Kim Basinger i Mickey Rourke 26 lat po premierze "9 i pół tygodnia". Ona nadal piękna, a on...

Kultowy erotyczny thriller miał swoją premierę w 1986 roku. 26 lat minęło i aktorzy odgrywający główne role znacznie się zmienili. Zwłaszcza Mickey Rourke.
Kim Basinger i Mickey Rourke. Kim Basinger i Mickey Rourke. AP

"Black November"

Kim Basinger i Mickey Rourke pojawili się na środowej premierze filmu politycznego "Black November". Niestety, nie pozowali do wspólnych zdjęć. 26 lat po premierze kultowego "9 i pół tygodnia" Kim Basinger nadal wygląda świetnie! Aktorka w tym roku kończy 59 lat! Aż trudno w to uwierzyć.

Kim Basinger attends the premiere of the film, "Black November" at United Nations Headquarters Wednesday, Sept. 26, 2012. The film stars Basinger, Mickey Rourke, Anne Heche, Wyclef Jean and Akon and chronicles the turmoil of an unending oil spill in the Niger Delta. The film follows one local community's struggle against their own government and multi-national oil corporations to repair the lives, land and environment that is being plundered. (AP Photo (AP Photo/David Karp)AP/David Karp

Czas nie obszedł się zbyt łaskawie z partnerem Kim z filmu. Mickey Rourke sam wyznał, że jego "nowe oblicze" jest efektem nieudanych operacji plastycznych, a także kontuzji odniesionych w walkach bokserskich.

This image released by Starpix shows actor Mickey Rourke at the premiere of the film, "Black November" at United Nations Headquarters Wednesday, Sept. 26, 2012. The film stars Rourke, Kim Basinger, Anne Heche, Wyclef Jean and Akon and chronicles the turmoil of an unending oil spill in the Niger Delta. The film follows one local community's struggle against their own government and multi-national oil corporations to repair the lives, land and environment that is being plundered. (AP Photo/Starpix, Kristina Bumphrey)AP/Kristina Bumphrey

Kim Basinger, Mickey Rourke. Kim Basinger, Mickey Rourke. 9 i pół tygodnia

Tak było kiedyś...

Chyba nie ma miłośnika filmów, który nie obejrzałby tego erotycznego thrillera i nie kojarzyłby tych zmysłowych scen. Scena striptizu, scena z lodem czy fragment, kiedy Mickey karmi Kim przy lodówce. Jedzenie nigdy nie było tak seksowne. Basinger uznana została za symbol seksu. Jeśli chodzi o Rourke'a - to podejrzewamy, że nie było kobiety, która by się w nim nie podkochiwała...

Kim Basinger, Mickey Rourke

Kim Basinger i Mickey Rourke pozowali do wspólnych zdjęć w 2009 roku na premierze filmu "The Informants", w którym oboje wystąpili.

Mickey Rourke (L) and Kim Basinger, stars of the film "The Informers", talk at the film's premiere in Hollywood, California April 16, 2009. REUTERS/Fred Prouser      (UNITED STATES ENTERTAINMENT)

Kim Basinger Kim Basinger fot. Vogue

Kim Basinger

Kontrowersyjny film z 1986 roku zrobił z Kim Basinger wielką gwiazdę. Pojawiała się na okładkach wielu magazynów o modzie. Trzy lata później, w 1989 roku, Kim wcieliła się w Vicky Vale w "Batmanie" Tima Burtona.

Kim Basinger

Pozowała też nago do "Playboya".

Kim Basinger na okładce Playboya

Kontynuowała sukcesy na ekranach w latach 90. Za rolę w "Tajemnicach Los Angeles" z 1997 roku dostała Oscara.

Kim Basinger

Po tym wystąpiła m.in. w "Ósmej mili" - zagrała matkę bohatera odtwarzanego przez Eminema. Wciąż jest aktywna zawodowo. Ostatnio mogliśmy oglądać ją w filmie "Charlie St. Cloud" z Zackiem Efronem. Czasami chyba trochę przesadza z botoksem...

Kim Basinger

Kim Basinger i Alec Baldwin. Kim Basinger i Alec Baldwin. AP

Kim Basinger

Kim Basinger była dwukrotnie zamężna. Jej pierwszym mężem był charakteryzator Ron Snyder-Britton. Wzięli ślub w 1980 roku, a rozwiedli się w 1989. Rok później, na planie filmu "Zawód Pan Młody", poznała swojego drugiego męża, Aleka Baldwina. Pobrali się w 1993 roku. Wystąpili razem w filmie "Ucieczka gangstera" z 1994 roku.

Kim Basinger, Alec BaldwinKadr z filmu

Mają jedną córkę, 17-letnią Ireland. Uważani byli za szczęśliwe i przykładne małżeństwo, wszystkich więc zaskoczyła informacja o ich separacji - nastąpiło to w 2000 roku. W 2002 byli oficjalnie rozwiedzeni. Stoczyli zażartą walkę sądową o opiekę nad córką. Ireland jest bardzo aktywna na Twitterze i często dzieli się zdjęciami w bikini. Urodę odziedziczyła po mamie :)

 

Ireland Baldwinscreen z twitter.com

Actress Kim Basinger, left, and her daughter, Ireland Baldwin, arrive at the premiere of film, "Twilight," in Los Angeles on Monday, Nov. 17, 2008. (AP Photo/Matt Sayles)Fot. Matt Sayles AP

Mickey Rourke, Andy MacDowell Mickey Rourke, Andy MacDowell fot. Vanity Fair

Mickey Rourke

Dla przypomnienia - Rourke wyglądał kiedyś właśnie tak. Był bożyszczem kobiet. Przystojny, niegrzeczny i lubiący skandale - taki mężczyzna to marzenie wielu kobiet :)

MICKEY ROURKE   Date:Fot. Mary Evans Picture Library EAST NEWS/

Jednak efekty "metamorfozy", jaką przeszedł, są przerażające. Na najnowszych zdjęciach trudno go poznać. Hulaszczy tryb życia, awantury, używki - wszystko to zmieniło go nie do poznania. Co ciekawe, aktor zdołał wykorzystać odmianę swojego wyglądu w filmach takich jak "Sin City" i "Zapaśnik".

??NATIONAL PHOTO GROUP  Mickey Rourke is seen out to lunch with a friend in Los Angeles. Job: 051612J27 EXCLUSIVE May 16th 2012 Los Angeles, CA NPG.com

Został aresztowany za jazdę na skuterze pod wpływem alkoholu w 2007 roku.

fot. The Smoking Gun

?NATIONAL PHOTO GROUP  Mickey Rourke is seen out to lunch with a friend in Los Angeles. Job: 051612J27 EXCLUSIVE May 16th 2012 Los Angeles, CA NPG.com

Mickey Rourke Mickey Rourke AP/Chris Pizzello

Mickey Rourke

Po roli w "9 i 1/2 tygodnia" oraz po bardzo dobrze przyjętych "Harry Angel" i "Ćmie barowej", w 1991 roku porzucił aktorstwo i został profesjonalnym bokserem. Do tej decyzji przyczynił się też jego hulaszczy tryb życia. Awanturował się na planach filmowych, nikt nie chciał z nim pracować. Szerszej publiczności przypomniał o sobie rolą w "Sin City" z 2005 roku. Ale to 2008 rok przyniósł jego prawdziwy i głośny "come-back". Za genialną rolę w filmie "Zapaśnik" posypały się na niego nagrody, m.in. Złoty Glob za najlepszą pierwszoplanową rolę męską w dramacie.

Mickey Rourke Zapaśnik Wrestler

Mogliśmy go też oglądać w "Niezniszczalnych" i drugiej części "Iron Mana".

Actor Mickey Rourke arrives for the 2009 Independent Spirit Awards in Santa Monica, Calif., on Saturday, Feb. 21, 2009. Rourke is nominated for best male lead for his role in "The Wrestler." (AP Photo/Dan Steinberg)

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.