Nie tylko konie w serialu Rosati. Największe wypadki i nieszczęścia na planach filmowych

Praca ekip filmowych czy serialowych nie zawsze jest taką sielanką na jaką wygląda. Aż ciężko uwierzyć jakie niebezpieczeństwa mogą im zagrażać.

Zdychające konie na planie serialu "Luck"

weronika rosati, serial luck

Weronika Rosati  zapewne nie posiadała się z radości, kiedy dowiedziała się, że została obsadzona w serialu "Luck". Współpraca z takimi gwiazdami Hollywood jak Dustin Hoffman czy Nick Nolte to nie lada nobilitacja dla ambitnej aktorki.  Niestety, nadzieje na rozpęd kariery zdały się na niewiele, bowiem produkcja serialu została wstrzymana. Przyczyną podjęcia decyzji o zaprzestaniu kręceniu nowych odcinków była nagła i niespodziewana śmierć koni, które brały udział w produkcji.

In this image released by HBO, horses race in a scene from the HBO original series "Luck."  HBO says a horse used for the racetrack drama "Luck," was euthanized after suffering an injury. The animal was being led to a Los Angeles-area racetrack stable when it reared and fell back Tuesday morning, suffering a head injury, according to HBO. The horse was euthanized at the Santa Anita Park racetrack in Arcadia, where "Luck" is filming its second season.  It's the third horse death to occur during production of the series starring Dustin Hoffman and Nick Nolte. (AP Photo/HBO, Gusmano Cesaretti)

Cztery śmierci na planie filmu "Duch"

film duch

Aż cztery osoby zmarły podczas kręcenia zdjęć do trzech kolejnych części tego horroru. Pierwszą ofiarą była odtwórczyni głównej roli -  Heather O' Rourke. Dziewczynka dostała wstrząsu septycznego w wyniku którego zmarła. Następna aktorka, Dominique Dunne, została uduszona przez swojego chłopaka. Aktor Julian Beck zmarł na raka żołądka, natomiast Will Sampson doznał komplikacji po operacji nerek i również odszedł.  Legenda głosi, że klątwę na ekipę filmową ściągnęły prawdziwe ludzkie kości, które były wykorzystane podczas kręcenia jednej ze scen.

Ścięte głowy na planie "The Twighligh Zone"

the twilight zone film

Również plan filmowy Stevena Spielberga nie okazał się fortunny dla obsady filmu " The Twilight Zone". Podczas kręcenia sceny z helikopterem, zginęła trójka aktorów. W wyniku wypadku śmigłowca, który unosił się zbyt blisko ziemi, śmigła ścięły głowy Vica Morrowa i Myca Dinh Le, natomiast Renee Shin- Yi Chen została zmiażdżona przez uszkodzony śmigłowiec. Reszta ekipy nie doznała żadnych obrażeń.

Brandon Lee trafiony kulą podczas kręcenia " Kruka"

the crow, film, brandon lee

Brandon Lee, syn aktora Bruce'a Lee, został śmiertelnie postrzelony podczas kręcenia jednej ze scen filmu "Kruk". Broń, która była użyta jako rekwizyt, okazała się być naładowana. Kula trafiła Brandona w brzuch; aktor zmarł na skutek odniesionych ran.

"Troja" i zerwane ścięgno Pitta

troja, film, brad pitt

Brad Pitt, który w filmie "Troja" wcielił się w postać Achillesa, jak na ironię losu, podczas zdjęć zerwał sobie ścięgno swojego filmowego bohatera! Natomiast inny aktor, George Camilleri, złamał sobie nogę podczas tej samej produkcji . Złamanie i powikłania po operacji okazały się na tyle poważne, że aktor dwa tygodnie po wypadku, zmarł.

Tajemnicze zachorowania podczas produkcji "The Conqueror"

the conqueror

Również niepomyślny okazał się plan filmu "The Conqueror". Na planie tej produkcji pracowało 221 osób. Aż 91 jeden z nich zachorowało na raka, 46 z nich zmarło. Plan zdjęciowy mieścił się koło Utah. Jedną z teorii, która tłumaczy masowe zachorowania jest  fakt, iż w pobliżu amerykański rząd testował broń atomową. Radioaktywny pył miał wywołać śmiertelną chorobę. Jednak, co ciekawe, żadne badania nie wykazały szkodliwych związków obecnych w tamtym rejonie.

Niebezpieczny strzał w "Niebezpiecznych ujęciach"

cover up

Tragiczna w skutkach okazała się być zabawa Jona- Erica Hexuma. Aktor podczas kręcenia kolejnego odcinka serialu, bawił się bronią w której były same ślepe naboje. W pewnym momencie przyłożył pistolet do głowy, udając, że chce popełnić samobójstwo. Zapytał żartobliwie "Czy została tam jeszcze jakaś kula dla mnie?" i nacisnął na spust. Nie wiedział, że ślepe naboje są bardzo niebezpieczne dla człowieka, a proch strzela z większą prędkością niż prędkość dźwięku. W ten bezmyślny sposób zakończył swoje życie.

Klątwa "Egzorcysty"

egzorcyzmy

Jednak najbardziej "przeklęty" okazał się film "Egzorcysta". W czasie zdjęć zmarło bowiem aż 9 członków ekipy. Wiele osób związanych z filmem przechodziło załamania nerwowe lub zapadało na tajemnicze, niewytłumaczalne choroby. W rodzinach członków ekipy pojawiły się również próby samobójcze. Sam reżyser wezwał na plan filmowy egzorcystę by przepędzić Zło, które miało być sprawcą nieszczęść. Film został zakazany w Malezji, Singapurze, a w Wielkiej Brytanii można go było obejrzeć dopiero po kilkunastu latach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.