Te bliźniaczki urodziły się w odstępie 4 lat! Jak to możliwe?

Poznajcie siostry Orrells: Bailey i Megan. Nie byłoby w nich nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dzieli je 4 lata różnicy, a są bliźniaczkami! Jak to możliwe?
Bailey, Megan Orrells. Bailey, Megan Orrells. Bulls

Bliźniaki urodzone w odstępie 4 lat

W takie cuda trudno uwierzyć, a jednak czasem się zdarzają. Dzisiejsza medycyna rzeczywiście otwiera przed ludźmi szerokie możliwości. Skorzystali z niej Brytyjczycy Jayne i Simon Orrells. Jayne Orrells, po urodzeniu swojego pierwszego dziecka w 1987 roku, musiała przejść zabieg histerektomii - usunięcia macicy. Nie mogła więc już nigdy zajść w ciążę, ale jej organizm mógł wyprodukować jajeczka. Jedno zostało zapłodnione dzięki metodzie in vitro. W ten sposób w 2006 roku, z pomocą surogatki, na świat przyszła Bailey. 3 pozostałe zarodki, które pozostały z zapłodnienia, zostały zaś zamrożone.

Bailey, Megan Orrells.Bulls

Wkrótce Jayne i Simon Orrells stanęli przed dylematem: niedługo miał się skończyć czas przechowywania zarodków. Musieli więc zdecydować: czy je stracą czy wykorzystają. Wybrali drugie rozwiązanie. I w tym wypadku z pomocą przyszła im surogatka.

Chcieliśmy mieć jedno dziecko, nigdy nie planowaliśmy dwójki, ale w naszym kraju zarodki mają określony czas przechowywania, a my nie chcieliśmy, by się zmarnowały - wyjaśniła Jayne w "News of the World".

W ten sposób 21 maja 2010 roku przyszła na świat bliźniaczka swojej starszej siostry, Megan.

Nie możemy przestać się dziwić temu, że mamy bliźniaczki urodzone w odstępie 4 lat. To jest dziwne, że są do siebie tak podobne! Z twarzy są prawie identyczne, ale Megan ma trochę jaśniejszą cerę - powiedziała Jayne Orrels w rozmowie z "News of the World".

Bailey, Megan, Jayne, Simon OrrellsScreen z Youtube.com

Jayne Orrells, Simon Orrells, Bailey Orrells, Megan Orrells. Jayne Orrells, Simon Orrells, Bailey Orrells, Megan Orrells. Bulls

Szczęśliwa rodzina

Dla rodziny Orrells druga córka jest cudem:

Jej narodziny były czymś niesamowitym. Nie zostały już żadne zarodki i to już się więcej nie powtórzy. Jesteśmy pobłogosławieni - ktoś tam z góry nas obserwuje - powiedziała Jayne w rozmowie z "News of the World".

Zazwyczaj pomiędzy bliźniakami istnieje jakaś niewidzialna więź. Czy tak jest i w tym wypadku?

Megan jest piękna. Kocham ją.... ale nie lubię, kiedy płacze, bo wtedy boli mnie brzuszek - powiedziała jej starsza siostra, Bailey.

Pomiędzy bliźniaczkami jest dużo podobieństw. Obie szybko się urodziły:

Bailey przyszła na świat się w godzinę, niestety przegapiliśmy jej narodziny. Zaś Megan urodziła się w 45 minut. W obu przypadkach o tym, że mamy dziecko, dowiedzieliśmy się na stacji kolejowej. Mamy więc bardzo zabawne skojarzenia ze stacjami - tam zazwyczaj dowiadujemy się, że zostajemy rodzicami - zażartowała Jayne.
Bailey Orrells, Megan Orrells. Bailey Orrells, Megan Orrells. Bulls

Cud narodzin

Cud narodzin nie mógłby się zdarzyć, gdyby nie pomoc surogatki:

Surogatka bardzo nam pomogła. Jest naszą najlepszą przyjaciółką, bez niej to wszystko by się nie wydarzyło - mówi Jayne.

Państwo Orrels zdają sobie sprawie z tego, że mieli ogromne szczęście, bo metoda in vitro nie zawsze jest skuteczna:

Jesteśmy szczęściarzami! Przyszło nam to z taką łatwością, a wiemy, że wielu parom się to nie udaje - wyznał Simon.

Kobieta przestrzega innych rodziców:

Jeśli chcesz mieć własne biologiczne dziecko, ważne jest, by zrobić to póki możesz, bo nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć.

Bailey, Megan OrrellsBulls

Więcej o: