Monika Kuszyńska ma dziś urodziny!

Kończy 32 lata.
Monika Kuszyńska. Monika Kuszyńska. kapif

32. urodziny piosenkarki

Dokładnie 32 lata temu w Łodzi przyszła na świat Monika Kuszyńska, piosenkarka, autorka tekstów i była wokalistka zespołu Varius Manx. W dniu urodzin życzymy Monice wszystkiego najlepszego i przypominamy najważniejsze momenty w jej karierze.

monika kuszyńska

Monika Kuszyńska. Monika Kuszyńska. Agencja Gazeta

Początki

Monika Kuszyńska swoją przygodę ze sceną zaczynała jako wokalistka zespołu Farenheit. Wydała z nim w 2001 roku singiel "Film". Okazał się on dla Moniki przepustką do wielkiej kariery. To właśnie po wydaniu tej piosenki śliczną łodziankę zauważył Robert Janson, który zaprosił wokalistkę do współpracy z grupą Varius Manx, gdzie zastąpiła Kasię Stankiewicz.

monika kuszyńska, robert jansonKasia Stankiewicz

Monika Kuszyńska Monika Kuszyńska Agencja Gazeta

Sukcesy z "Varius Manx"

Varius Manx z Moniką Kuszyńską wydał trzy krążki : "Eta" (2001), "Eno" (2002) i "Emi" (2004). Zespół zdobył m.in. główną nagrodę na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich, gdzie wykonał przebój "Moje Eldorado".

Monika Kuszyńska w sesji dla magazynu Monika Kuszyńska w sesji dla magazynu "Maxim". Maxim

Sesja dla "Maxima"

W grudniu 2002 roku Monika pojawiła się na okładce magazynu "Maxim". Przez redakcję pisma została okrzyknięta najseksowniejszą polską wokalistką.

monika kuszyńskamonika kuszyńska

Monika Kuszyńska. Monika Kuszyńska. Agencja Gazeta

Wypadek

W 2006 roku szczęście odwróciło się od Moniki. Razem z pozostałymi członkami zespołu Kuszyńska uległa wypadkowi samochodowemu, na skutek którego wokalistka została sparaliżowana od pasa w dół. Samochód prowadził lider zespołu, Robert Janson. Kuszyńska do dziś poddawana jest intensywnej rehabilitacji. Po wypadku piosenkarka definitywnie rozstała się z zespołem. W kilku wywiadach wyraziła też żal w stosunku do kolegów z grupy. Rok temu w programie "Między kuchnią a salonem" powiedziała :

To były bardzo powierzchowne znajomości. Kiedy to się skończyło, kiedy tych ludzi nagle nie było wokół mnie, to nie zdziwiłam się szczególnie, a wręcz ulżyło mi nawet, bo to nie były postaci, które w tak ciężkiej, tak intymnej sytuacji chciałabym przy sobie widzieć.

Monika Kuszyńska

Monika Kuszyńska Monika Kuszyńska Agencja Gazeta

Długie leczenie

Od czasu wypadku Monika Kuszyńska wciąż nie odzyskała pełnej sprawności fizycznej. Nie traci jednak optymizmu i wiary w to, że odzyska zdrowie. W wywiadzie dla "Faktu" z 2009 roku artystka mówiła :

Były pytania, czy ja sama siebie potrafię zaakceptować. Do końca nigdy się to nie udaje, ale nadzieje, że wstanę, są zawsze. Medycyna i nasze ciało są niezbadane, cuda istnieją. Czekam na przełom w medycynie, który w każdej chwili może się przydarzyć.

Monika kuszyńska

Artystka mówiła też w "Dzień Dobry TVN" o tym, że chce żyć normalnie, założyć rodzinę i mieć dzieci.

Monika Kuszyńska z Ewą Ewart i Kamillą Baar. Monika Kuszyńska z Ewą Ewart i Kamillą Baar. "Pani"

Sesja dla "Pani"

W 2010 roku artystka pojawiła się na okładce listopadowego numeru magazynu "Pani". Pozowała razem z Ewą Ewart i Kamilą Baar. Była to pierwsza okładka wokalistki od czasu wypadku. Wyglądała rewelacyjnie.

monika kuszyńska

Monika Kuszyńska z mężem Kubą Raczyńskim. Monika Kuszyńska z mężem Kubą Raczyńskim. FORUM

Na ślubnym kobiercu

W sierpniu 2011 roku artystka poślubiła swojego wieloletniego partnera, saksofonistę Kubę Raczyńskiego. Mąż wspiera Monikę w rehabilitacji. To dzięki niemu 32-latka czuje się atrakcyjna i gotowa na nowe wyzwania. Jakub był przy Monice w najtrudniejszym dla niej okresie.

Monika Kuszyńska. Monika Kuszyńska. Agencja Gazeta

Monika wraca do gry

Optymizm wokalistki przekłada się na jej plany zawodowe. W 2009 roku Monika wydała razem z przyjaciółką, Beatą Bednarz płytę "Pasja miłości". I zapowiada, że pojawią się kolejne piosenki. Artystka bierze też udział w koncertach charytatywnych, wspierając przy tym chorych i potrzebujących.

monika kuszyńska

Trzymamy kciuki za dzisiejszą solenizantkę, życzymy wszystkiego najlepszego i przede wszystkim : pełnego powrotu do zdrowia!

Więcej o: