Paweł Rak

Paweł Rak

Paweł Rak to polski raper oraz zawodnik MMA. Jest członkiem zespołów Gang Albanii oraz Firma. Znany jest ze względu na swój kontrowersyjny wizerunek sceniczny - wytatuowane gałki oczne oraz skaryfikacje budzą mieszane uczucia wśród opinii publicznej.

Imię i nazwisko: Paweł Rak
Data urodzenia: 2 grudnia 1978r.
Miejsce urodzenia: Legnica
Zawód: raper
Instagram: @popek_oficjalnie
Facebook: facebook.com/PopekMonster/

Paweł Rak, czyli Popek

Paweł Rak przyszedł na świat 2 grudnia 1978 roku w Legnicy. W wieku czternastu lat uciekł z domu, nigdy nie dokończył edukacji. Już jako nastolatek wdał się w problemy z prawem. Siedem lat spędził w więzieniu. Rapować zaczął dzięki fascynacji płytą "Skandal" zespołu Molesta Ewenement.
W 2001 roku Paweł Rak dołączył do zespołu Firma. Trafił do niego dzięki znajomości z Krzysztofem Pomidorem, jednego z członków zespołu. Z Firmą nagrał pięć płyt: "Pierwszy nielegal", "Z dedykacją dla ulicy", "Przeciwko kurestwu i upadkowi zasad", "NieLegalne Rytmy. Kontynuacja" i "Nasza broń to nasza pasja".
W 2007 roku ukazał się pierwszy debiutancki krążek Pawła Raka. Nosił tytuł "Wyjęty spod prawa". Rok później ukazała się druga płyta zatytułowana "Heavyweight".
W tym samym okresie Paweł Rak zainteresował się walkami MMA. Wcześniej trenował krav magę. W 2008 roku po raz pierwszy wystąpił w zawodach MMA. Z powodu zamieszek wywołanych przez jego fanów został zawieszony oraz objęty oficjalnym zakazem udziału w zawodach MMA na terenie Anglii.

Paweł Rak i Gang Albanii

W 2015 roku Paweł Rak utworzył zespół Gang Albanii. Jego debiutancki album "Król życia" pokrył się potrójną platyną. Zespół zyskał ogromny rozgłos, głównie ze względu na postać Popka - czołowego frontmana. Kontrowersje budzi jego wygląd - poddał się zabiegowi skaryfikacji na twarzy, wytatuował gałki oczne oraz założył złote protezy. W teledysku "Pain Be My Guest" odegrał scenę powieszenia się na hakach za skórę. Wielokrotnie był krytykowany za promowanie agresji i przemocy wśród swoich fanów, których przeważającą część stanowi młodzież w wieku gimnazjalnym.

Zobacz także:

Robert M - Donatan - Kamil Bednarek

paweł rak

Więcej o:

paweł rak

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.