Wzruszenie, łzy i pierwsze spotkanie braci. Zobacz, co się wydarzy w "M jak miłość"

Jak ogień i woda... Dwaj bracia i dwa style życia. Wyluzowany bokser kontra "doktorek" w garniturze. Przed nami pierwsze spotkanie braci Chodakowskich!
Mikołaj Roznerski i Małgorzata Pieczyńska Mikołaj Roznerski i Małgorzata Pieczyńska MTL Maxfilm

"M jak miłość"

Aleksandra (Małgorzata Pieczyńska) poprosi Marcina (Mikołaj Roznerski) o spotkanie i przekaże synowi wszystko, czego dowiedziała się na temat jego zaginionego brata.

Okazało się, że moja siostra zmarła dwa lata temu. A Olek po jej śmierci wyprowadził się stamtąd i pojechał na studia, do Warszawy. Jeśli go teraz odnajdziemy, jest jeszcze szansa wszystko naprawić.

Jednak chłopak, pełen goryczy, wcale nie będzie chciał matce pomóc.

Poczekaj, bo nie nadążam... Pożarłyście się przez ojca i to był kamyczek, który pociągnął za sobą lawinę, tak? Poszło... Wojna na całego? A potem, przez to wszystko, zrobiło się całe to zamieszanie z tym dzieciakiem?
Wszystko się zgadza...
I na koniec chcecie ten swój bajzel posprzątać moimi rękoma, tak?
Twój brat żyje! To jest twoja rodzina, Marcin. Jak mnie i ojca zabraknie, nie zostaniesz sam - Aleksandra, zdenerwowana, zawiesi głos. Ale Marcin zdania nie zmieni - i wzruszy tylko ramionami.
Od wielu lat jestem sam. I jakoś daję radę!

Mikołaj Roznerski, Małgorzata PieczyńskaMTL Maxfilm

Wojciech Majchrzak i Mikołaj Roznerski Wojciech Majchrzak i Mikołaj Roznerski MTL Maxfilm

"M jak miłość"

Informacje o Olku zdobędzie także Grzegorz (Wojciech Majchrzak). I on również spróbuje przekonać syna, by Aleksandrze pomógł.

Wiem, że Olek żyje, wiem też, gdzie ostatnio mieszkał. Namierzę go, to kwestia kilku dni, może tygodnia. Boję się tylko, żeby twoja matka nie dotarła do niego wcześniej.
Rozumiesz? To pierwsze spotkanie będzie decydujące, przesądzi o wszystkim. A znasz swoją matkę, wiesz, że potrafi?
Spierniczyć wszystko. Tak, w tym jest niezła. Robi to po mistrzowsku. Ale sorry, namieszaliście oboje i ja tego za was nie odkręcę!
Chodzi mi tylko o to, żebyś jej przypilnował.

Mikołaj RoznerskiMTL Maxfilm

Mikołaj Roznerski i Maurycy Popiel Mikołaj Roznerski i Maurycy Popiel MTL Maxfilm

"M jak miłość"

Aż w końcu Marcin ulegnie. Gdy rodzice przekażą mu adres, pojedzie na spotkanie z Olkiem (Maurycy Popiel) i zapuka do jego drzwi, udając dostawcę jedzenia.

To jakaś pomyłka. Nie zamawiałem pizzy!
A ja nie zamawiałem brata!

Chłopak szybko wślizgnie się do mieszkania - i obrzuci Aleksandra badawczym spojrzeniem. A jego brat - kompletnie nieświadomy, kim jest "intruz" w salonie - będzie w szoku.

Dzwonię po ochronę!
Poczekaj. Ty jesteś Olek Chodakowski? A ja Marcin. Też Chodakowski. Podobieństwo bije po oczach, nie?

Marcin szybko wyjaśni całą sytuację - opowiadając też bratu o rodzicach. I w końcu Olek zgodzi się także na rozmowę z Aleksandrą. A matka, bliska łez, od razu chwyci go w ramiona.

Tyle razy myślałam o tej chwili, zastanawiałam się, co ci powiem, a teraz... Niczego od ciebie nie chcę. Tylko proszę, pozwól się przytulić...!

To wszystko i więcej zobaczycie już w poniedziałek w TVP2 o godzinie 20.45.

Maurycy Popiel, Małgorzata PieczyńskaMTL Maxfilm

Mikołaj Roznerski, Maurycy PopielMTL Maxfilm

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.