Bachleda-Curuś, Clooney i Wieczorkowski: Oni zaczynali karierę w tasiemcach!

Dziś mówimy o nich, że osiągnęli sukces - są powszechnie znani i lubiani przez widzów, a także uznani w środowisku artystycznym. Jednak ich początki były raczej skromne - w telewizyjnych tasiemcach. Przekonaj się, które gwiazdy swoje pierwsze role grały w operach mydlanych!
Alicja Bachleda-Curuś w Na dobre i na złe Alicja Bachleda-Curuś w Na dobre i na złe Materiały TVP

Alicja Bachleda-Curuś

Jest kobietą o niezwykłej urodzie i inteligencji. Zapewne dlatego bez trudu udało jej się w sobie rozkochać holywoodzkiego gwiazdora Collina Farella. Także w życiu zawodowym, mimo młodego wieku, wiele osiągnęła. W Polsce zagrała w "Pan Tadeuszu", po czym wyjechała do Stanów, aby tam rozwijać się zawodowo. Wystąpiła w "Ondine" czy "The girl is in trouble".  Kiedy sięgniemy jednak do jej początków okazuje się, że zaczynała od drugoplanowej rólki w polskim serialu "Na dobre i na złe", gdzie grała ukochaną Tomka, czyli Bartosza Obuchowicza.

Alicja Bachleda-Curuś w Gali

Demi Moore w General Hospital Demi Moore w General Hospital Screen z youtube.com

Demi Moore

Tę piękną aktorkę kojarzymy przede wszystkich z takich kinowych hitów jak "Striptiz" czy "Niemoralna propozycja". Zjawiskowa uroda i wspaniały talent zaowocowały wieloma nagrodami na jej koncie. Jednak zanim Demi stała się ikoną kina grała rolę w "General Hospital" w stacji ABC. Do tej pory wyemitowano ponad 13 tys. odcinków! Co ciekawe, Demi Moore wyrzucono z obsady ze względów dyscyplinarnych. Jej sposób bycia i obficie zakrapiane imprezy dezorganizowały pracę całej ekipy.

Demi Moore Kutcher attends the Paramount Pictures L.A. Premiere of "No Strings Attached" held at The Regency Village Theatre in Westwood, California on January 11,2011                                         CAP/RKE/DVS ?DVS/RockinExposures/Capital Pictures

Marek Kondrat Marek Kondrat Marek Kondrat

Marek Kondrat

Marek Kondrat należy do grona najlepszych polskich aktorów. Jego role, zarówno filmowe jak i teatralne, na stałe wpisały się do kanonu polskiej sztuki. Jednak niewiele osób pamięta, że jego popularność zaczęła się od telewizyjnego tasiemca z lat 80. - "W labiryncie".

25.06.2003 WARSZAWA - STUDIO GW - MAREK KONDRAT FOT. MACIEJ ZIENKIEWICZ / AGENCJA GAZETA

George Clooney George Clooney George Clooney

George Clooney

George dziś uchodzi za jednego z najprzystojniejszych i najzdolniejszych aktorów na świecie. Cenimy go za takie produkcje jak: "Co z oczu to z serca", "Good Night and Good Luck", "Ocean's Eleven", "Gniew oceanu", a także te najnowsze: "Spadkobiercy" i "Idy marcowe". Jednak kamieniem milowym w jego karierze był telewizyjny serial "Ostry dyżur", emitowany także w Polsce, gdzie zawładnął sercami tysięcy fanek jako przystojny doctor Ross.

04/09/2008 - George Clooney - "Leatherheads" Rome Photocall - Grand Hotel St. Regis - Rome, Italy - Keywords: "Leatherheads" ("In Amore Niente Regole") Rome Photocall - False - - Photo Credit: Insidefoto / PR Photos - Contact (1-866-551-7827)

Jan Wieczorkowski w Klanie Jan Wieczorkowski w Klanie Screen z youtube.com

Jan Wieczorkowski

Do tego przystojnego aktora wzdychały tłumy polskich nastolatek. Możemy go oglądać w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych np.: "Czas honoru", "Tajemnica Westerplatte" czy "Oficer". Czy jeszcze jednak ktoś pamięta, że zaczynał od roli Michała Chojnickiego w operze mydlanej TVP "Klan"?

Jan Wieczorkowski

Alec Baldwin w The doctors Alec Baldwin w The doctors Screen z youtube.com

Alec Baldwin

Ten przystojny aktor dla wielu ludzi jest ikoną kina. Jego role filmowe i teatralne, a także praca producencka i reżyserka, przyniosły mu zasłużone uznanie, majątek i rzesze wielbicieli. Nim jednak Alec Baldwin stał się światowym amantem, grał w serialach telewizyjnych! Widzowie mogli go oglądać w takich tasiemcach, jak "The Doctors" czy "Knots Landing".

30 ROCK -- Season: 5 -- Pictured: Alec Baldwin as Jack Donaghy -- Photo by: Art Streiber/NBC

Tomasz Kot w Na dobre i na złe Tomasz Kot w Na dobre i na złe Screen z youtube.com

Tomasz Kot

Nazwisko Tomasza Kota jest obecnie bardzo hot! Trudno znaleźć gazetę, która by się o nim nie rozpisywała czy film, w którym by nie zagrał. Jednak jeszcze kilka lat temu nie był tak rozchwytywaną osobistością. Przełom przyniosła dopiero rola w... telewizyjnym tasiemcu! Niewiele osób pamięta, że zaczynał od roli Henryka Weiss-Korzyckiego w "Na dobre i na złe".

Kot Tomasz

juliane moore w As the world turns juliane moore w As the world turns Screen z youtube.com

Julianne Moore

Dzisiaj każdy wie, kim ona jest. Swoja karierę zaczęła od drugoplanowej roli w serialu "As the world turns". Ta znana opera mydlana ma aż 54 sezony i jest tym samym najdłużej emitowanym serialem w historii amerykańskiej telewizji. Dla Julianne był to jednak początek wielkiej kariery. Aktorka zachwyca dziś w takich filmach, jak "Samotny mężczyzna", "Godziny"  czy "Daleko od nieba". Została nominowana do Oskara aż cztery razy i zdobyła wiele prestiżowych nagród.

Actress Julianne Moore attends amfAR's New York gala benefit at Cipriani Wall Street on Wednesday, Feb. 8, 2012 in New York. (AP Photo/Evan Agostini)

Jowita Budnik W Labiryncie Jowita Budnik W Labiryncie Screen z TVP Polonia

Jowita Budnik

Jowita Budnik jest kolejną aktorką, której kariera rozpoczęła się od roli w serialu telewizyjnym. Swoje pierwsze kroki stawiała w operze mydlanej "W labiryncie". Tamta rola otworzyła jej drogę do nowych aktorskich wyzwań. Widzowie mogli ją oglądać w takich świetnych filmach jak "Dług", "Plac Zbawiciela" czy "Głęboka woda". Na jej koncie znalazło się też wiele nagród filmowych m. in. Orzeł.

 jowita Budnik

Eva Longoria w The Young and The Restless Eva Longoria w The Young and The Restless Screen z youtube.com

Eva Longoria

Swoją wyjątkową urodą i ognistym temperamentem zachwycała widzów serialu "Gotowe na wszystko". Rola pociągającej Gabrielle Solis przyniosła jej popularność na całym świecie. Dzięki tej kreacji aktorskiej, nikomu nieznana modelka z Meksyku, zabłysnęła na salonach i stała się jedną z najbardziej rozchwytywanych kobiet w Hollywood. Zaczęła dostawać inne propozycje filmowe, wzięła udział w wielu kampaniach reklamowych. Zanim jednak została uznana przez magazyn Maxim najseksowniejszą kobietą świata, grała w oprze mydlanej "Żar młodości", który był emitowany także w Polsce.

Eva Longoria fot. East News

Więcej o: