8 rzeczy, o które MUSICIE zapytać swoich dziadków

Nie wiecie nawet, jakie historie skrywają Wasi dziadkowie. Myślicie, że słuchanie ich jest nudne? Dziadkowie czasem przynudzają, to fakt, babcie są nadopiekuńcze, ale warto ich czasami posłuchać, poświęcić chwilę na dłuższą rozmowę, a może nawet nagrać ich wspomnienia? Zobaczcie, o co musicie koniecznie zapytać swoich dziadków.
Dziadek Dziadek fot. Shutterstock

Jak bawili się kiedyś

Zapytajcie swoich dziadków, jak wyglądały... imprezy! Z kim chodzili na "potańcówki", jak się do nich przygotowywali. Może okazać się, że Wasi dziadkowie byli kiedyś naprawdę imprezowymi młodymi ludźmi, którzy chodzili na każdą imprezę i byli mistrzami parkietu.

Dziadkowie Dziadkowie Fot. Shutterstock

Muzyka

Wiecie, czego kiedyś słuchali Wasi dziadkowie? A może słyszeliście, jak babcia lub dziadek podśpiewują pod nosem hity z dawnych lat? Nie bójcie się zapytać, czego słuchano kiedyś i przy czym się bawiono. Może okazać się, że Wasi dziadkowie byli stałymi bywalcami koncertów i kolekcjonowali stare winyle. Namówcie dziadka na krótką wizytę na strychu i nie zdziwcie się, jeśli znajdziecie tam stos winyli a adapter.

"Babcia Gandzia" Fot. Aurora Films / mat. prasowe

Moda

Moda wraca - plisowane spódnice, sukienki w grochy, buty, kolorowe bluzki. Zapytajcie babcię, co skrywa jej szafa i jak kiedyś się ubierano. Może okazać się, że zawartość szafy Waszej babci Was zaskoczy. Koniecznie urządźcie sobie małe przymiarki.

Pierwsze spotkanie

Nie wiecie, jak poznali się Wasi dziadkowie? Wstyd. Zapytajcie o ich historię znajomości. To może być naprawdę ciekawe.

Rodzice - grzeczni czy urwisy

Rodzicom często trudno przyznać się do błędów z młodości, biorąc pod uwagę fakt, że często właśnie NAM prawią kazania. Zapytajcie dziadków (oni wiedzą najlepiej), jacy byli Wasi rodzice w młodości - urwisy czy aniołki?

Nieznane zdjęcia starej Warszawy Nieznane zdjęcia starej Warszawy Fot. Zdzisław Marcinkowski

Zdjęcia

Zdjęcia są po to, żeby do nich wracać. Oglądać, podziwiać i dowiadywać się czegoś nowego o swojej rodzinie. Gdzieś na strychu może się kurzyć stare pudło, o którym dawno wszyscy zapomnieli. Zapytajcie dziadków o zapomniane fotografie. Możecie przy okazji usłyszeć niesamowite historie.

Wakacje Wakacje Shutterstock

Wakacje

Zapytajcie także, jak dziadkowie spędzali wakacje - nad morzem, na wsi u swoich dziadków, na górskich wycieczkach? Może podsuną Wam jakiś pomysł na tegoroczny letni trip?

babcia babcia fot. Shutterstock

Przyjaciele

Spotykacie się z przyjaciółmi, chodzicie z nimi do kina, na spacery, lubicie wspólnie spędzać czas? Zapytajcie dziadków, co oni robili ze swoimi najbliższymi kolegami i koleżankami. Co było wtedy modne?