Robert Gawliński u Jakóbiaka: Miałem 3-letni epizod z narkotykami!

Robert Gawliński w ostatnim odcinku internetowego talk-show Łukasz Jakóbiaka "20m2" szczerze opowiedział o braniu narkotyków i o wychodzeniu z uzależnienia. Zaszokował też wyznaniem, że na scenę nie raz zdarzyło mu się wychodzić pod wpływem alkoholu. Co jeszcze zdradził?
Robert Gawliński , Łukasz Jakóbiak. Robert Gawliński , Łukasz Jakóbiak. Screen z Facebook.com

Robert Gawliński o polskim show-biznesie

Rozmowa Łukasza Jakóbiaka z Robertem Gawlińskim w "20m2" zaczęła się niewinnie - od narzekania na polski show-biznes. Gawliński czuje się zażenowany jego poziomem, czego nie omieszkał okazać. Wokalista wyraźnie nawiązywał do Joli Rutowicz:

Coraz mniej się artystów szanuje i mówię o Polsce. Jest taki trend, że jakaś tam "Jola Ogórek", która pokazała tyłek to jest top i to jest cudowne i ją się zaprasza i jej się zadaje mnóstwo pytań. I ja się zastanawiam, kto to ogląda? - pytał retorycznie w programie.

Robert GawlińskiScreen z Youtube.com

Robert Gawliński. Robert Gawliński. Screen z Youtube.com

O celebrytach

Gawliński zdecydowanie nie przepada za polskimi celebrytami! Gwiazdkom oberwało się po całości:

Mówię o typowym celebrycie, który nie ma innego celu w życiu niż ten, żeby się wylansować albo żeby się wypróżniać publicznie! Ani ty, ani ja nie jesteśmy celebrytami, bo ty coś robisz i ja coś robię - chwalił Jakóbiaka. - Celebryta to jest ten, który nic nie robi, tylko się lansuje - grzmiał wokalista.

Potem Gawliński nabrał już więcej odwagi i Joli Rutowicz oberwało się po nazwisku!

Jola Rutowicz? - dopytywał zaciekawiony Jakóbiak.
To jest dla mnie kwintesencja głupoty i bezmyślności polskich mediów i promowania kompletnie pustej istoty! - odpowiedział nie przebierając w słowach Gawliński.

Jola RutowiczKapif

Robert Gawliński Robert Gawliński kapif

O narkotykach

Jakóbiak ma zadziwiającą umiejętność sprawiania, że jego goście czują się u niego, jak na kozetce u psychoanalityka i powiadają o najbardziej bolesnych doświadczeniach. Gawliński wyznał mu, że dziennikarze wciąż pytają go o narkotyki:

(Pytają mnie - przyp. red.) o narkotyki, o to, czy teraz jeszcze biorę, bo cały czas jestem taki szczupły. Ktoś kiedyś przewalił, że nadużywam białego proszku do mycia zębów - wyznał z rozbrajającą szczerością.

Nawet sam Jakóbiak był zaskoczony szczerością wokalisty.

Miałem 3-letni epizod z różnymi medykamentami i od tamtej pory właściwie nie mam do czynienia z żadnymi narkotykami - przyznał się wokalista.

Robert GawlińskiKAPIF

O alkoholu

Gawliński bez ogródek opowiedział prowadzącemu o trudach zerwania z nałogiem narkotykowym:

Na początku było strasznie szaro, źle. Nie ukrywam, że czasami ratowałem się alkoholem, czasami wypijałem sporo, szczególnie ciężko było zasnąć - wyznał. - Polecam wszystkim, jeśli mają ochotę coś jeszcze w życiu zrobić, to trzeba wyskoczyć z tego gówna i już, ale sportowo polecam wszystkim! - wokalista dość szybko odzyskał ironiczny humor.

W mediach pojawiały się informacje o tym, że wokalista nie zawsze był w formie, kiedy wychodził na scenę.

Byłem pod wpływem alkoholu na scenie i to nie raz - przyznał.

Łukasz JakóbiakSceern z Youtube.com

Robert Gawliński, żona Monika Robert Gawliński, żona Monika KAPIF

O kłótniach z żoną

Ciągłe życie na walizkach, liczne wyjazdy, grono wiernych fanek - życie frontmana rockowej grupy nie sprzyja szczęściu małżeńskiemu. Jak się okazuje, Gawliński jest na te wszystkie uciechy odporny, bo jego małżeństwo z Moniką, dziś jego menadżerką, trwa już 25 lat!

Bardzo ważna jest dla mnie rodzina, czyli to, co mnie łączy z Monisią i z moimi synami. Z drugiej strony sam dla siebie jestem ważny, bo żeby kochać kogoś, trzeba pokochać siebie - powiedział.

Robert Gawliński , Łukasz JakóbiakScreen z Youtube.com

Życie małżeńskie dwóch wybuchowych osób nie jest łatwe, ale Gawliński ma na to metodę:

Głównie ja pierwszy przepraszam, ale Monia też - wyznał. - Mam taki charakter, że jestem wybuchowy, w jednej chwili mogę zabić, a w z drugiej myślę, co ty robisz, Robert, przecież Ty kochasz spokój, lubisz jak jest miło w domu, jak jest miła atmosfera. Idź ją przeproś i idę ją przeprosić - powiedział o sposobach na żonę.
I daje się od razu przeprosić? - dopytywał Jakóbiak.
Jest trochę dąsów, ale to jest bardziej w sferze takiej "no wiesz, muszę pokazać, że mnie strasznie dotknąłeś, uraziłeś" - przekomarzał się lider Wilków.

Cały program obejrzycie tutaj:

Więcej o: