Sport na dziś: Fitness

Fitness w Polsce nie traci na popularności od kilkunastu lat. Nigdy nie wyjdzie z mody! Co stanowi o fenomenie tej formy spędzania wolnego czasu i dlaczego kobiety tak często się na nią decydują?
Niedawno odbyły się warsztaty fitness organizowane przez Fitness Reebok University Poland. Edyta Herbuś, Anna Kapera i Edyta Śliwińska pokazywały jak dbać o figurę a także o kształtną pupę. Panie prężyły się i wyginały. Niektóre pozy uchwycone przez fotoreporterów są bardzo zabawne. Niedawno odbyły się warsztaty fitness organizowane przez Fitness Reebok University Poland. Edyta Herbuś, Anna Kapera i Edyta Śliwińska pokazywały jak dbać o figurę a także o kształtną pupę. Panie prężyły się i wyginały. Niektóre pozy uchwycone przez fotoreporterów są bardzo zabawne. FORUM/Krzysztof Kuczyk

Krok po kroku

Fitness bywa formą aerobiku - to uproszczone choreografie: dla każdego! Nie trzeba się martwić, czy ma się dryg do tańca, a i tak wykonuje się kroki. Dzięki temu spala się kalorie prawie niepostrzeżenie - dzięki muzyce i układowi ludzie bardzo dobrze się bawią.

Pod okiem trenera

Jednym z podstawowych powodów, dla których kobiety (a coraz częściej i mężczyźni) decydują się na uprawianie fitnessu jest fakt, że ćwiczy się pod okiem instruktora, który pokazuje, jak najlepiej ćwiczyć i koryguje ewentualne błędy. Dodatkowo motywuje do ćwiczeń puszczając odpowiednią muzyką bądź tłumacząc, jak zbawienny wpływ na organizm będzie miał trening.

Niedawno odbyły się warsztaty fitness organizowane przez Fitness Reebok University Poland. Edyta Herbuś, Anna Kapera i Edyta Śliwińska pokazywały jak dbać o figurę a także o kształtną pupę. Panie prężyły się i wyginały. Niektóre pozy uchwycone przez fotoreporterów są bardzo zabawne. Niedawno odbyły się warsztaty fitness organizowane przez Fitness Reebok University Poland. Edyta Herbuś, Anna Kapera i Edyta Śliwińska pokazywały jak dbać o figurę a także o kształtną pupę. Panie prężyły się i wyginały. Niektóre pozy uchwycone przez fotoreporterów są bardzo zabawne. KAPIF

Sala pełna luster

Treningi odbywają się w salach z lustrami, dzięki czemu można cały czas obserwować swoje ciało podczas ćwiczeń. Jeśli wreszcie wychodzi nam jakieś trudne ćwiczenie, można cieszyć się podwójnie - widząc to we własnym odbiciu w lustrze.

Fajni ludzie

Na fitness nie trzeba chodzić z koleżankami - w sali można poznać bardzo ciekawe osoby i bawić się z nimi. Często trudniejsze ćwiczenia, które nie wychodzą większości, powodują ogólne rozbawienie trenera i uczestników. W tak luźnej atmosferze łatwiej pokonywać swoje blokady, niż samotnie - w domu :)

Wiadomo, co i jak

I najważniejsze - dobrze dobrany zestaw ćwiczeń, który nie przeciąży naszego organizmu zbyt mocno i prawidłowo wykonywane ruchy będą bardzo dobrze wpływać na nasze ciało: wzmocnimy je, pozbędziemy się zbędnego tłuszczyku. Sami nie będziemy w stanie opracować takiego zestawu, a w klubach fitness pracuje wykwalifikowana kadra. Macie ochotę spróbować?

Więcej o: