Katarzyna Adamik pokazała się z partnerką. Pierwszy raz oficjalnie razem!

Córka Agnieszki Holland i jej droga do szczerego wyznania.
Katarzyna Adamik. Katarzyna Adamik. fot. Agencja Gazeta

Wyznanie w Vivie

Na początki marca byliśmy świadkami homoseksualnego wyznania. Zaproszona do wywiadu Katarzyna Adamik, córka Agnieszki Holland, przyznała się do długoletniego związku z inną kobietą. Wyznanie było dla niej naturalne, bo nie chce już ukrywać swoich skłonności.

Zakochałam się w kobiecie. To nie jest tajemnicą, ale w naszym kraju stanowi ciągle coś egzotycznego. Dobrze jednak, że Polska otwiera się na inność albo może raczej różnorodność. Czytałam gdzieś, że statystycznie 10 procent ludzkości jest homoseksualna, pewnie w Polsce jest podobnie - powiedziała.

26 luty 2012, Los Angeles, CA, USA Polska ekipa filmu w CIEMNOSCI (In Darkness) w drodze na ceremonie wreczenia Oskarow (84th Oscar Academy Awards).  fot. Radoslaw Nawrocki/FORUM

Katarzyna Adamik Katarzyna Adamik Forum Gwiazd

Droga do wyznania

Adamik jeszcze kilka lat temu nie chciała mówić o swoich uczuciach. W wywiadzie, także dla dwutygodnika "Viva" zapytano ją o to, jacy mężczyźni podobają się jej i jej matce.

Agnieszka ma gust do takich dziwnych (śmiech). Uważa na przykład, że szramy są supersexy. Nie fascynuje jej perfekcja. A ja się z nią zgadzam, że jak ktoś jest za ładny, robi się plastikowy. Ale rzadko rozmawiamy o mężczyznach - odpowiedziała.
Katarzyna Adamik , Olga Chajdas. Katarzyna Adamik , Olga Chajdas. fot. Forum Gwiazd

Katarzyna Adamik z partnerką

Adamik dojrzała i nie ma problemów z tym, by pojawiać się w telewizji, a także na oficjalnych imprezach w towarzystwie swojej wybranki. We wtorek, obie panie gościły w "Pytaniu na śniadanie", gdzie promowały swój najnowszy spektakl " Zrób sobie raj" na podstawie książki Mariusza Szczygła.

Katarzyna Adamik , Olga Chajdas. Katarzyna Adamik , Olga Chajdas. fot. Forum Gwiazd

O związku z kobietą

Adamik jest związana z Olgą Chajdas, młodą reżyserką. Poznały się w 2007 roku na planie serialu "Ekipa", gdzie Chajdas była asystentką Agnieszki Holland. Obie kobiety, poza miłością, łączy również praca. Obie brały udział w nominowanym do Oskara " W ciemności", reżyserują serial "Głęboka woda", a także wystawiają sztukę w warszawskim teatrze Studio. Katarzyna Adamik, zapytana o przyszłość związku przyznała, że liczy na zmianę prawa pod kątem osób homoseksualnych.

Nie mam wojowniczego temperamentu. Właśnie tworzy się prawo partnerskie i mam nadzieję, że dojdzie do tego, że nie będzie się marginalizować tak dużej grupy Polaków.
Agnieszka Holland, Katarzyna Adamik. Agnieszka Holland, Katarzyna Adamik. fot. KAPIF

Współpraca z matką

Adamik często współpracuje z matką. Poza "W ciemności" wspólnie wyreżyserowały film "Janosik". Poza pracą, łączy je również silna więź emocjonalna. Reporterka "Vivy" zapytała, jak rodzice zareagowała na wyznanie córki.

Nigdy nie mieli z tym problemu- skwitowała.

 

 Katarzyna Adamik Agnieszka Holland

Więcej o:
Komentarze (81)
Katarzyna Adamik pokazała się z partnerką. Pierwszy raz oficjalnie razem!
Zaloguj się
 • oojtam_oojtam

  Oceniono 93 razy 45

  Każdy swoje życie ma prawo przeżyć po swojemu. Nikogo nie krzywdzą, chcą być szczęśliwe, więc w czym problem?!

 • nawia

  Oceniono 34 razy 24

  Jestem w stanie zrozumieć, że ktoś kocha inaczej. Kobietę pociąga inna kobieta, a mężczyznę - mężczyzna. Tylko powiedzcie mi, czemu te kobiety są takie niekobiece, a faceci są tacy zbabiali? Kobieta, która ubiera się i wygląda jak facet, nie jest kobieca (różni się od faceta jedynie "atrybutami" seksualnymi). Rozpatrując dalej - nie mam pojęcia, dlaczego wtedy lesbijki wybierają te męskie kobiety, a nie faceta? Chodzi o wrażliwość, podejście, zrozumienie kobiecej psychiki i kobiecej fizjologii? Jak to działa? Miłość to miłość. Są różne jej odmiany. Ale co kieruje takimi ludźmi?... Pytam całkowicie poważnie.

 • bezkrytycznie

  Oceniono 34 razy 16

  No to już wiem, kto zdobędzie w tym roku tytuł "Viva najpiękniejsi"

 • wojszal

  Oceniono 52 razy 14

  Powodzenia, Drogie Panie. Trzymam kciuki za Wasze szczęście, w tym chorym z zawiści i nietolerancji kraju.

 • assa

  Oceniono 43 razy 13

  Podobna do mamy. Fajna para.

 • cosma

  Oceniono 37 razy 13

  Zakochała się .................... !!!!!!!!!!!!!!! To jej sprawa , ale ten lans na plotku - to duża przesada aaa !!!!!!!!!!!!!!!

 • faja1

  Oceniono 9 razy 7

  o kurcze jakbym je spotkal razem to bym sie w zyciu nie domyślił ;)

 • czeyo

  Oceniono 20 razy 6

  Obie sa rezyserami /rezyserkami ? /. Olga Chajdas / 10 lat moldsza od Adamik / jest zdolniejsza.Nie rozumiem dlaczego Olga wystepuje jako dziewczyna Adamik.Moze by tak odwrotnie ?

 • miruna

  Oceniono 26 razy 4

  Z kasą i pozycją którą ma, można się przyznać nawet do tego, że się sypia z kozą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX