Jakub Świderski

Jakub Świderski

Jakub Świderski jest polskim aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym. Ukończył szkołę aktorską we Wrocławiu. Stał się znany za sprawą roli w serialu obyczajowym „Klan”. Jego żoną jest Agnieszka Przestrzelska. Para zna się od wielu lat i w niedługim czasie spodziewa się narodzin pierwszego dziecka.

Imię i nazwisko: Jakub Świderski
Data urodzenia: 1985 rok
Miejsce urodzenia: Krotoszyn
Zawód: aktor
Facebook: facebook.com/aktorjakubswiderski
Instagram: @jakeswiderski

Jakub Świderski – kariera

Jakub Świderski studiował w łódzkiej szkole filmowej, ale po pewnym czasie przeniósł się do Wrocławia, gdzie studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Debiutował jeszcze w czasie studiów, w sztuce „Biedronki powracają na ziemię” w reżyserii Piotra Kruszczyńskiego. Jednak już od początku aktor wiedział, że jego przeznaczeniem jest gra przed kamerą. Karierę telewizyjną rozpoczął w serialu „Klan” i to właśnie za sprawą roli w popularnym serialu obyczajowym stał się znany szerszej publiczności. Jego marzeniem było zagranie w filmie Andrzeja Wajdy. Marzenie spełniło się w 2013 roku, kiedy młody aktor zagrał w filmie znanego reżysera „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Od marca 2017 roku aktor występował w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Jakub Świderski – życie prywatne

Jakub Świderski od kilku lat jest związany z Agnieszką Przestrzelską. Partnerka Świderskiego również jest aktorką, studiowała w szkole teatralnej we Wrocławiu, a po ukończeniu jej przeprowadziła się do Warszawy, żeby zamieszkać z narzeczonym. Para zaręczyła się po trzech latach związku. Aktor wyznał, że poznali się w czasie studiów i od samego początku, gdy Agnieszka pojawiła się w szkole był nią zauroczony. Para wzięła ślub w 2011 roku we Wrocławiu. Niedawno aktor publicznie ogłosił, że jego ukochana jest w ciąży. Para pojawiła się ostatnio razem na premierze najnowszego filmu, w którym zagrał Świderski pt. „Wściekłość”. Podczas premiery okazywali sobie uczucia i widać było, że aktor jest dumny z tego, że zostanie tatą.

jakub świderski

Więcej o:

jakub świderski