Katarzyna Adamik pokazała się z partnerką. Pierwszy raz oficjalnie razem!

Córka Agnieszki Holland i jej droga do szczerego wyznania.
Katarzyna Adamik. Katarzyna Adamik. fot. Agencja Gazeta

Wyznanie w Vivie

Na początki marca byliśmy świadkami homoseksualnego wyznania. Zaproszona do wywiadu Katarzyna Adamik, córka Agnieszki Holland, przyznała się do długoletniego związku z inną kobietą. Wyznanie było dla niej naturalne, bo nie chce już ukrywać swoich skłonności.

Zakochałam się w kobiecie. To nie jest tajemnicą, ale w naszym kraju stanowi ciągle coś egzotycznego. Dobrze jednak, że Polska otwiera się na inność albo może raczej różnorodność. Czytałam gdzieś, że statystycznie 10 procent ludzkości jest homoseksualna, pewnie w Polsce jest podobnie - powiedziała.

26 luty 2012, Los Angeles, CA, USA  Polska ekipa filmu w CIEMNOSCI (In Darkness) w drodze na ceremonie wreczenia Oskarow (84th Oscar Academy Awards).    fot. Radoslaw Nawrocki/FORUM

Katarzyna Adamik Katarzyna Adamik Forum Gwiazd

Droga do wyznania

Adamik jeszcze kilka lat temu nie chciała mówić o swoich uczuciach. W wywiadzie, także dla dwutygodnika "Viva" zapytano ją o to, jacy mężczyźni podobają się jej i jej matce.

Agnieszka ma gust do takich dziwnych (śmiech). Uważa na przykład, że szramy są supersexy. Nie fascynuje jej perfekcja. A ja się z nią zgadzam, że jak ktoś jest za ładny, robi się plastikowy. Ale rzadko rozmawiamy o mężczyznach - odpowiedziała.
Katarzyna Adamik , Olga Chajdas. Katarzyna Adamik , Olga Chajdas. fot. Forum Gwiazd

Katarzyna Adamik z partnerką

Adamik dojrzała i nie ma problemów z tym, by pojawiać się w telewizji, a także na oficjalnych imprezach w towarzystwie swojej wybranki. We wtorek, obie panie gościły w "Pytaniu na śniadanie", gdzie promowały swój najnowszy spektakl " Zrób sobie raj" na podstawie książki Mariusza Szczygła.

Katarzyna Adamik , Olga Chajdas. Katarzyna Adamik , Olga Chajdas. fot. Forum Gwiazd

O związku z kobietą

Adamik jest związana z Olgą Chajdas, młodą reżyserką. Poznały się w 2007 roku na planie serialu "Ekipa", gdzie Chajdas była asystentką Agnieszki Holland. Obie kobiety, poza miłością, łączy również praca. Obie brały udział w nominowanym do Oskara " W ciemności", reżyserują serial "Głęboka woda", a także wystawiają sztukę w warszawskim teatrze Studio. Katarzyna Adamik, zapytana o przyszłość związku przyznała, że liczy na zmianę prawa pod kątem osób homoseksualnych.

Nie mam wojowniczego temperamentu. Właśnie tworzy się prawo partnerskie i mam nadzieję, że dojdzie do tego, że nie będzie się marginalizować tak dużej grupy Polaków.
Agnieszka Holland, Katarzyna Adamik. Agnieszka Holland, Katarzyna Adamik. fot. KAPIF

Współpraca z matką

Adamik często współpracuje z matką. Poza "W ciemności" wspólnie wyreżyserowały film "Janosik". Poza pracą, łączy je również silna więź emocjonalna. Reporterka "Vivy" zapytała, jak rodzice zareagowała na wyznanie córki.

Nigdy nie mieli z tym problemu- skwitowała.

 

 Katarzyna Adamik Agnieszka Holland

Więcej o: