„Belle Epoque”

„Belle Epoque”

„Belle Epoque” to polski serial telewizyjny emitowany w stacji TVN od 15 lutego 2017 roku. Za jego produkcję odpowiada Akson Studio, a w rolach głównych możemy oglądać znanych polskich aktorów, m.in. Magdalenę Cielecką, Pawła Małaszyńskiego, Olafa Lubaszenko czy Eryka Lubosa. Akcja filmu rozgrywa się w Krakowie.

Tytuł: „Belle Epoque”
Gatunek serialu: kryminalny kostiumowy
Reżyser: Michał Gazda
Producent: Akson Studio
Rozpoczęcie produkcji: 2016 rok
Liczba serii:1
Ilość odcinków:10
Dzień emisji: Środa
Czas trwania odcinka: ok. 44 minuty
Facebook: facebook.com/belleepoquetvn/?fref=ts
Oficjalna strona: belleepoque.tvn.pl/

Produkcja serialu

Belle Epoque to serial kryminalno-kostiumowy realizowany od 2016 roku przez Akson Studio na zlecenie kanału TVN. Prace nad serialem trwały od roku 2014 i prowadzili je między innymi znany i lubiany polski aktor Marek Bukowski oraz Igor Brejdygant, Maciej Dancewicz i Maciej Pisarek. Reżyserem serialu jest Michał Gazda, który w swoim dorobku ma reżyserię m.in. popularnych seriali np. „Druga Szansa”, „Wataha”, „Odwróceni”, filmu „Świadek koronny” i spektaklu telewizyjnego „Komedia romantyczna”. Piosenką tytułową jest utwór Talking Heads „Psycho Killer”, a autorem muzyki do filmu jest Bartosz Chajdecki.
Zdjęcia do serialu rozpoczęły się jesienią 2016 roku i kręcone były w Krakowie, jego okolicach i w Warszawie. Do nakręconej pierwszej serii przygotowano 150 kostiumów dla aktorów oraz około 1500 kostiumów dla grających w serialu statystów. Stacja TVN zapowiedziała, że serial będzie miał swoją kontynuację.

Fabuła serialu i jego obsada

Akcja serialu rozgrywa się w Krakowie na początku XX wieku, czyli u schyłku tzw. la belle epoque- okresu, który trwał od zakończenia Wojny Pruskiej w 1871 roku do wybuchu I Wojny Światowej. Wszystkie odcinki zainspirowane są prawdziwymi zbrodniami, jakie miały miejsce na przełomie XIX i XX wieku. Główny bohater grany przez Pawła Małaszyńskiego, Jan Edigey- Korycki, wraca do rodzinnych stron, aby dowiedzieć się, kto zabił jego matkę (nazwisko tego bohatera złożone jest z pseudonimu oraz nazwiska rodowego jednego z najpopularniejszych polskich autorów powieści kryminalnych Jerzego Edigeya). Bohaterowi w rozwiązaniu zagadki pomagają dawny przyjaciel, Henryk Skarżyński, w tej roli możemy zobaczyć Eryka Lubosa oraz siostra Weronika, grana przez Annę Próchniak. Para ta prowadzi wspólnie pierwsze w Galicji laboratorium kryminalistyczne. W Krakowie główny bohater spotyka więcej osób ze swojej przeszłości, w tym dawną miłość Konstancję Morawiecką - w tej roli widzimy Magdalenę Cielecką.

belle epoque

Więcej o:

belle epoque