Kulczyk na ramówce TVN wspierał córkę. A obok... jego była partnerka [Z ŻYCIA WYŻSZYCH SFER]

Jan Kulczyk i konferencja ramówkowa TVN - do tej pory biznesmena na takim wydarzeniu nie widzieliśmy. Dla córki jednak zrobił wyjątek. Domnika Kulczyk dostała program w TVN. Co ciekawe, na wiosnę zobaczymy też "Project Runway" z Joanną Przetakiewicz, byłą partnerką Kulczyka, która także pojawiła się na konferencji. Panie siedziały blisko siebie, ale świadkowie twierdzą, że nawet ze sobą nie rozmawiały.
Jan Kulczyk i Dominika Kulczyk Jan Kulczyk i Dominika Kulczyk KAPiF

Dominika Kulczyk i Jan Kulczyk

Obecność Jana Kulczyka na konferencji TVN mogła wzbudzić spore zainteresowanie. Biznesmen nigdy wcześniej nie bywał na tego typu imprezach, ale dla ukochanej córki zrobił wyjątek. Uważnie obserwował jak Dominika Kulczyk opowiada o programie "Efekt Domina", który przedstawi działanie jej fundacji Kulczyk Foundation.

Dominika przypomina ojca, ma jego temperament, energię, jest otwarta, chętnie dzieli się pomysłami, których ma mnóstwo - powiedział dla PolskaTimes.pl Jarosław Sroka, członek zarządu w firmie Kulczyka.

W czerwcu 2013 roku Dominika Kulczyk dołączyła do Rady Nadzorczej w przedsiębiorstwie ojca, Kulczyk Investment SA. Jak tłumaczy współpracownik biznesmena, do tej roli Kulczyk była przygotowywana od wielu lat. Jednak nie zawsze chciała pójść śladami ojca. Z tego powodu wybrała studia sinologiczne w Chinach. Z biegiem lat okazało się, że znajomość języka mandaryńskiego bardzo jej się przydaje w biznesie. Kiedy ojciec zaproponował jej pracę w dziale komunikacji Kulczyk Holding, zgodziła się od razu. Nie ukrywa jednak, że znacznie bardziej pochłania ją prowadzenie fundacji i wspieranie sportu- jest wiceprezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Moja rodzina wspiera sport, tak właśnie pomagamy Polsce - w wywiadzie dla Se.tv odpowiedziała na zarzuty, że zamiast skupić się na problemach swojego kraju, ona udziela się poza jego granicami.

Jan Kulczyk coraz częściej towarzyszy córce na imprezach show-biznesowych. Mogliśmy go nawet zobaczyć na premierze filmu "Jack Strong". Z Joanną Przetakiewicz pokazywał się głównie na balach (np. Bal Fundacji TVN) czy dużych wydarzeniach kulturalnych (Nagrody Kisiela, premiera płyty sopranistki Aleksandry Kurzak, premiery operowe) czy biznesowych (Wektory).

Dominika Kulczyk i Jan KulczykKapif

Dominika Kulczyk, Jan KulczykWBF

Dominika Kulczyk, Jan KulczykKAPiF

Kulczykowie Kulczykowie KAPiF

Grażyna i Jan Kulczykowie

Dominika Kulczyk nie ukrywa, że to jakim jest człowiekiem w dużej mierze zawdzięcza ojcu i matce, Grażynie Kulczyk. W wywiadzie dla "Pytania na śniadanie" zdradziła, że jak była mała, rodzice potrącali jej kwoty z kieszonkowego za nie wyłączanie światła w pokoju. Jej rodzice rozwiedli się w 2005 roku. Podzielili między siebie ogromny majątek: Grażyna Kulczyk przejęła polskie interesy, na stałe mieszka w Poznaniu. Jan Kulczyk zarządza interesami zagranicznymi.

Jan Kulczyk, Grażyna KulczykEAST NEWS/ZENON ZYBURTOWICZ

Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk EAST NEWS/TRICOLORS

Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk

Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk poznali się najprawdopodobniej w 2005 roku na przyjęciu u wspólnej znajomej. Biznesmen był jeszcze wtedy żonaty, rozwód dostał w 2006 roku.

Spotkaliśmy się na wielkim przyjęciu naszej wspólnej znajomej. Janek podszedł do mnie, zaczęliśmy rozmawiać i tak rozmawiamy do dzisiaj. Bez przerwy - mówiła Przetakiewicz w "VIVIE!".

Przetakiewicz ma nawet na przedramieniu wytatuowane imię byłego partnera:

Joanna PrzetakiewiczWBF

Bizneswomen z pierwszym mężem rozstała się dwa lata przed spotkaniem Kulczyka.

a przyjęciu w Polskiej Radzie Biznesu
zorganizowanym przez koleżankę Przetakiewicz.
Żadna umowa nie jest gwarancją szczęścia. Wiem coś na ten temat, bo byłam mężatką od 20. roku życia. I to przez kilkanaście lat - powiedziała Joanna dla "VIVY!".

Joanna Przetakiewicz, Jan KulczykKAPiF

Przetakiewicz z byłym mężem ma trzech synów. Dwóch urodziła będąc na studiach, jeszcze zanim otworzyła prywatną klinikę stomatologiczną z siostrą ukochanego.

Wzięłyśmy kredyt, zebrałyśmy zespół fantastycznych lekarzy. I od pierwszego dnia miałyśmy sukces! Wszystko jest kwestią dobrej organizacji - stwierdziła w rozmowie z "Galą". - Bardzo pomagali mi rodzice. Bywało, że kładłam chłopców spać i wracałam do kliniki. Z moją wspólniczką często do trzeciej rano siedziałyśmy nad dokumentami. Wracałam do domu, wyprawiałam dzieci do szkoły, przesypiałam trzy godziny i znowu szłam do pracy.

Ciężka praca się opłaciła. Joanna Przetakiewicz w niedługim czasie mogła pochwalić się nie jedną kliniką, a kilkoma. Kiedy jednak zaczęła pokazywać się na salonach z Janem Kulczykiem, zaczęło jej wytykać, że jednego zamożnego mężczyznę zostawiła dla jego bogatszego. Jednak ona nic sobie z tego nie robiła, powtarzając, że "w dzisiejszych czasach kobiecie nie jest potrzebne nazwisko znanego męża, by mieć poczucie własnej wartości".

La Mania to moje dzieło. Jan oczywiście wspiera mnie w każdy możliwy sposób i muszę przyznać, że bez jego wsparcia ta inwestycja nie byłaby możliwa, bo nie miałabym możliwości aż tak się zaangażować. Ale nie miałabym satysfakcji, gdybym nie wierzyła w to, że jestem w stanie to zrobić sama - odpierała zarzuty, że założyła dom mody za pieniądze ukochanego.

Jan Kulczyk, Joanna PrzetakiewiczKAPiF

Joanna Przetakiewicz, Jan KulczykEAST NEWS/PIOTR BLAWICKI

Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk

Interes Joanny Przetakiewicz okazał się strzałem w dziesiątkę. Jej marka szybko zyskała uznanie i rozgłos. Dyrektor artystyczna La Manii w rozmowie z TVN zdradziła, że jej biznes szybko się rozwija, ponieważ korzysta ona z doświadczenia Kulczyka. Biznesmen nigdy nie wypowiadał się na temat marki partnerki, ale był obecny na pokazach mody. 12 września 2012 roku po zakończonej prezentacji kolekcji Przetakiewicz oficjalnie podziękowała mu za wsparcie.

Janku, zawsze mówiłeś mi, że trzeba realizować marzenia i latać wysoko, żeby zobaczyć jak najwięcej. Staram się to robić - powiedziała.

Na pokazie obecna była też Dominika Kulczyk z byłym już mężem, Janem Lubomirskim. Panie łączyły podobno bardzo dobre relacje.

Jan Kulczyk, Joanna Przetakiewicz, Dominika Kulczyk, Jan LubomirskiKAPiF

I to był ostatnie oficjalne wyjście pary. 10 dni później pojawili się jeszcze razem na ślubie Oli Kwaśniewskiej i Kuby Badacha. 1 listopada w prasie pojawiły się pierwsze doniesienia o kryzysie w ich związku. Przetakiewicz zdementowała plotki, ale już nigdy oficjalnie nie widzieliśmy jej u boku ukochanego. We wrześniu 2013 roku "Twoje imperium" podało, że doniesienia sprzed kilku miesięcy o ich rozstaniu są prawdziwe.

U podłoża rozstania, którego jednak nie udało nam się potwierdzić, leży też ponoć konflikt na tle różnicy w apetytach finansowych potomków obu stron. Jan Kulczyk ma syna i zamężną córkę, zaś Joanna Przetakiewicz trzech synów - czytamy dalej w tabloidzie.

Joanna Przetakiewicz, Jan KulczykKAPiF

Nie da się nie zauważyć, że od kiedy do mediów trafiła informacja, że między Kulczykiem a Przetakiewicz nie układa się najlepiej, biznesmen zaczął częściej pokazywać się na salonach w towarzystwie Dominiki, która za kilka miesięcy miała zostać członkiem rady nadzorczej w jego firmie, a poza tym, tak jak ojciec, borykała się z problemami w życiu osobistym. Prawie w tym samym czasie, kiedy dołączała do Kulczyk Investment House, podjęła decyzję o rozstaniu z mężem, Janem Lubomirskim. Byli parą 12 lat i doczekali się dwójki dzieci - Jeremi Sebastian ma teraz 9 lat, a Weronika Karla Konstancja - 5 lat. Dostali rozwód 18 listopada 2013 roku. 5 dni później, Kulczyk pojawiła się na gali finałowej Festiwalu Krzysztofa Pendereckiego. Nietrudno się domyślić, że towarzyszył jej ojciec. Z resztą tak samo jak 4 lutego na premierze filmu "Jack Strong" i dwa dni później na konferencji TVN.

Janek nie potrafi sam żyć - mówiła Przetakiewicz w wywiadzie dla "VIVY!".

Jan Kulczyk, Joanna PrzetakiewiczKAPiF

Dominika Kulczyk, Anja Rubik, Joanna Przetakiewicz i Mariusz Przybylski Dominika Kulczyk, Anja Rubik, Joanna Przetakiewicz i Mariusz Przybylski KAPiF

Dominika Kulczyk i Joanna Przetakiewicz

Na konferencji ramówkowej TVN Dominikę Kulczyk i Joannę Przetakiewicz posadzono bardzo blisko siebie. Oficjalnie pani widziano ostatni raz razem na wspomnianym pokazie La Manii, 12 września 2012 roku. Między Przetakiewicz a Kulczyk siedziała tylko Anja Rubik. W czasie prezentacji ramówki nie rozmawiały ze sobą, nie mają żadnych wspólnych zdjęć. Podobnie zresztą sytuacja wygląda z Janem Kulczykiem, który zasiadał w pierwszym rzędzie na widowni. Nie ma nawet zdjęcia z córką.

Dominika Kulczyk, Anja Rubik, Joanna PrzetakiewiczWBF

Jan Kulczyk na konferencję przyjechał w towarzystwie ochroniarzy. Córka i była partnerka przyjechały osobno. Obecnie Dominika Kulczyk jest w Soczi na Igrzyskach Olimpijskich. W 2010 roku jej ojciec oglądał z trybun inaugurację Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Warszawie. Jak zapewne się domyślacie, towarzyszyła mu... Joanna Przetakiewicz.

Jan Kulczyk, Joanna PrzetakiewiczEast News

Więcej o: