Łukasz Piszczek

Łukasz Piszczek

Łukasz Piszczek jest polskim piłkarzem. Gra w niemieckim klubie Borussia Dortmund, występuje również w reprezentacji Polski. Piszczek reprezentował Polskę na Euro 2008, 2012 i 2016. Piłkarz w 2011 roku został skazany za udział w korupcji. Został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

Imię i nazwisko: Łukasz Piszczek
Data urodzenia: 3 czerwca 1985
Miejsce urodzenia: Czechowice - Dziedzice
Zawód: piłkarz
Facebook: facebook.com/OfficialLukaszPiszczek
Instagram: @lukaszpiszczek_lp26

Łukasz Piszczek – kariera piłkarska

Łukasz Piszczek rozpoczął karierę jako junior w 1992 roku. Grał wtedy w zespole LKS Goczałkowice – Zdrój. W późniejszych latach był zawodnikiem Gwarka Zabrze, Herthy Berlin, Zagłębia Lubin. W lipcu 2010 roku zawodnik podpisał kontrakt z niemiecką drużyną Borussią Dortmund. W Bundeslidze Piszczek przez pewien czas grał na boisku razem z kolegami z reprezentacji Polski Jakubem Błaszczykowskim i Robertem Lewandowskim. W 2014 roku Piszczek wraz z Borussią wygrał Superpuchar Niemiec. Piszczek występuje również w reprezentacji Polski. W polskiej kadrze zadebiutował 3 lutego 2007 roku. W 2008 roku reprezentował Polskę na Euro 2008, na którym doznał kontuzji stawu skokowego. Łukasz Piszczek wystąpił również podczas meczów na Euro 2012 i 2016. Po meczu przeciwko Irlandii Północnej 12 czerwca 2016 roku stał się pierwszym polskim piłkarzem, który brał udział w trzech edycjach Euro.

Łukasz Piszczek – udział w aferze korupcyjnej

W 2011 roku piłkarz został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata za udział w aferze korupcyjnej. Piszczek dopuścił się korupcji w 2006 roku grając w Zagłębiu Lubin. Zawodnicy Zagłębia Lubin zapłacili piłkarzom Cracovii za remisowy wynik meczu, który gwarantował Zagłębiu udział w Pucharze UEFA. Sąd zobowiązał piłkarza do zapłaty grzywny w wysokości 100 tysięcy złotych oraz zwrotu pieniędzy otrzymanych za awans do Pucharu UEFA. Za udział w korupcji Piszczek został również zawieszony jako gracz reprezentacji Polski na 6 miesięcy.

Łukasz Piszczek

Więcej o:

Łukasz Piszczek

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.