"Najpierw byliśmy przyjaciółmi. Nic nie wskazywało na więcej". Historia miłości Kate i Williama

Księżna Kate urodziła syna. Z tej okazji przypominamy opisywaną już historię miłości Kate Middleton i księcia Williama. Ta sympatyczna książęca para nie zawsze miała z górki.
 książę William Kate Middleton książę William Kate Middleton REUTERS/SUZANNE PLUNKETT

Jak się poznali?

Księżna Kate, wtedy Kate Middleton i książę William poznali się w 2001 r. na Uniwersytecie St. Andrews w Szkocji, gdzie oboje studiowali. Książę po raz pierwszy zobaczył Kate na studenckim pokazie mody, w którym uczestniczyła, jednak droga do serca księcia zaczęła się od przyjaźni:

Na początku byliśmy przyjaciółmi. Nic nie wskazywało na więcej. Potem zaczęliśmy spędzać ze sobą coraz więcej czasu. Okazało się, że mamy wspólne zainteresowania, dużo wspólnych tematów i tak zaczęliśmy ze sobą być - wyznał w wywiadzie dla "The Royal Channel" książę William.

Kate Middleton w kreacji marki Emilia WicksteadEastNews

Wspólne mieszkanie

Na to, że Kate i William lepiej się poznali z pewnością miało wpływ to, że zamieszkali razem:

Najpierw mieszkaliśmy ze sobą tylko jako przyjaciele, bo mieszkaliśmy też  z grupą innym znajomych, a z czasem zaczęliśmy patrzeć na siebie inaczej - wyznał z rozbrajającą szczerością książę William w rozmowie z "The Royal Channel".

Kto by pomyślał, że Kate i William spędzali czas na pichceniu ulubionych potraw!

William czasami gotował dla mnie na Uniwesytecie, zawsze łączyło się to ze strachem, że coś pójdzie nie tak, a ja będę musiała ratować to, co jest jeszcze do uratowania - wyznała ze śmiechem Kate.

Wspólne spędzanie czasu zbliżyło ich do siebie:

To zajęło trochę czasu, żeby się poznać, ale dosyć wcześniej staliśmy się naprawdę bliskimi przyjaciółmi. - wyznała Kate.

Britain's Prince William and Kate Middleton pose in one of two official engagement portraits, taken by photographer Mario Testino in the Council Chamber in the State Apartment at St James's Palace in London on November 25, 2010. The prince and his fiancee, Catherine Middleton, are to get married next year, the Buckingham Palace said last month.  REUTERS/Copyright 2010 Mario Testino   MANDATORY CREDIT   (BRITAIN - Tags: ROYALS SOCIETY ENTERTAINMENT IMAGES OF THE DAY) NO COMMERCIAL OR BOOK SALES. NO SALES. NO ARCHIVES. FOR EDITORIAL USE ONLY. NOT FOR SALE FOR MARKETING OR ADVERTISING CAMPAIGNS. THIS IMAGE HAS BEEN SUPPLIED BY A THIRD PARTY. IT IS DISTRIBUTED, EXACTLY AS RECEIVED BY REUTERS, AS A SERVICE TO CLIENTS. NO THIRD PARTY SALES. NOT FOR USE BY REUTERS THIRD PARTY DISTRIBUTORSFot. HO REUTERS

Księżna Kate i książę William. Księżna Kate i książę William. AP/John Shearer

Watie Katie

Wydawać by się mogło, że wszystko znajdowało się na drodze do szczęścia, jednak William wciąż się nie oświadczał. Brytyjska prasa zaczęła wręcz w mało wyrafinowany sposób żartować z wiecznie czekającej na swojego księcia Kate i nadała jej przydomek "Watie Katie". Żartów i kpin w końcu było już za dużo: para z hukiem rozstała się w 2007 roku, a Kate bardzo zależało na tym, by pokazać Williamowi i rodzinie królewskiej, że trzyma się świetnie - bywała na imprezach i pokazywała, że doskonale się bawi bez księcia u swego boku. Wreszcie w w 2009 roku para znów się zeszła.

Britain's Prince William and Catherine, Duchess of Cambridge arrive for the 'Our Greatest Team Rises' event to celebrate TeamGB and ParalympicsGB at the Royal Albert Hall, in central London May 11, 2012.   REUTERS/Alastair Grant/Pool     (BRITAIN - Tags: ENTERTAINMENT SOCIETY SPORT OLYMPICS ROYALS)REUTERS/POOL

Kate Middleton i książę William. Kate Middleton i książę William. Reuters

Romantyczne oświadczyny

Książę oświadczył się w końcu na romantycznych wakacjach w Afryce w październiku 2010 r. Jako dowód swej miłości dał ukochanej imponujący pierścionek zaręczynowy, który kiedyś nosiła jego matka, księżna Diana. Zaręczyny ogłoszono oficjalnie 16 listopada 2010 roku.

Oświadczyłem się na wakacjach w Kenii, mogliśmy tam spędzić trochę czasu prywatnie z przyjaciółmi. Zdecydowałem, że nadszedł właściwy czas. Już od jakiegoś czasu rozmawialiśmy o ślubie, więc to nie było ogromne zaskoczenie. Chciałem wybrać ładne miejsce w Kenii i tam się oświadczyłem - powiedział  książę William w rozmowie z "The Royal Channel".
Jest prawdziwym romantykiem - wtrąciła wzruszona Kate.

Kate doskonale wiedziała, co ma odpowiedzieć księciu.

Oczywiście, odpowiedziałam tak - wyznała w rozmowie.

 książę william księżna kate AP/Chris Pizzello

Mimo tego same oświadczyny były dla niej zaskoczeniem:

Nie spodziewałam się, sądziłam, że może o tym myśli, ale nie spodziewałam się, że się oświadczy, byłam zszokowana i bardzo podekscytowana - wyznała ze śmiechem.

Już tuż po ogłoszeniu oświadczyn Kate i William mieli określone zdanie, co do powiększenia swojej rodziny:

Po ślubie chcemy też mieć rodzinę -  zdradził książę William w rozmowie z "The Royal Channel".

kate mountbattenGLINKA AGENCY/Photoshot/Glinka Agency

Księżna Kate i książę William Księżna Kate i książę William AP/Martin Meissner

Królewski ślub

Wreszcie nadeszła długo oczekiwana chwila: 29 kwietnia 2011 r. William i Kate powiedzieli sobie sakramentalne tak. Dosłownie każdy aspekt tej uroczystości był szeroko komentowany: od zachwycającej sukni od Alexandra McQueena przez pupę siostry Kate, Pippy Middleton, aż po braki w owłosieniu na głowie księcia Williiama.

In this image taken from video, Britain's Prince William, left, places the ring on the finger of his bride, Kate Middleton, as they stand at the altar at Westminster Abbey for the Royal Wedding in London on Friday, April, 29, 2011. (AP Photo/APTN) EDITORIAL USE ONLY NO ARCHIVE PHOTO TO BE USED SOLELY TO ILLUSTRATE NEWS REPORTING OR COMMENTARY ON THE FACTS OR EVENTS DEPICTED IN THIS IMAGEFot. AP

Ślub odbył się w Opactwie Westminsterskim, a wśród 1900 gości oprócz królewskiej rodziny byli też celebryci, m.in. Victoria i David Beckham, Rowan Atkinson czy Elton John. Po ślubie para w karecie udała się do Pałacu Buckingham, skąd z balkonu pozdrowili zebranych i pocałowali się na oczach tłumu. Potem udali się na przyjęcie za zamkniętymi drzwiami.

Britain's Prince William kisses his wife Kate, Duchess of Cambridge on the balcony of Buckingham Palace after the Royal Wedding in London Friday, April, 29, 2011. (AP Photo/Matt Dunham)Fot. Matt Dunham AP

Kate Middleton Kate Middleton AP

Skandal

We wrześniu gruchnęła wieść o tym, że zdjęcia topless księżnej Kate przeciekły do mediów! Magazyn "Closer" opublikował fotki, na których księżna opala się bez biustonosza na tarasie hotelu podczas wspólnych wakacji we Francji. Pałac Buckingham zakazał dalszej publikacji tych zdjęć, ale.. to jeszcze nie był koniec. Wkrótce duński magazyn "Se Og Hor" (czyli "Zobacz i  Posłuchaj") poszedł jeszcze dalej i opublikował zdjęcia księżnej, na których ta zdejmuje dół od bikini i wypina nagą pupę wprost to obiektywu paparazzo.

Kate Moddleton, SE, topless, naga, bottomlessscan Se Og Hor

Na nowo zaczęła się dyskusja co wolno, a czego nie wolno członkom rodziny królewskiej i gdzie przebiega granica intymności. Musimy przyznać, że wobec całej afery jaka rozgorzała wokół rozbieranych zdjęć, księżna zachowała się z niezwykłą klasą: postępując się tak, jakby nic się nie stało pojechała z mężem na Wyspy Salomona i w strojach typowych dla tego regionu uśmiechnięta rozmawiała z jego mieszkańcami.

książe william, kate middletonagencja gazeta

Kate Middleton. Kate Middleton. Star

Plotki o ciąży

Po tak bajecznym ślubie, wydawać by się mogło, że parę czeka już tylko bajeczne życie - nic bardziej mylnego. Media zaczęły spekulować teraz o ciąży księżnej. Jeszcze przed ślubem tabloidy rozpisywały się, że Kate spodziewa się dziecka. O takich rewelacjach donosił m. in. "Star". Po ślubie wszyscy tym bardziej nie mogli doczekać się potomka pary książęcej. We wrześniu 2011 r. "Star" zapewniał zaś czytelników, że księżna spodziewa się bliźniaków i co więcej tabloid znał już ich płeć: z przekonaniem twierdził, że para książęca doczeka się chłopca i dziewczynki.

Księżna KateStar

Magazyn "People" życzyłby sobie takiego prezentu na pierwszą rocznicę ślubu pary w kwietniu tego roku.

Księżna KatePeople

"In touch" już w czerwcu w każdej dodatkowej fałdce w okolicach brzuchu księżnej dopatrywał się znamion ciąży.

Kate MiddletonIn Touch

księżna Kate, książę William. księżna Kate, książę William. AP

Królewski potomek

Doniesienia o ciąży Kate potwierdziły się w zeszłym roku, chociaż już parę tygodni temu znajoma Middleton ze studiów wygadała się o błogosławionym stanie Kate.

William i Kate planują ogłosić to w grudniu - powiedziała Jessica Hay w wywiadzie dla australijskiego tygodnika "New Idea".

Żeby mogło dojść do takiego oświadczenia muszą być spełnione określone wymogi:

Jeśli faktycznie jest w ciąży, musi odczekać z ogłoszeniem do 12. tygodnia - powiedziała w ABC News, królewska korespondentka, Kate Nicholl.

O radosnej nowinie rodzina królewska poinformowała w poniedziałek, 3 grudnia, rano.

Ich Królewskie Wysokości książę i księżna Cambridge z przyjemnością informują że księżna Cambridge jest w ciąży. Królowa, książę Edynburga, książę Walii, księżna Kornwalii, książę Harry i członkowie obu rodzin cieszą się z tej nowiny - czytamy w oświadczeniu.

Książę William, księżna KateForum

Britain's Catherine, Duchess of Cambridge embraces a child during a vist to Alder Hey Hospital in Liverpool, northern England February 14, 2012.       REUTERS/Nigel Roddis (BRITAIN - Tags: ENTERTAINMENT SOCIETY ROYALS)REUTERS/NIGEL RODDIS

Dalszy ciąg już znacie. Kate i William mają syna.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.