Iggy Azalea

Iggy Azalea jest australijską raperką. Jest znana z duetów między innymi z Arianą Grande, Ritą Orą i Jenifer Lopez. Ma na swoim koncie jeden album studyjny, który stał się platynową płytą w kilku krajach. Jest zdobywczynią nagród Billboard Music Awards oraz American Music Awards.

Imię i nazwisko: Amethyst Amelia Kelly
Pseudonim: Iggy Azalea
Data urodzenia: 7 czerwca 1990
Miejsce urodzenia: Sydney, Australia
Zawód: raperka
Gatunki muzyczne: hip – hop
Facebook: facebook.com/iggyazalea
Instagram: @thenewclassic

Iggy Azalea – życiorys

Iggy Azalea urodziła się w Sydney, jednak w dzieciństwie przeprowadziła się do Mullumbimby leżącej w Nowej Południowej Walii. Ojciec Iggy Azalei rysował komiksy oraz był malarzem, natomiast matka była sprzątaczką.
Iggy Azalea zaczęła interesować się rapem, gdy miała czternaście lat. Jeszcze przed ukończeniem szesnastego roku życia wyprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. W USA mieszkała między innymi w Atlancie, Los Angeles, Miami, Georgii i Houston. Przebywała tam sześć lat i - co ciekawe - nie posiadała ważnej wizy. Karierę muzyczną zaczęła w 2011 roku, gdy wydała swój pierwszy mixtape „Ignorant Art”. W tym samym roku artystka nagrała teledyski do piosenek „Pu$$y” i „My World”.
W 2014 roku utwory Iggy Azalei „Work”, „Black Widow” i „Problem” zyskały miano najczęściej pobieranych w tym roku utworów.
W 2015 roku Iggy Azalea wystąpiła w duecie z piosenkarką popową Britney Spears. Ze współpracy powstał utwór „Pretty Girls”, do którego nagrano również teledysk. Poza Britney Spears, artystka współpracowała z takimi wokalistami jak Rita Ora, Ariana Grande, Jennifer Lopez i Jennifer Hudson.

Iggy Azalea – dyskografia i nagrody

Iggy Azalea ma na swoim koncie dwa mixtape’y oraz jeden album studyjny. Mixtape’y noszą tytuły „Ignorant Art” i „TrapGold”. Album studyjny jest zatytułowany „The New Classic” i został wydany w 2014 roku. Płyta zyskała status platynowej płyty w Stanach Zjednoczonych, Kolumbii i Brazylii. Była również złotą płytą w Australii i Kanadzie.
Poza tym w tym samym roku artystka wydała reedycję pod tytułem „Reclassified”, która zyskała status złotej płyty w Polsce i platynowej w Brazylii.
Raperka była czterokrotnie nominowana do Nagrody Grammy w 2015 roku w kategoriach: Najlepszy album rap, Piosenka roku, Najlepszy nowy artysta i Najlepszy duet. Poza tym zdobyła trzy nagrody Billboard Music Awards w 2015 roku.

iggy azalea

Więcej o:

iggy azalea

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.