Kamila Szczawińska

Kamila Szczawińska

Kamila Szczawińska jest polską modelką i blogerką. Karierę rozpoczęła w 2001 roku i wkrótce po tym współpracowała z najbardziej znanymi projektantami na całym świecie. Ma dwójkę dzieci, dla których postanowiła na kilka lat zawiesić karierę. Występowała w programie „Agent – Gwiazdy”.

Imię i nazwisko: Kamila Szczawińska
Data urodzenia: 20 września 1984
Miejsce urodzenia: Poznań
Zawód: modelka
Facebook: facebook.com/kamila.szczawinska
Instagram: @kamilaszczawinska
Blog: kamilaszczawinska.pl

Początki kariery Kamili Szczawińskiej

Kamila Szczawińska to modelka, która stała się znana szerszej publiczności głównie za sprawą udziału w programie „Top model” emitowanym w telewizji TVN. Karierę modelki Kamila zaczęła w 2001 roku. Pracowała wtedy dla agencji modelek w swoim rodzinnym mieście. Pojawiała się na pokazach mody na Poznańskich Targach Mody oraz pokazów w dawnym domu towarowym – Okrąglaku. W tym czasie przyszła celebrytka została zauważona przez agentkę jednej z mediolańskich agencji. Kamila Szczawińska zdecydowała się na wyjazd i wkrótce była angażowana do pokazów znanych projektantów, takich jak: Gucci, Giorgio Armani i Valentino. Niedługo potem podpisała kolejny kontrakt, tym razem w Paryżu. To otworzyło jej drogę do współpracy z markami takimi jak: Dior, Chanel i Yves Saint Laurent.
Następnie ruszyła na podbój Nowego Jorku, gdzie pracowała międy innymi dla Marca Jacobsa, Ralpha Laurena, Emanuela Ungaro, Sonii Rykiel i Christiana Lacroix. W 2007 roku postanowiła zrobić sobie przerwę w karierze i skupić się na życiu rodzinnym.

Powrót Kamili Szczawińskiej po przerwie

Od 2007 do 2013 roku Kamila Szczawińska nie występowała na międzynarodowych pokazach. Te lata poświęciła swojej rodzinie – ma córkę Kalinę i syna Julka. W międzyczasie Kamila sporadycznie pojawiała się na pokazach polskich projektantów, między innymi Małgorzaty Baczyńskiej i Dawida Wolińskiego.
W 2014 roku Szczawińska powróciła na europejskie wybiegi. Wznowiła kontrakt z mediolańską agencją i ponownie występowała na pokazach najbardziej znanych marek. W 2015 roku wzięła udział w programie rozrywkowym „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, gdzie jej partnerem na parkiecie był Robert Kochanek. W 2016 roku wzięła udział w programie rozrywkowym „Agent – Gwiazdy” emitowanym na antenie TVN. Obecnie modelka prowadzi bloga o tematyce zdrowego stylu życia.

kamila szczawińska

Więcej o:

kamila szczawińska