięki telewizyjnemu talent show.

FINAŁ - The Voice of Poland - na żywo, listopad 2017, The Voice of Poland, The Voice of Poland - finał, The Voice of Poland 8, Marta Gałuszewska
Akpa

W 2012 roku dostała się do programu "Bitwa na Głosy", w którym to dołączyła do drużyny Ryszarda Rynkowskiego. Jego team z talentami z Elbląga ostatecznie zajął drugie miejsce, przegrywając z muzykami z brzegu pod opieką Kamila Bednarka. 

The Voice of  Poland - na żywo, listopad 2017, Marta Gałuszewska
Akpa

Kolejną próbą zaistnienia w mediach był udział w polsatowskim programie "Must Be the Music". Do show Gałuszewska zgłosiła jako zespół Nowhere. Udział duetu niestety nie odbił się szerokim echem i para nie przeszła do ważniejszych etapów.

Marta Gałuszewska z zespołem Divergent Marta Gałuszewska z zespołem Divergent Screen z Facebook.com/pg/divergentmusic

Kariera muzyczna

Marta Gałuszewska śpiewa od najmłodszych lat. Talent odkryła już w szkole podstawowej. Jako kilkulatka dołączyła do grupy muzycznej Szalone małolaty. Teraz, mimo poszukiwania sławy w programach telewizyjnych, ciągle koncertuje z własnym zespołem. 23-latka z Elbląga razem z kolegą Michałem Citko stworzyli grupę Divergent.

Gałuszewską razem z jej zespołem można było oglądać regularnie podczas występów na żywo m.in. w sopockim klubie Błękitny Pudel, a także w innych trójmiejskich lokalach, gdzie bawiła publiczność autorskimi piosenkami oraz wyśmienitymi coverami.

Więcej o: