Dziecko ze słoiczków Gerbera skończy niedługo... 88 lat! Jak wygląda teraz?

Jak ten czas leci!
Ann Turner Cook Ann Turner Cook Internet

Dziecko ze słoiczków Gerbera

Aż trudno uwierzyć, że dziecko z etykiety słoiczków Gerber to dzisiaj starsza pani. Ann Turner Cook skończy w listopadzie 88 lat!

Ann Turner CookScreen Youtube.com

Gerbermat. prasowe


Słynny portret powstał w 1927 roku. A jak trafił na opakowania produktów znanej marki?

Ann Turner Cook Ann Turner Cook Screen Youtube.com

Ann Turner Cook

Portret dziewczynki powstał, kiedy miała jedynie 8 miesięcy. Narysowała ją przyjaciółka jej rodziców, malarka Dorothy Hope Smith. Rok później artystka wysłała rysunek na konkurs zorganizowany przez Gerbera i wygrała. W 1931 roku logo z twarzą Ann zostało zarejestrowane jako znak handlowy i od tamtej pory widnieje na wszystkich produktach firmy.

Artystka, która wykonał ten obrazek w 1927 roku, sprzedała je firmie Gerber, kiedy zaczęli robić jedzenie dla dzieci. To była bliska przyjaciółka rodziny, odnosiła duże sukcesy komercyjne, była bardzo bliską przyjaciółką moich rodziców - powiedziała Ann Turner Cook.

Ann Turner Cook Ann Turner Cook Screen Youtube.com

Ann Turner Cook

Ann skończyła Uniwersytet Południowej Florydy i została nauczycielką. Na emeryturę przeszła po 26 latach nauczania w szkole podstawowej Oak Hill i Madison Junior High School na Florydzie. Zapytana o to, jak czuje się ze świadomością, że praktycznie każde dziecko, które uczyła wychowało się na produktach ozdobionych jej podobizną, powiedziała:

Jestem z tego bardzo dumna. Od samego początku to był świetny produkt. I wciąż jest!

Ann Turner CookScreen Youtube.com

Jeden z byłych uczniów Ann napisał o niej:

Pani Cook była moja nauczycielką angielskiego w Tampie na Florydzie w latach 70. Wygląda i brzmi uroczo i taka właśnie jest.

Po przejściu na emeryturę Ann zajęła się pisaniem powieści.

Ann Turner Cook Ann Turner Cook mat. prasowe

Ann Turner Cook i jej małe następczynie

Firma Gerber zorganizowana w 2012 roku konkurs na nową twarz Gerbera, który wygrała Mary Jane Montoya. Nie oznacza to jednak, że buzia Ann Turner Cook zniknie z opakowań produktów dla maluchów. Obie "dziewczyny Gerbera" spotkały się w programie "Today" stacji NBC. Ann była zachwycona swoją następczynią. Nazwała ją "zachwycającą małą osóbką".

Mary Jane Montoyamat. prasowe

W 2013 roku twarzą, a raczej twarzyczką Gerbera została Mercy Townsend.

Ann Turner CookScreen Youtube,com

Gerbermat. prasowe

Więcej o: