Kontrowersyjne kampanie i reklamy. Szokujące?

Czy nieprzyzwoita reklama jest bardziej skuteczna? Na pewno wywołuje w nas silne emocje i stan pobudzenia. Nie pozostawia odbiorcy wobec niej obojętnym, co jest tak naprawdę celem reklamy..  Łatwo jednak przekroczyć cienką granicę dobrego smaku i wtedy reklama może stać się antyreklamą marki. Przedstawiamy Wam reklamy, które namieszały sporo w mediach.
AIDS Hilfe Wien AIDS Hilfe Wien materiały reklamowe

AIDS Hilfe Wien

Kampania  "AIDS Hilfe Wien", sfotografowana przez Olivera Gasta, która odbyła się w Austrii w 2009 roku, pokazuje czuwającego Anioła nad parą uprawiającą seks. Przemawia do Was?

AIDS AIDS materiały reklamowe

MTV

Nie mniej kontrowersyjną kampanię reklamową mającą na celu uświadomić problem zarażeń chorobą AIDS w Brazylii - wyprodukowało MTV.

Hasło reklamowe nawoływało wówczas:

Z wyjątkiem AIDS nic się nie zmieniło.

Tom Ford Perfumes Tom Ford Perfumes materiały reklamowe

Tom Ford

Kiedy Tom Ford powołał Terry'ego Richardsona do sfotografowania jego perfum nie odbyło się bez skandalu, bowiem butelka perfum umiejscowiona została między udami nagiej modelki. Inna reklama produktu przedstawia środkowy, męski palec wetknięty w czerwone, rozchylone usta kobiety. Władze włoskie zakazały rozpowszechniania reklamy.

D&G D&G materiały reklamowe

D&G

W 2007 roku reklama  kolekcji D&G przedstawiała sceny morderstwa. Szokujące? Innym razem postawili na gwałt jako temat przewodni kampanii. Innym razem pojawił się wątek homoseksualny...

trumny Lindner trumny Lindner materiały producenta

Trumny

Seksowne modelki przy trumnach - na taki pomysł kontrowersyjnego kalendarza wpadła jedna z polskich firm produkująca trumny. Czy promowane przez producenta hasło:

"Trumny, w których wyglądasz jak żywy"

to przykład świetnej kampanii marketingowej, czy też szczyt złego smaku i braku szacunku dla śmierci?

John Galliano John Galliano materiały reklamowe

John Galliano

Zdjęcia reklamujące jesienno-zimową kolekcję biżuterii na rok 2008/2009 przedstawiają parę ubraną jedynie w biżuterię w dwuznacznych pozach. Nasiąknięte erotyką zdjęcia nie zostały zakazane, jednakże spotkały się ze sporą krytyką.

Sisley Sisley materiały reklamowe

Sisley

Kampania Domu Mody Sisley z 2001 roku wzbudziła wiele kontrowersji... Seks zawsze będzie się dobrze sprzedawał, niestety w tym przypadku pojawia się pytanie czy nawiązanie do...  nie zrobiło więcej szkody niż pożytku dla wizerunku firmy.

Puma Puma materiały reklamowe

Puma

Ta reklama, która wyciekła w 2003 roku przysporzyła marce PUMA wiele kłopotów. Nigdy nie ujawniono nazwiska autora oraz nie przyznano się do niej oficjalnie.

Deutsch Magazine Deutsch Magazine materiały reklamowe

Deutsch Magazine

Jak myślicie... Co sądzi na temat tej kampanii, największa miłośniczka psów, Joanna Krupa?

Luciano Carvari Luciano Carvari materiały reklamowe

Luciano Carvariego

Wiele kontrowersji budzą kampanie reklamowe butów Luciano Carvariego.

Więcej o: